Keresés

Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz jerry311 #5 üzenetére

    Lásd aláírásom.. :U

    Egyébként szomorú. Szép kis Orwell.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #130 üzenetére

    Mi történik azokkal, akik most vesznek fel 20 évre - fix kamatozásút - várhatóan ? (Tegyük fel, mindig tudja fizetni a törlesztőt, mert olyan iparágban dolgozik, és 10 év múlva visszaadná a banknak a maradékot). Mi a legrosszabb forgatókönyv ?

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #136 üzenetére

    Ha a hitel bebukott - a bank miatt ? (Mert én abból indultam ki, hogy emberünk tudja fizetni, jól fizetett IT-s, a cége az inflációt követi, a cége termékei elképesztőt mennek, emberünket szeretik odabent, satöbbi - tehát stabilnak ítélhető meg az a része a dolognak, hogy emberünk fizetőképes marad a következő 20 évben is).

    A többit értem - és amúgy milyen durva.. persze jósgömb kéne ehhez, de beleugrik valaki MA egy fix-be, hogy az emelkedést megússza, erre jön majd egy békasegge alatti kamatkörnyezet megint és ő annak a rendszernek nyilván tagja lesz. Kicsit mintha a bankszektor (globálisan) úgy szo***ná a világot, ahogy akarja. Elbáboznak most egy káoszt, és mikor mindenki felvette a fixet 4-5%-ok mellett, hozzák az új világot 1%-al, lol.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #140 üzenetére

    bár nem tudom akarnám e látni vagy érteném e amit látok.

    Dettó. Kíváncsi vagyok, mit fog hozni a decentralizáltság & blockchain karöltve, a cloud már rég nem a jövő technológiája, az csak egy buta eszköz, de előbbi kettő még csak épphogy nyitogatja szárnyait, megfogni a régi rendszer uralkodóinak ezt csak joggal lehet, máshogy nem, de mivel minden policy csak annyit ér, amennyit a mellé tett rendőr, ha egy full anonim-decent. rendszerben se bizonyítani, se semmit nem tudnak, ergo nincs "rendőr", nincs jogsértés sem, onnantól kezdve meg... :U

    Minimum érdekes világ jön, bízom benne, kevés emberi tragédiával, vagy csak olyanokéval, akik rászolgáltak arra.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Gargouille #147 üzenetére

    Ettôl én is félek. BDSM rulz. Azt nem tilthatják be. :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #149 üzenetére

    Nem tölt be, majd ismeretlen rendszerhibára fut.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #149 üzenetére

    Sikerült elolvasni. Hátborzongató. :(
    Egy dolog, hogy az EU hülyére korlátozza az autók emisszióját (nézzünk már rá az USA-ra, aki a Párizsi klímaegyezmény alól is kivonta magát), de az, hogy hajók szinte kivétel nélkül elképesztő módon szennyeznek, és akkor a szénbányák, teljes ruhaipar, élelmiszeripar, építőipar, stb... uh...

    Remélem, az ilyen és ehhez hasonló intézkedések gyorsan elfulladnak, jogilag-társadalmilag is, és lámpavasra kerülnek a kitalálóik.

    Az nem megoldás a klímakatasztrófára, ha a belső égésű motorosokat bekorlátozzuk személyes kvóta alapján X mennyiségű kibocsátási limitre és holnap mindenki vegyen új elektromos autót arany áron, amibe a hipertiszta Paks adja majd az energiát (vagy mi is?)..

    Aki meg túl kell hogy lépje a limitet (lásd szállítmányozók), majd mástól vesz az ő szabadjából kvótát magának ?

    Ez is csak oda vezetne, hogy a gazdagok és akinek lóvéja van, mindent visznek, élhetnek felszabadultabban, mehetnek havonta húszezer km-t is az autóikkal, repülőikkel, akármijükkel, a pórnép meg dögöljön bele és maradjon otthon a seggén a 4 fal között.

    Abszolút nem látom életképesnek és ideje lenne olyan megoldást hozni, ami egyenlő mértékben terhel mindenkit, tehát ami nekem 10% "fájdalom" havonta, hogy a környezet érdekében meghozzam mint kényelmetlenség, az legyen 10% mindenkinek, gazdagnak is (mint privát személy), cégeknek, Amazonnal, Guglinak, mindennek és mindenkinek.

    Illetve az alapvonalat jó lenne okosan beállítani, mert az oké, hogy 10%-ot adjon le mindenki a "jólétéből" a klíma és túlélésünk javára, de egy nagy cégnek vagy elit magánszféra tagnak halálmindegy, hogy a havi bevétele mondjuk 1 milliárd, vagy 900 millió, míg egy magánembernek nem feltétlen, hogy mondjuk 200-ezer nettó, vagy 190 nettó (mert most ha egy tanáros cikkre hivatkozok, amit tegnap olvastam, 200k nettó most a fájdalomküszöb 1 hónapra megélni).

    Szóval, sehogy sem jó, és nem hiszem, hogy közgazdászok vagy akárkik ne tudnának egy mindenki számára egyenlő mértékű, igazságos kvótaelosztásról dönteni, figyelembe véve a minimum (Maslow alját érintő) határokat is.

    Ja meg mondjuk egy Indiával meg fél Ázsiával meg kéne értetni, hogy mi az a koton és mire jó.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dißnäëß #151 üzenetére

    És erre most jön szembe LinkedIn-en egy csaj posztja:

    Mit is mondhatnék ?
    Nailed it. Kvóták ? LoL.

    Más itt a háttérszándék. Nyomorult birkákként terelgetnek minket mikor milyen hívószóra, de valós szándék, értelmes végrehajtással, nincs mögötte.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Apollyon #153 üzenetére

    Hát igen, vagy papírzacskó.

