Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hallendor

    csendes tag

    válasz Burki #2296 üzenetére

    Szia! Én is megvagyok elégedve a Win 8 al, leszámítva egykét apróságot. Nekem sokkal gyorsabban bootol a gép, a vinyót nem túráztatja annyit például, ami jó. Start menüt meg lehet varázsolni, de még az oldalra beugró ablakokat is ki lehet kapcsolni :) (ClassicShell nevü ingyenes progi, belépéskor a csempéket is ki lehet kapcsolni, ha esetleg valakit zavarnának) Na mindegy, ennyit a Win 8 ról.

    Más: Burki, kérlek dobj egy linket arról a Thermal Managmentes progról, ahol müködik a "holdacska" gomb. Én nem találtam ilyet, lehet én vagyok béna, de megköszönném! (Win 8 -hoz kéne természetesen)

    A Core i3 -as procinak valóban 85 fok a thermal shutdown -ja, inteléknél is írják.

    Az Y570 Win 8 -as támogatásáról meg annyit, hogy már fél év eltelt az op rendszer megjelenése óta, de a Lenovo support oldalán még mindig nagy a káosz. Például rákeresek a Lenovo Energy Managmentre (kiválasztom a táblázatból), és be is dobja, hogy van Win 8 as driver, felrakom csak éppen nem működik! Ez azért idesegítő... na mindegy a régivel megy, nem is ez a baj, csak akkor oda kéne írni, hogy mi van. De 1-2 év alatt elfelejteni a supportot egy gépnél elég dúrva, hiába jött ki új széria. Pláne ha még gyártják is a a gépet. (nem tudom, lehet már nem gyártják, de még kapni újat)

    Ja és egyébként visszaraktam a régi Win 7 et, persze próbaképp dual boot -tal, hogy talán hátha nem kell szétkapni a gépet. Egyrészt a vinyó reszel mint az állat, Win 8 -nál lassabb (nekem), de ami a legfontosabb, ugyanúgy megvan a throttling! Régi drivereket is próbáltam, de semmi. Több mint valószínű pasztáznom kell, külföldi oldalakon is olvastam azóta, hogy az Y570 re kent gyári paszta sokszor hamar megadja magát (~1 év)

    A ventit egyébként én is lekaptam tisztításnál, az nem nagy meló, de nem változott semmi.

    Ha megvagyok a pasztázással, és nem felejtem el, írok, hogy valóban segített -e!

    Üdv!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Burki #2296 üzenetére

    A Windows 8 tabletre kitalált dolgai pl. virtuális gép esetén (is) kifejezetten idegesítőek. Pl. a képernyő 4 sarkába tolva a kurzort különböző funkciók érhetők el, a továbbiakat idézem: "Bal alul: kezdőképernyő megjelenítése, bal felül: átváltás másik futó Windows Store alkalmazásra, jobb alul vagy felül: az úgynevezett gombsor (charm bar) megjelenítése. A képernyő szélét a mérésen is használt virtuális gépes környezetben elsőre nehézkes eltalálni, ezért érdemes inkább gyorsbillentyűket használnunk", [link]. Na, hát ezzel én is szembesültem. Aztán a Windows Store alkalmazásai kifejezetten nevetségesek, pl. a térkép-alkalmazás és még sok egyéb alkalmazás csak full screenen hajlandó működni. Miért is? :F A térképet olyan nehéz lett volna úgy leprogramozni, hogy más felbontáson is helyesen jelenjen meg (pl. méretarányosan legyen kisebb)? Vagy egyszerűen levágni a széleit annak megfelelően, ahogy le van kicsinyítve az ablak, vagy görgethetővé tenni? Nem is értem az elgondolást. A naptár-alkalmazást nem lehet használni Windows Live ID nélkül? Miért nem? (Tudom, azért nem, mert akkor így nem lehet az a te kifejezett személyes naptárad, amibe elmentheted a dolgokat, és akkor megy is fel "felhőbe".) És így tovább, ezek engem személy szerint eléggé zavarnak, még ha a bejelentkezés esetleges előnyeivel (pl. adatszinkronizáció, ilyesmik) tisztában is vagyok.
    Aztán számomra nagyon kényelmetlen az általános kezelése, és valahogy szubjektív élményemként gagyinak tűnik ez a csempés megoldás.
    Sok-sok előnye van a Windows 8-nak ettől függetlenül, például az erőforrásokkal való spórolás (lásd összes háttérbe kerülő folyamatnál suspended state 5 másodperc után, elvileg valamelyest optimalizált bootolás, és így tovább), a Windows 7-hez képest egyáltalán nem durvább hardverigény (Windows 7 rendszerkövetelmények, Windows 8 rendszerkövetelmények), de nagyon nagy kár, hogy a felhasználók egész nagy rétegének (legalábbis a sok helyen olvasható visszajelzések alapján) emiatt az új, kényszeresen erőltetett csempés, touchpadekre optimalizált felület miatt mégis nagyon kényelmetlen az oprendszer, legalábbis ha billentyűzettel használja.
    Az esetleges driverproblémák viszont remélhetőleg megoldódnak szép lassan.
    Személyes tapasztalatom az volt a Windows 7-nél, hogy egyből éreztem, hogy na ez el lett találva, Windows 8-nál viszont egyből a kényelmetlenségekkel találkoztam. Persze ez idővel változhat, ha rá leszek kényszerítve valamiért, hogy ezt használjam, és kénytelen vagyok megszokni, vagy önszántamból adok neki hosszabb távon is esélyt, de jelenleg egyáltalán nem érzem szükségét. De azért kicsit sajnálom, hogy nem jött be jobban.

    "Azért pedig igazán nem haragudhatsz egy gyártóra, amiért a régebbi szériával szemben az újabb széria (ami már gyárilag Win8-cal érkezik) kap nagyobb supportot"
    Nem egy olyan túl régi gépről van szó, szóval azért de, elvárható a megfelelő driver support. :)

    "Nekem pl feltelepített codec-csomag is okozott már kellemetlen perceket."
    Ezt én is tanúsíthatom, és általános szabály, hogy komplett kodekcsomagot felesleges, sőt, veszélyes lehet telepíteni, inkább csak kifejezetten azokat a kodekeket érdemes felrakni a gépedre, amik valóban szükségesek. Filmlejátszáshoz jóféle lejátszót kell használni, ami integráltan tartalmaz vagy telepít szükséges kodekeket (pl. BS Player, VLC Player, stb.), az egyebeket pedig érdemes egyenként telepíteni inkább, olyan sokra úgysincs az embernek általában szüksége más célokra.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák