Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #285 üzenetére

    "inkább talán más megközelítésére gondoltál ugyanannak a dolognak."

    Igen, valami ilyesmire gondoltam.

    "az egyik nagyon vonzó dolog egyébként számomra a maemoban az a kinézete a rendszernek, ugyanis azon kevés ember közé tartozom, akik gyűlőlik az osx aqua felállást"

    Ezt nem egészen értem.
    A Mobile OSX-ben nem Aqua van, hanem Springboard, aminek köze nincs az Aqua-hoz (az áttetsző kékes bigyók nekem sem a szívem csücske, ezért ezek a desktop rendszerben is át vannak variálva.

    A widget-es/gadget-es megoldás egyébként szintén a halálom, nem egészen értem, hogy mi a frásznak erőltetik egy mobil eszköz 3,5"-es kijelzőjén. Teljesen felesleges és nem is jól használható szerintem.

    A Maemo-nak az alap kinézete meg szerintem szörnyű. A fekete UI alap minden csak nem szép és nem jól használható (egy AMOLED kijelző esetén érthető lenne, de itt nem). Remélem lesznek hozzá világos alapú témák is, mert ez így eléggé nehezen áttekinthető és nappali fénynél nehezen olvasható.

    "de ezen felül is van egy rakás különbség a gépben, ami fizikai, péládul ugye usb port, hardveres billentyűzár, fizikai qwerty. ezek is olyan dolgok, amiket egy jailbreak nem képes megoldani. "

    Ezek nem sokat jelentenek számomra. (Főleg, hogy az a billentyűzet gyakorlatilag a felejthető kategória.)
    A hardveres billentyűzár meg nagyjából teljesen felesleges dolog lenne, ha kapcitív lenne a kijelző.
    Az USB port meg szintén olyasmi, ami van akinek jó, van akinek meg nem.
    Aki eddig is használt iPod-ot és több hardvere van ami kompatibilis annak a csatlakozójával, esetleg a kocsijában lévő fejegység is azt támogatja, annak az USB nem sok vigaszt nyújt. (Főleg, hogy adatátvitelre mindkét készülék szépen tud wifin keresztül működni.) Már írtam régebben, hogy tetszik vagy sem, de a hordozható eszközök sorában az Apple csatlakozója jobban el van terjedve (több hardver és gyártó támogatja), mint a mini/micro USB-t, ráadásul többre is képes (vonali és videó kimenet, készülék vezérlés stb.), persze óriási hátrány, hogy zárt megoldás (de a több ezer gyártó akik erre gyártanak eszközöket ennek ellenére szépen megélnek belőle :D).

    "szóval szerintem egyáltalán nem hasonló telefonról van szó, hiába "véletlenül" hasonló processzort használnak."

    Azonos a proci, a memória, a rádió rész (GPS, BT, Wifi), a hangrendszer, hasonló a GPU és az operációs rendszer.
    Szóval több a hasonlóság, mint a különbség, ami inkább csak a külsőségekben mutatkozik meg.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák