Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz arn #155 üzenetére

    mert nem volt betervezett, hogy ilyen energiaárak lesznek
    és egyébként is sz@rnak rá a gyártók
    nem a gyártók hibája, hanem azoké akik ezt hagyják

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • PCProfessor

    aktív tag

    válasz arn #155 üzenetére

    Ők legyártják, az emberek akkor is megveszik. Mindkét fél okolható.

    Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

  • tomcat78

    őstag

    válasz arn #155 üzenetére

    Nem igazán értem, hogy hogyan jön ide az energia ára..... :F Mi köze van bárminek, amit használ az ember az energia árához? Mondjuk ne gyártsanak 2000 wattos körfűrészt, mert lehet vágni 1000-el is? Vagy minek egy reflektor, mikor a gyertya is ad fényt? Ritkán olvasni itt eget verő hülyeségeket, de ez köztük van, már ne haragudj.... Nem mindenki azért vesz csúcs vagy erős HW-t, mert játszani akar. Van akinek a munkájához kell.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Kansas

    addikt

    válasz arn #155 üzenetére

    Amíg van olyan aki megveszi és kiadja érte egy használt autó árát, addig le fogják gyártani és el fogják adni.

    "az meg se jelenjen, mint tomegtermek" Nem is jelenik meg, A 250W feletti kártyák meg a kilowatt feletti tápok nem tömegtermékek. A tuningőrültek és tömött pénztárcájú hardcore gamerek nem képeznek tömeget.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kolbi_30

    őstag

    válasz arn #166 üzenetére

    Az hogy nalunk az átlag folotti fogyastas erosen tul van arazva..meg szar a fizetésünk a gyartokat nem erdekli. Azt se tudjak kb hol van magyarország.. A nemet osztrak angol es a hanyatlo nyugaton elok meg ki tudjak fizetni..csak nalunk toljak ,hogy ott mindmeghalnak..mert nem lwsz penzuk aramra..de sajnos a buta magyar elhiszi..
    A HW arak dollarban nem nottek jelentosen, csak nekunk van kis arfolyam kulonbseg szamolj utanna..

    You want some birth control, you can smoke a cigarette.

  • Sirpi

    senior tag

    válasz arn #166 üzenetére

    Én is körülbelül ezt érzem. 3 éve, még a berobbanás előtt vettem egy 1660 Supert 92k-ért (utána fél éven belül a háromszorosára ment fel). Emellett van egy 65W eco módban futó 5800X-em egy be quiet Silent Base 601 házban. Netezés közben hangtalan, ha pedig játszom, akkor a kicsit erősebb zajt bőven elnyomja a játék hangja.
    Gondolkoztam, hogy érdemes lenne a videókártyát fejleszteni, de jelenleg nem látok jó alternatívát (mármint ami annyival többet adna, hogy tényleg megérné a többletköltséget). Főleg, hogy amivel mostanában a legtöbbet játszom, a Forza Horizon 5 high beállításokkal 1440p-ben kb. 70% terhelés mellett hozza a 60fps-t. Ha a köv. generáció miatt még lejjebb mennek az árak, akkor esetleg.

    Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

  • tomcat78

    őstag

    válasz arn #165 üzenetére

    Nem, nem érthető, mert az energia árakat akkor is bullshit ide keverni. Ki nem szarja le, hogy valami mennyit fogyaszt, ha szükség van rá? Írta kolléga a porszívót. Hát.... az enyém az egyik 2kW, mert kell az ipari a munkámhoz. Megélhetés szempontjából teljesen irreleváns, hogy mennyit fogyaszt egy adott munkaeszköz. Nagyobb teljesítmény: hatékonyabb munkavégzés, kevesebb idő. Ergo megtérülő befektetés. És ha egy számítógépet minden komponensével ilyen tekintetben nézünk, pont ugyanez igaz arra is.
    Az árak, fogyasztások konzumer vonalon persze, hogy nem mindegy kategória. De nem csak Stephen Blood vesz hardvereket! Namármost, ha nekem valamihez több idő kell, azt ki fogja megfizetni? Természetesen a megrendelő! Mindig és minden körülmények között kifizettetem vele az időmet! Felőlem visíthat valaki, hogy mennyit fogyaszt egy adott gép, ha nem tetszik, fizessen többet, ugyanazért a munkáért. Egy munkánál mindig a bele fektetett idő az, amit ki kell fizetni. Namármost, akkor ilyen megközelítésben: szeretnél többet fizetni egy adott szolgáltatásért, mert dupla annyi ideig tart megkapni, amit szeretnél?
    Részben elfogadom, amit írsz! De nem csak a konzumer piac létezik. És hozzá tenném, nincs hyper modern, csúcs gépem, csúcs fogyasztással! Pedig használom munkára is. De nincs szükségem az aktuális csúcs hardverekhez hozzá. Ez kb, olyan, hogy neked elég a barkács 1000wattos fűrész, otthon játszani, én meg megveszem többszörös áron, a sokkal többet fogyasztót, hogy neked ne hulljon ki a hajad, mikor megkapod a számlát. Ha már hoztam a fűrészt példának. De a végtelenségig lehetne sorolni.
    A nagyobb teljesítménnyel időt spórolsz magadnak és másnak is. Az idővel pénzt is! Remélem már érthető az összefüggés.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arn #179 üzenetére

    Nem feltétlen. Ugyanis- bár nem lineárisan-, de a kettő kéz a kézben jár a legtöbb esetben. Sehol nem írtam olyat, hogy egy dupla akkora fogyasztású géppel, kétszer olyan gyorsan lehet haladni. Abba most ne menjünk bele, hogy barkács vs ipari, mert ott borul az elmélet sokszor. Ott a hatékonyságot a teljesítmény csak (kissebbik) részben határozza meg.
    Minden gyártónak kell a PR és az ilyen tekintetben értelmetlennek tűnő termékek. Ugyanakkor, mint írtam is, az a plusz pár százalék, van ahol számíthat. Szerintem! És van aki ezt nem tuningolással szeretné, hanem out of box. Azt aláírom, hogy nem mindenkinek van értelme ezt venni! De ez nem jelenti azt, hogy egy terméket csak ez alapján minősítsünk értelmetlennek.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz arn #181 üzenetére

    Számítógép esetében? Én biztosan nem :DDD De pont ezért írtam, hogy ennek nem is én vagyok a célközönsége. Ami nem egyenlő azzal, hogy minden esetben értelmetlennek tartanám. Annak a maradék 5%-nak viszont könnyen számíthat.
    Ha ezt esetleg az egyéb gépekre is érted, akkor ahhoz inkább semmit nem írnék....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák