Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delerium

    senior tag

    válasz Lord Myn #79 üzenetére

    Ne essünk már túlzásokba, rablás meg emberölés? Ez már tényleg nevetséges. Gerilla csoportokat vezetünk a Kongó mentén, vagy jön Mak'gora? Egy semmi ügyből odáig jutottunk, hogy "1 lépés az emberölés"?

    "I fight for the Users"

  • válasz Lord Myn #79 üzenetére

    Ha visszaolvasni nehézkes, vagy unalmas, javaslom nem hülyét csinálni magadból idedobott túlzásokkal, és demagógiákkal. Több helyen kiemeltem, hogy szigorúan a jogszerűség határain belülről beszélünk, jelen esetben az adott szó megszegéséről.

    (78) Chaser:
    Ismerős az érzés. Én például minden alkalommal együtt számolok meg pénzt, amit kapok valakitől. Aki ilyenkor furcsán néz rám, elmondom neki a sztorimat:
    Egyszer elvittek tőlem egy gépet hasonlóan többszáz rongyért. Ismerősnek ment, bíztam benne, hogy nem vág át. Odaadta borítékban a pénzt, nem akartam megszégyeníteni a barátságunkat azzal, hogy átszámolom. Mikor elment, bevágtam a borítékot a többi közé. Eltelt 40 perc, hív telefonon, hogy nem adott e több pénzt. Nem tudom, azóta se számoltam. Megnéztem, 200 ronggyal volt több a borítékban. Utána vittem, visszaadtam, és jót röhögtünk. Majd ezután leesett, hogy ha ez egy idegennel történik, és nem számolom meg, és ugyanígy járok, soha nem mosom le magamról, hogy meg akartam lopni. Na azzal a tudattal, hogy valaki ilyet hisz rólam, elfoglaltam volna az agyam néhány hétig... Mert a szavahihetetlenség egy dolog, de a bűnözés levelUP. (Lord Myn ajánlom figyelmedbe)

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Delerium

    senior tag

    válasz Lord Myn #82 üzenetére

    Maximum azoknál van 1 lépésre akik amúgy is labilisak, vagy esetleg de nagyon esetleg hajlamosak arra, hogy bűnözzenek, a nagy átlagnál viszont nincs így. Attól, hogy a családot tartja valaki szem előtt és, hogy maradjunk a posztnál a többet fizetőnek ad el valamit, ellentmondva a szóbeli megállapodásnak nem fog elmenni másnap legyilkolni Manci nénit a közértben mert hát kell a kenyér és ő vette meg az utolsót.
    Nap mint nap történnek hasonló ügyek, mégsem kezd mindenki fosztogatni. Az emberölés az utolsó lépés, talán, de leginkább semelyik lépés. Főleg nem a következő.
    Akinek a következő lépés az, hogy megyek embert ölni, ott nagyon komoly problémák voltak előtte is, nem a becsületen múlt a dolog hanem egyszerűen bolond.

    "I fight for the Users"

  • updog

    senior tag

    válasz Lord Myn #86 üzenetére

    "Pedig, de... Aki így gondolkodik, hogy becsületem kevesebbet ér, hiszen a becsületem eladásából ért többlet pénzt a családomra tudom költeni (ez az ideológia), az sajnos pont 1 lépésre van attól az ideológiától, hogy kell akkor ölnék/rabolnék is értük. "

    Ha az egészet idemásolom, akkor se lesz jobban alátámasztva, hogy miért pont 1 lépés. De OK, #84-ben finomítottad a dolgot, értem mit mondasz. Viszont azt megkérdezem: van-e családod (nem a felmenő értelemben, hanem feleség/gyerek)?

    "Azért, mert szerinted ez "semmi ügy", még egy páran gondolhatják, azt hogy nem az (bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)"

    Nem költői, komolyan érdekel, hogy szerinted miért vannak kevesebben azok, akik ennyire radikálisan ragaszkodnak, hogy a becsület minden előtt? Te mi mindent tennél meg hogy megvédd a becsületedet? (demagóg felvetés on)

    (#87) szironyl "Egyszerűen be kell látni, hogy ez így nem jó, nem kell okokat keresni, hogy...
    ...Nem fogok megvetni ezért senkit. Nem tartotta be a szavát, akkor nem tartotta be. Kész. Pont.... A lényeg, hogy ha már szavadatt adtad, ne szívasd már meg a másikat." - ez így korrekt. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Delerium

    senior tag

    válasz Lord Myn #84 üzenetére

    Ha így nézzük, hogy ez önös érdek volt, akkor úgy is lehet, hogy a becsület mindenekfelett hozzáállás is önző. A saját érdekem miatt vonok meg anyagi javakat mástól mert az nekem nem fér bele. Végeláthatatlan vita gyakorlatilag.

    Az pozitív, hogy nem torkollt az egész topik anyázásba és került törlésre vagy csúnya moderálásra.

    Mindenki védi a szerinte saját igazát, aztán azok kb. csak a végpontjai a témának.

    "I fight for the Users"

Új hozzászólás Aktív témák