Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burki

    aktív tag

    válasz Puma K #2293 üzenetére

    Azért ezt a "kalap fos" kijelentést lehet,hogy kicsit átfogalmaznám. Mondjuk odabaszhattál volna elé egy "véleményem szerint" kezdetet. Az,hogy valakinek valami nem jön be, még nem biztos,hogy fos. Én személy szerint már körülbelül 3 hónapja használom teljes megelégedéssel. Tény,hogy a Win8 megjelenésekor az Y570 széria Win8-as támogatottsága egyenlő volt a nullával, de aki fordít egy kis gondot és energiát arra,hogy megfelelő drivereket találjon hozzá, annak tökéletesen fog működni. Egyébiránt pedig az elmúlt két és fél hónap alatt azért jelentek meg a Lenovo Support honlapon Win8 driverek.

    Én speciel nagyon szeretem a Win8-at, már megszoktam a start menü hiányát is. Gyorsabb, gördülékenyebb, stabilabb. Még az előző laptopomon, amit az Y570-re cseréltem, azon is gyorsabban fut a Win8, mint a Win7.

    "Tedd vissza a gyári Windows 7-et és azzal még sokáig elleszel gond nélkül." Nekem Win7 alatt volt throttlingom, úgyhogy ez szerintem megint nem egy túl átgondolt, jól megalapozott tanács, de te tudod.

    (#2292) Hallendor:

    "gondolom vegyen a paraszt új Y580 -ast": ha tehetném, és lenne rá keret, szívesen cserélném én is Y580-ra a gépet, de nem a Win8 miatt. Azért pedig igazán nem haragudhatsz egy gyártóra, amiért a régebbi szériával szemben az újabb széria (ami már gyárilag Win8-cal érkezik) kap nagyobb supportot.

    A "holdacska" gomb pedig működik. Csak nem a Win8-ra szánt Thermal Management szoftverrel, hanem egyel régebbivel. Nyugodtan elhiheted,hogy így van, mert nekem is működik...
    A videókártya drivekkel pedig próbálkozni kell, több verzióval. Nem emlékszem fejből,hogy én melyiket használom, de Win8-hoz való WHQL verzió, az biztos. Ha esetleg nehéz lenne kitalálni,hogy hol érdemes próbálkozni, akkor itt egy [link].

    Én pont a múlt hétvégén takarítottam a gépet, nem tudom ki írta itt a topikban a ventillátor kiszedős lehetőséget, de kipróbáltam. Csak a ventillátort tartó 3 kis csavart csavartam ki, és a hűtőbordák belső oldalát is kitakarítottam. Nekem tökéletesen működik, hetente többször játszom BF3-mal, ami azért elég erőforrás igényes játék, és nem tapasztalok throttlingot.

    Nem árt azért azt sem elfelejteni, hogy az a sok szar, amit felpakolsz a gépedre, az mennyiben befolyásolja/befolyásolhatja a drivereknek, vagy magának a rendszernek a működését. Nekem pl feltelepített codec-csomag is okozott már kellemetlen perceket.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

Új hozzászólás Aktív témák