Keresés

Aktív témák

  • Luperator

    tag

    Örülök, hogy relatív kulturált formában tudtok beszélgetni erről, bár azt nem gondoltam, hogy a jelen helyzet (már már mondhatni megkerülhetetlenül) szóba fog kerülni.

    Egy bajuk van a telegrammal, nem ugyanolyan moderált szócső mint amilyenné igyekeznek tenni a többi óriást, semmi több. Kár ebbe belelátni terroristát meg bármi mást. A terrorizmusról annyit, hogy az mindig a hatalmat szolgálta, legyen az akárki számára bármilyen tragikus, egy két merész esetet leszámítva.

    A társadalmat az egójánál fogva véreztetik ki. Tavaly is tudvalévő volt, hogy nem lesz elég a két adag, bármit is mondanak, de a három sem, négy sem. És nem csak korona lesz, bár ez utóbbin még nem léptünk át. Mindenki csak néz ki a fejéből, ó ez konteó, ez úgy sem így lesz, nem fognak kötelezni. Azt mondták én vagyok az értelmiség, hisz teszem amit mondanak meg hát csak a segédmelós meg a takarítónő kételkedik ebben, de hát azért mert buta szegény. Oszd meg és uralkodj. Ezer éve űzik és még mindig felül a jónép ugyanarra a hintára. Amikor meg mégis köteleznek, zsarolnak, mindenki mutogat mindenféle számokra, hogy nézd meg, hát ezért. Közben meg a médiából a szájába pakolt közhelyekkel meg demagóg dumákkal dobálózik, holott ő sem tud többet mint más, de a kritikai gondolkodás a beszűkült tudatban megszűnt létezni és csak a program fut amit reggeltől-estig nyomnak.

    A vicces, hogy nem is titkolják ilyen gépezet mögött a célokat, hogy nem tér vissza a régi világ, ha húsz adag lesz benned akkor sem. Ennek vége, ahogy ennek a gazdasági lufinak is vége lesz és kegyetlen mód fájni fog annak is, aki teszi azt amit elvárnak tőle. Nem lesz más a sorsunk, ugyanúgy a sz@rba evez mindenki. De vegye fel mindenki nyugodtan a hitelt, csók, babaváró, zöld hitel, jöhet minden. Visszafizetni már senki nem fogja a klasszikus értelemben.

    Két éve megy az egész és még mindig ugyanabban vergődünk. A világ tele van féligazságokkal és azt a felét hallgatják leginkább, ami az aktuális célt elősegíti. Magasról lesz@rják ki védett, ki nem, a milliószámra beszerzett adagot ki kell fizetni és pont. Business as usual.

    Az emberek meghalnak. Meghaltak eddig is meg fognak ezután is. Nem emlékszem, hogy korábban ilyen reakciók lettek volna mikor 2015. vagy 2017. évében a szezonális influenza a teremtőhöz küldött 30ezer magyar lelket. Nem egy év alatt, egy szezon alatt. Nem beszélve egyéb, vezető haláloknak számító betegségekről. Most meg fenenagy demokráciában amikor azt mondják kuss és otthon ülsz este 8 után meg ezt meg azt csinálod a te érdekedben, lehajtjuk a fejünket és bőszen bólogatunk hisz értünk teszik.

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #133 üzenetére

    Semmi extra nem fog történni. Mármint ha azt vesszük, hogy amolyan eszközkezelőn keresztül bérelik majd a házukat, ha a hitel bebukott(mint a jó pár évet futott program keretében volt ilyen lehetőség már) . Orbán olyan-amilyen de sok mindent elejt. Idén év elején 7,5% inflációról beszélt, de nyilván ennél több lesz. Viszont azt is mondta, hogy 2025-re prognosztizálják 1,5% körül. Ergo addigra már az új gazdasági rendszer fog felfutóban lenni, digitális forint meg miegyéb.

