Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #289 üzenetére

    az ikonkészlete azonos/hasonló például. illetve még - bár ezt nem tudom szépen egy szóval megfogalmazni - a menük kialakítása, ez a fehér alapon elrendezett valami. jó, lehet, hogy nem aqua a neve, nekem ez a szó maradt meg az osx témák kapcsán.

    nem minden widget hasznos (pl: random kép kicsiben a kijelzőre), de vannak azért jó ötletek is (wifi, bt kapcsolók; todo és appointments...). persze akkor jó az egész, ha aktívan beilleszkedik a designba (pl. android, új meizu ui), és nem az egész készenléti képernyőt annak szentelik (touchwiz).
    a fekete ui amúgy elég elterjedt, és már régóta használja sok telefon. például az ősrégi samsung black ui, de említhetem a blackberry telókat is. eddig rengeteg ember elvolt vele szépen, és nem panaszkodtak.. ki is emelném, hogy a blackberry telefonok kijelzői is tft technológiát használnak (a szifonhoz hasonlóan), és a fekete menüelemek ellenére tökéletesen látható marad kültérben is, de ami a meglepőbb, hogy színtorzulást sem szenved.
    mindezek ellenére szerintem elég könnyű lesz lecserélni a kinézetet majd.

    azért, mert számodra felejthető kategória, én még had értékeljem másképpen a fizikai billentyűzet meglétét. sőt, van még néhány ember szerintem, akinek tetszik, nem hiába gyártanak ilyen telefonokat is.
    a csatlakozót már megbeszéltük: mivel nekem nincs egy darab apple termékem sem, sőt, az ismeretségi körömben sincs senkinek, így sokra megyek az amúgy nagyon elterjedt kábellel. kocsiba meg simán elég egy stereo kábel jack dugóval, vagy ha már modern technológiát akarunk, akkor fm adó. egyébként remek, hogy többre képes, mint az usb kábel, de ahhoz, hogy tévére köthesd, úgyis kell egy másik kábel, mert vagy usb vége van egy kábelnek, vagy valami, ami a tévébe megy.

    a két telefon rendszere meg igencsak más tészta. vagy ezek szerint az osx is lényegében egy debian? mert akkor sajnálom azokat, akik pénzt adnak az előzőért, hiszen a második ingyen van. :B

Új hozzászólás Aktív témák