Keresés

Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dißnäëß #151 üzenetére

    És erre most jön szembe LinkedIn-en egy csaj posztja:

    Mit is mondhatnék ?
    Nailed it. Kvóták ? LoL.

    Más itt a háttérszándék. Nyomorult birkákként terelgetnek minket mikor milyen hívószóra, de valós szándék, értelmes végrehajtással, nincs mögötte.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #151 üzenetére

    Volt az évek során több cikk arról, hogy a modern embert addig érdekli a bolygó sorsa míg a szokásain nem kell változtatni. Én ezt inkább abba az irányba fordítanám, hogy felépült egy rendszer ami rengeteg olyan dolgot termel ki magából ami szükségtelen és ehhez szoktatták hozzá emberöltőkön keresztül a társadalmat. A szíve mélyén mindenki tisztában van vele, hogy az egyenlőtlenség nem tőle indult és nem nála kellene elsőkörben felszámolni. Szinte biztos vagyok benne, hogy a kvótarendszert úgy lesz elfogadtatva, hogy plusz bevételed lehet belőle, csak kicsit legyél figyelmesebb a környezetedre. Alapvetően egy teljesen jó kezdeményezés de nem számol fel semmilyen egyenlőtlenséget, új árucikk kerül pusztán a piacra és ugyanazt a mocskot toljuk magunk előtt mint eddig, csak a vagyoni különbségek fognak tovább növekedni.

    Számomra ez az elektromos autózás is pont ugyanez a kategória. Bele vannak szerelmesedve, milyen tiszta, nincs kibocsátás, nincs büdös üzemanyag, milyen zöld. Az itt senkit nem érdekel és nem is fog, hogy azért, hogy itt a patika tesla, hyundai meg valamelyik német rohangálhasson x száz lóerővel, a bolygó másik fele olyan lesz mint a hold a bányászat után hisz a ritkaföldfém is fán terem. Az áramról nem is beszélve.

    Az embereken is sok múlik de mindig ugyanabba ül bele a generáció, amit elégszer reklámoznak. Anno se értettem a nagy tesla mániát, korábban is volt már rá kísérlet, jó pár évtizeddel ezelőtt de nem kellett és nem is hiányolta senki. De szántak rá x milliót a reklámra, hogy ez a jövő és akkor most ez a jövő mert azt mondták és akinek ez nem tetszik, mit ad isten megint a segédmelós meg a takarítónő, akik buták.

Aktív témák