Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Saját tapasztalatom az ambivalens témában (én is elkezdtem egy logout bejegyzést, de sose lesz kész :D ):
    Házvásárlásban voltunk. Megtalátunk egy jó bizniszt, de előttünk ment megnézni egy család sokadik alkalommal, addig sikertelen ajánlattételeik után azért mentek vissza, hogy megfontolják a magasabb árat megéri e nekik. Úgy döntöttek igen, de már aznap nem volt kedvük bemenni az irodába.

    Ezután mi elmentünk, leraktuk a bánatpénzt, és alkudni se alkudtunk annyira mint akartuk, csak hogy nehogy elszalasszuk.
    Aki ezt nem teszi meg, az vállalja, hogy meghiúsulhat az üzlet.

    Sajnálatos módon amikor olyan pénzekről van szó, amit családok nagy része csak ilyenkor lát egyben, nem szabad a szónak hinni. Ezt pedig nem a szószegők hibájának tudom be. Egyszerűen nem így működik a világ és kész. Ahogy már írták, ha a vevő nem állja a szavát, akkor a vevő a gonosz. Oké, csak ez elég sovány vigasz egy babaváró házaspárnak.

    Másfelől kicsit sajnálom azokat az embereket, akik egy hasonló eset után nem tudnának tükörbe nézni. Értem én hogy becsület, de ezen körülmények mellett egyáltalán nem tartom becstelennek egy _vadidegen_ embernek tett ígéret visszavonását. Ja, a barátomnak adtam volna olcsóbban, és nem visszakozom akkor se ha ráígérnek, mert AZ becsületbeli ügy. De egy idegen kedvéért, akit se előtte, se utána többet nem látok, köszi nem. Ki tudja, ő hány embert vágott át, hogy milyen módon jutott a pénzhez, vagy hogy hanyadik ingatlanját veszi befektetési céllal. Aztán én meg az ő javára áldozzak akár egy forintot is... Na köszi nem.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Chaser #62 üzenetére

    A Tescos példára: Ha annyiért van kiírva akkor naná. De itt valami olyasmiről beszélünk, mint amikor a készlet erejéig akciós valami, és én későn érkezem, mert nem tartom be a helyzet szabályait.

    Értem én, hogy mire gondolsz, de attól még próbálok rávilágítani, hogy üzletben nincs jófejség ilyen szinten. Az üzletben szabályok vannak. Amíg a vétel nem volt foglalózva, szerződve, fizetve, addig nincs eladva a ház, és nincs pont a végén. Ami íráson felül van, az szép dolog, ha betartják, de nem számonkérhető, nem elvárható. Éppen ezért ha valaki nem tartja be, az nem az a fajta becstelenség, ami után a gyerekei minden reggel leköpik élete végéig, vagy ne kellene tudnia tükörbe nézni.

    Szerk.: Az hogy előbb gondolkodtak volna, nem érv. A helyzetben amit vázoltam, a vevő ismeretlensége nem magát az eladás tényét akadályozta. A vevő ismeretlensége a kockázat, és az áldozat meghozásának döntését befolyásolta, ami a szóbeli megalkuváskor még nem volt tényező.
    Eladok egy rossz(?) embernek valamit != bukok egy rossz(?) ember javára valamit

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Chaser #66 üzenetére

    "normális" emberek között számonkérhető

    Nem, nem kérhető számon. Becsületesség ezen szintje (bármennyire is kiábrándító számodra) nem a normális kategória. Összekevered a becsülendőt a becsületessel.

    Becsület: Az okozó (és nem hibáztató) szembenézés képessége, amikor egy személy képes felvállalni a felelősséget tettei következményeiért. „Én voltam ennek az oka, forrása” – hozzáállás az életéhez. Jogos és igazságos módok felhasználása a siker eléréséhez.

    Becsül: <Erkölcsi v. szellemi szempontból> (bizonyos mértékben) elismerésre méltónak, kiválónak tart vkit; értékel, tisztel.

    Nem, valóban nem becsülendő így tenni, de attól az emberünk még becsületes. Felvállalta, hogy saját érdekei miatt okozott másnak gondot, és ezt jogilag teljesen tiszta úton tette.