    Elektrózok, hobbi. Múltkor rendeltem egy boltból - nem a Conrad, de konkurrenciája - egy rahedli alkatrészt. Mindegyik egy kis pici műanyag tasakban jött, komolyan, egy drogdíler könyörögne értük, kiválóan lehet beléjük porciózni bármit :D

    Írtam a boltnak, hogy basszus nemááár, én EGYETLEN 1 vevőjük vagyok és kapok 25 tasakban mindenféle hülye mütyűrt, nem tudnák azt csinálni, mint a Conrad, hogy újrahasznosított papírtasakban küldenek kondenzátort, kiscsavart, meg mindenféle fiszfaszt, nylon tasakok helyett ? Vagy az sem érdekel, ha 1-2 nagy tasakba tossza bele mindet, de hogy tényleg, egy tucat alkatrészre egytucat-1 tasakot kapjak, hát komolyan... Ford Fairlane/Nagy Feró: Eszem f*om megáll !!

    Most itt nézek farkasszemet az összesen másfél év alatt 5-6 rendelésemből származó vagy 30 (!!) kisméretű nylon tasakkal. Utána meg meglepődök, hogy svájcban, a hipertiszta, hulladékszortírozó nyugdíjas a hegyoldalon a tehénfejés közben nem is sejti, mennyi mikroműanyag hullik rá, amit India és a többiek (meg a magamfajták) termelnek már az esővízbe is.

    Hihetetlen. És az ügyfélszolgálat valami bla-bla udvarias dumával lényegében elintézett azzal, hogy igen, értik, megértik, törekednek, átalakítják, izé-hozé, köszönjük hogy rendelt tőlünk.

    WTF.

    Bocs az offért :)

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #154 üzenetére

    Jaja és jobbat mondok, eddig b*tunk a Holdra, megvolt a holdraszállás és jónapot, elfelejtettük a dolgot (2001 Űrodisszeia??? 2001 ? WTF. Angry Birds ment, 100000x akkora számítási kapacitáson mindenki zsebében, mint amennyiből megoldottuk az Apollo 11 navigációját), most meg valami okos talált ott olyan ritka ásványokat, amit érdemes lehet hazahozni és beindult az űrbiznic, woo-hoo, mondván, eljött az idő - az elektro járművekre reagálva ...

    Áhh, nagyon kretén egy állat vagyunk :( Hiszek a tőlünk fejlettebb intelligenciában, abban is, hogy nem csak mliliárd évek, hanem kevesebb választ el minket egyiktől-másiktól (ekkora irdatlan univerzumban tuti vannak többen is), de őszintén, én nagyon örülnék neki, ha idecsapna valamelyik szeretetteljesebb fajta, és bezárná ezt a bazári majomkodást, amit művelünk egymással és a bolygóval, mert semmi értelme. Aki jóindulatú, jószívű, felfogja, mi a fakk van, figyel öntudatosan magára, másokra, azok kevesebb, mint 1%, és nem az elit tagjai, a többi meg vagy uralkodik, vagy megosztott és uralkodnak felette, vezetik őket a biztos halálba.

    Musk-éknak könnyű, Mars, Hold, akárhol - Elysium lesz, a Földön MadMax, az elit meg fent egy űrállomáson, vagy másik bolygón, ezt itt fejik halálra, aztán majd lesz következő..

    Nem értem én az egészet. Nem is akarom. Csak legyen változás. Ne 100 évek alatt, nincs annyink.

    Don't Look Up is zseni volt ilyen szempontból, a felszín alá nézve.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Luperator #157 üzenetére

    Na meg, abban is biztos vagyok, hogy aki tud fizetni, van b terv.

    :K Salvation - Netflix. Érdemes... :K (Nemtitkoltan Darius Tanz-ot Musk-ról formázták).
    Zseniális sorozat amúgy.. nagyon tetszett.. nemszokványos befejezéssel..

    Nagyon jó példa az erdő mélyén elásott bárkára, 150 kiválasztott ember + ellátmány X évre, aztán ha gebasz van, lehet elhagyni a süllyedő hajót.

    És akkor itt az űrverseny... mind megteheti lassan.. nem csak magának.. adhat is el jegyeket.. a végén minden elitbélinek ott van a segge alatt a rocket, csak még kopasztanak míg lehet, aztán ha job done, begyújtják és lehet megpihenni az űr csendjében, míg utaznak a következő lerabolható bolygóra. Mondjuk a Marson pont építeni kell, de mindegy is.. (terraformálni talán lehet).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #06911232 #159 üzenetére

    Erre válaszom nincs, viszont a blockchain alapú decentralizált világ fele haladunk erősen, így ebből kiindulva, vagy ők, vagy más, de lesz alternatívája ASAP, ebben biztos vagyok, és tudják épp tiltani majd, csak kontrollálni nem.

    Repedeznek a régi rendszer és status quo falai, kérdés, mikor omlik ránk.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz arnyekxxx #191 üzenetére

    Te becsippeltetted Magad ? :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz arnyekxxx #194 üzenetére

    Én is.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    Sok ember az oltástól van becsokizva.
    Én inkább attól a reális esélytôl, hogy kimegyünk az EU-ból..

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz pubyy #203 üzenetére

    Sehogy. Már a franciák sem tudnak rendesen "lázadni", lásd Covid Pass, a magyar meg mindig is birka volt, most mit szépítsünk. Kimegyünk oszt jó, hacsak csoda nem történik. Ki lett lassan a világon mindenhol herélve a tömegakarat, túl azon, hogy persze butítva alap..

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Aktív témák