    [ Szerkesztve ]

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #137 üzenetére

    Bankok lesznek, ha nem is ennyi lesz majd. A nemzeti bankokat kívánják kereskedelmi bank oldallal felruházni, az MNB digitális forint kiadványában olvastam már erről azt hiszem de korábban már máshol is láttam. Szerintem a tartozás mint olyan nem fog eltűnni, lényegtelen ki miatt szakad meg az egész. A bankot megveszi egy másik, vagy kitalálnak valami mást . A pénzrendszer ezen részét nem fogják elengedni de ez már maga a rendszer lényege.
    Hosszú időn keresztül úgy fejlődött a világ, hogy mindig voltak kiaknázatlan részei, ahová a tőke áramlani tudott és a profit garantált volt. Ennek úgy néz ki vége. Hát az új társadalmi/gazdasági berendezés pont ezért is tesz nagy hangsúlyt a jónép regulázására és a technológiai fejlődésre mert most épp ebben látják azt a profitot amit nem tudnak honnan előteremteni. Igen, jósgömb jó volna bár nem tudom akarnám e látni vagy érteném e amit látok.

  • Luperator

    tag

    https://www.atv.hu/belfold/20220115/a-jarvannyal-meg-nincs-vege-kuszobon-az-ujabb-valsag

    Ugye a klímaváltozás az igazi ütőkártya, nem a jelen helyzet, a karbon lábnyom csökkentése és pontozása hát ugye ismét a mi érdekünk (részben persze) de cserébe megérett az idő, hogy megfizessen az emberiség azért amibe bizonyos körök kiapadhathatatlan profitéhsége vezette.

    Tekintetek el attól, hogy atv, néha napján meglibbenti a függetlenobjektív propaganda gépezet, csak senki se foglalkozik vele.

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #151 üzenetére

    Volt az évek során több cikk arról, hogy a modern embert addig érdekli a bolygó sorsa míg a szokásain nem kell változtatni. Én ezt inkább abba az irányba fordítanám, hogy felépült egy rendszer ami rengeteg olyan dolgot termel ki magából ami szükségtelen és ehhez szoktatták hozzá emberöltőkön keresztül a társadalmat. A szíve mélyén mindenki tisztában van vele, hogy az egyenlőtlenség nem tőle indult és nem nála kellene elsőkörben felszámolni. Szinte biztos vagyok benne, hogy a kvótarendszert úgy lesz elfogadtatva, hogy plusz bevételed lehet belőle, csak kicsit legyél figyelmesebb a környezetedre. Alapvetően egy teljesen jó kezdeményezés de nem számol fel semmilyen egyenlőtlenséget, új árucikk kerül pusztán a piacra és ugyanazt a mocskot toljuk magunk előtt mint eddig, csak a vagyoni különbségek fognak tovább növekedni.

    Számomra ez az elektromos autózás is pont ugyanez a kategória. Bele vannak szerelmesedve, milyen tiszta, nincs kibocsátás, nincs büdös üzemanyag, milyen zöld. Az itt senkit nem érdekel és nem is fog, hogy azért, hogy itt a patika tesla, hyundai meg valamelyik német rohangálhasson x száz lóerővel, a bolygó másik fele olyan lesz mint a hold a bányászat után hisz a ritkaföldfém is fán terem. Az áramról nem is beszélve.

    Az embereken is sok múlik de mindig ugyanabba ül bele a generáció, amit elégszer reklámoznak. Anno se értettem a nagy tesla mániát, korábban is volt már rá kísérlet, jó pár évtizeddel ezelőtt de nem kellett és nem is hiányolta senki. De szántak rá x milliót a reklámra, hogy ez a jövő és akkor most ez a jövő mert azt mondták és akinek ez nem tetszik, mit ad isten megint a segédmelós meg a takarítónő, akik buták.

  • Luperator

    tag

    válasz Dißnäëß #156 üzenetére

    Az a film nekem is tetszett. Zseniális tükröt tartott és bemutatta, mennyit is ér jelenleg a társadalom, míg a cirkuszban vesz részt és nem a lényeggel foglalkozik. Na meg, abban is biztos vagyok, hogy aki tud fizetni, van b terv.

    Változás biztosan lesz, hogy mi lesz a vége, hát az jó kérdés.

Aktív témák