Aktív témák

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #151 üzenetére

    Volt az évek során több cikk arról, hogy a modern embert addig érdekli a bolygó sorsa míg a szokásain nem kell változtatni. Én ezt inkább abba az irányba fordítanám, hogy felépült egy rendszer ami rengeteg olyan dolgot termel ki magából ami szükségtelen és ehhez szoktatták hozzá emberöltőkön keresztül a társadalmat. A szíve mélyén mindenki tisztában van vele, hogy az egyenlőtlenség nem tőle indult és nem nála kellene elsőkörben felszámolni. Szinte biztos vagyok benne, hogy a kvótarendszert úgy lesz elfogadtatva, hogy plusz bevételed lehet belőle, csak kicsit legyél figyelmesebb a környezetedre. Alapvetően egy teljesen jó kezdeményezés de nem számol fel semmilyen egyenlőtlenséget, új árucikk kerül pusztán a piacra és ugyanazt a mocskot toljuk magunk előtt mint eddig, csak a vagyoni különbségek fognak tovább növekedni.

    Számomra ez az elektromos autózás is pont ugyanez a kategória. Bele vannak szerelmesedve, milyen tiszta, nincs kibocsátás, nincs büdös üzemanyag, milyen zöld. Az itt senkit nem érdekel és nem is fog, hogy azért, hogy itt a patika tesla, hyundai meg valamelyik német rohangálhasson x száz lóerővel, a bolygó másik fele olyan lesz mint a hold a bányászat után hisz a ritkaföldfém is fán terem. Az áramról nem is beszélve.

    Az embereken is sok múlik de mindig ugyanabba ül bele a generáció, amit elégszer reklámoznak. Anno se értettem a nagy tesla mániát, korábban is volt már rá kísérlet, jó pár évtizeddel ezelőtt de nem kellett és nem is hiányolta senki. De szántak rá x milliót a reklámra, hogy ez a jövő és akkor most ez a jövő mert azt mondták és akinek ez nem tetszik, mit ad isten megint a segédmelós meg a takarítónő, akik buták.

Aktív témák