    áldom azurat'
    Nekem ez sajnos nem adatott meg. Sajnos több esetben jártam rosszul más szavára adva, és nagyon sokszor éltek vissza ismeretlenek a számukra tett ígéretemmel. Talán ebből fakad a különböző nézőpontunk.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Chaser #68 üzenetére

    Ez esetben visszatérünk az eredeti megállapításomhoz. Sajnálom azokat az embereket, akik maguknak, szeretteiknek vagy számukra egyéb fontos embernek okoznak kárt azzal, hogy nem képesek néha mással szemben a (jogszerűség határain) belül szemetek lenni. Azok után sem, hogy már tudják, hogy ott tart a világ ahol. Mert akik nem, azok tapasztalatlanok. De akik tapasztalat mellett is ilyenek azok balekok. Nézőpont, neveltetés, és körülmények kérdése az egész. Az én nézőpontom szerint bármikor csinálok segget a számból, ha azzal egy olyan embernek kedvezek, aki végigkísérte eddig, vagy kíséri ezután az életem. Ilyen körülmények mellett nem érdekel, hány párnát sír tele valahol valaki a világban :)

    És mielőtt jönne, hogy sajnos a gyerekem is ezt fogja tanulni, és megint itt tart a világ. Igen, azt akarom, hogy ezt tanulja, mert eljön az idő, hogy neki is a gyermeke vagy a felesége érdekeit kell néznie, és nem valaki másét a vadvilágban.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz szironyl #73 üzenetére

    Ilyenkor biztos vagyok benne, hogy ti lennétek az elsők, akik szidnák mint a bokrot, mert hát milyen dolog ez..

    Nope. De azért jó látni, hogy megy a papolás, vele párhuzamosan meg az ismeretlenben ítélkezés.
    Azért elárulom, ilyen esetben magamat hibáztatnám, hogy miért hagytam meg ezt a lehetőséget az eladónak, mert nem élek álomvilágban. Szvsz ugyanúgy megérteném, ha ezen körülmények között engem kosaraztak volna ki. Igen, ha közvetlen anyagi kárt okoz (kifizetett ügyvéd) akkor azt szóvá teszem, de fordított esetben simán kifizetném az általam okozott hasonló kárt. Pont erről beszélek, de gondolom csak az a rész jött át, hogy én biztos egy megbízhatatlan sz.r ember vagyok.

    Annyival szeretném lezárni, hogy ismerettségi körben, család, barátok, kollégák szemében az egyik legmegbízhatóbb, és legbecsületesebb ember vagyok. Lehet, hogy ez most egoistán hangzik, lehet, hogy azt hiszitek torzult önképpel rendelkezem, de ahogy említettem, nekem az számít, akivel közvetlen kapcsolatom van. Amíg ezen emberek feltétlen bizalmát élvezem, nem fog meggyőzni pár random nicknév, hogy szar ember vagyok, és nem fogom úgy érezni, változtatnom kéne.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Lord Myn #79 üzenetére

    Ha visszaolvasni nehézkes, vagy unalmas, javaslom nem hülyét csinálni magadból idedobott túlzásokkal, és demagógiákkal. Több helyen kiemeltem, hogy szigorúan a jogszerűség határain belülről beszélünk, jelen esetben az adott szó megszegéséről.

    (78) Chaser:
    Ismerős az érzés. Én például minden alkalommal együtt számolok meg pénzt, amit kapok valakitől. Aki ilyenkor furcsán néz rám, elmondom neki a sztorimat:
    Egyszer elvittek tőlem egy gépet hasonlóan többszáz rongyért. Ismerősnek ment, bíztam benne, hogy nem vág át. Odaadta borítékban a pénzt, nem akartam megszégyeníteni a barátságunkat azzal, hogy átszámolom. Mikor elment, bevágtam a borítékot a többi közé. Eltelt 40 perc, hív telefonon, hogy nem adott e több pénzt. Nem tudom, azóta se számoltam. Megnéztem, 200 ronggyal volt több a borítékban. Utána vittem, visszaadtam, és jót röhögtünk. Majd ezután leesett, hogy ha ez egy idegennel történik, és nem számolom meg, és ugyanígy járok, soha nem mosom le magamról, hogy meg akartam lopni. Na azzal a tudattal, hogy valaki ilyet hisz rólam, elfoglaltam volna az agyam néhány hétig... Mert a szavahihetetlenség egy dolog, de a bűnözés levelUP. (Lord Myn ajánlom figyelmedbe)

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák