Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #295 üzenetére

    "az ikonkészlete azonos/hasonló például."

    Teljesen más :D

    "a menük kialakítása, ez a fehér alapon elrendezett valami."

    Az sem hasonló :D

    Most direkt nézegettem mindkét rendszeren alkalmazásokat, de nem sok közös vonás van bennük grafikailag.

    "a fekete ui amúgy elég elterjedt, és már régóta használja sok telefon. például az ősrégi samsung black ui, de említhetem a blackberry telókat is. "

    A mindkettő jó példa, mert ott az ikonok és a kezdőképernyő a fekete hátterű, de ahol több információ van és fontos az áttekinthetőség (pl. menük) ott bizony világos alapú minden.

    "ki is emelném, hogy a blackberry telefonok kijelzői is tft technológiát használnak (a szifonhoz hasonlóan), és a fekete menüelemek ellenére tökéletesen látható marad kültérben is, de ami a meglepőbb, hogy színtorzulást sem szenved."

    Ennyi erővel az iPhone is fekete menüt használ :D

    Ugyanis a BB csak eddig sötét hátterű:

    A menük véletlenül sem azok:

    És az alkalmazások sem:

    Így nem véletlen, hogy jól olvasható kültéren is :D

    "mindezek ellenére szerintem elég könnyű lesz lecserélni a kinézetet majd."

    Ebben én sem kételkedem, mert az eddigi Nokia rendszerek is könnyen szkinezhetők (de szép szó :D) voltak.

    "azért, mert számodra felejthető kategória, én még had értékeljem másképpen a fizikai billentyűzet meglétét."

    Félreértettél!
    A fizikai qwerty szerintem is sokszor jól jöhet, amivel gond van az az N900 billentyűzete. Bár én első kézből még nem tapasztaltam, de több tesztben a billentyűzetét jelölték meg a leggyengébb pontjának a készüléknek, az már csak apróság, hogy ékezetes karakterek bevitelére teljesen alkalmatlan (az csak virtuális billentyűzettel írható az N900-nál).

    "kocsiba meg simán elég egy stereo kábel jack dugóval"

    A készülék vezérlése enyhén érdekesen oldható így meg (a fejegységet meg nem véletlenül írtam, mert az autórádióra jack dugóval rálógatott lejátszó nem éppen azonos kategória). Az FM transzmitter meg minőségre nem éppen a legjobb megoldás és itthon sem éppen szabályos a használata.

    De ezen nem fogunk összevitatkozni :D

    "a két telefon rendszere meg igencsak más tészta. vagy ezek szerint az osx is lényegében egy debian?"

    Nem, az OSX egy BSD Unix.
    Felépítésében és logikájában nagyon hasonlítanak egymásra (végül is a Linux a Unix rendszerek alapján született), másrészt a jailbreak-elt készülékek a debian csomagrendszerét használják a Cydiában ugyanúgy, mint a Maemo az Application Manager-ben. A háttértár particionálása is hasonló elgondolások alapján valósul meg csak a Mobile OSX gyárilag nem használ swap-et és az alkalmazásokat 2.1 óta a nagyobb médiának fenntartott partícióra helyezi (gondolom a Nokia is meg fogja ezt lépni, mihelyt kijön pár nagyobb alkalmazás, ami nem fog a 2 GB-os területen elférni).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák