Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Szintén kickstarter szubjekív, ennek megfelelően kezelni a következőket.

    Nekem ott bukott meg az egész, hogy irreális árat közölnek sokszor - ha nem elég a kifejlesztésre a keret akkor kérjenek annyit hogy meglegyen...

    Nagyon gerinctelen szerintem a játékokért előre elkérni a pénzt ÉS utána fizetőssé tenni: a fejlesztőnek 0 kockázat, a végén kiad egy olyan tákolmányt amit akar és még tartja a markát miközben a bekerülési költséget meg a haszon egy részét már összekalapozta: vagy kockázati befektetőt keressen, akivel a nyereséget is meg kell osztani, vagy amit már összedobtak neki, azt adja is a közösbe be!

    Ami még gusztustalan szerintem: a tánc és a könyv kategória: mindkettő "kifejleszthető" NULLA anyagi befektetéssel csak éppenséggel egy kis zsebpénzt akarnak szerezni. Ha meg mesekönyv, akkor álljon össze az író egy grafikussal, nem kötelező az Adobi legújabb verziójával szuperszámítógépen dolgozni.

    Mindemellé "Anyone in the US, the UK, Canada, Australia, New Zealand, or the Netherlands can start a project" úgyhogy kösz, de újgazdagéknál siránkozni a startupoknak hogy milyen nehezen megy... Jöjjenek ide hozzánk, ahol minden 3. műszaki egyetemistának valóban világmegváltó ötlete van, csak nem fog tudni befektetőt szerezni...

    És a bónusz a végére a kihagyhatatlan: eladni a FB-nak a Riftet. Meg úgy egyáltalán eladni azt, ami "nem a tied", mert nem te tetted mögé a manit.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #22 üzenetére

    Teljes mértékben az övék, a backerek nem részesedést vettek.
    Itt a probléma, hogy a pénzeddel mögé állhatsz a szekérnek amikor tolod, de amikor Ferrari lesz a szekérből, a kipufogógáz jut meg a pofáraesés, amikor a tulaj röhögve nyom egy padlógázt. És nem értik, hogy miért fordulnak el a fejlesztők, miért szakítanak félbe fejlesztéseket. És hogy miért fújnak rájuk.

    Ez mi? :F A világon a legtöbb pénz startupokra itt van Közép-Európában (Jeremie-alapok)
    @ Jeremie-alap első találat: csak olyan céltársaságokba fektethetnek
    tehát először szülj egy céget. (igen, a startup is cég) Csak épp nem egyszerű úgy vállalkozást indítani, hogy ne menjen rá a gatyád is az első X hónapban, annyi járulék és szívás van vele.

    De mutass pár olyan támogatási alapot kérlek (ha már annyi van hogy tele a padlás), amihez nem kell már amúgy is egy kiépített rendszer mögéd, hanem segítenek ezt megteremteni, nagyon jól jönne sokaknak.

    @edenyke:
    Én már a rift esetében mondtam, hogy ha rövid időn belül realizálódik nagy profit, akkor vhogy kötelezni kéne őket arra, hogy legalább a kickstarteres pénzeket adják vissza.
    Köszönöm hogy nem csak én érzem így :R

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #28 üzenetére

    Soha senki nem ígért többet, mint a támogatáshoz kapcsolódó cuccok.
    Az ember azt várja hogy egy független valami legyen, a pofáraesés ott van, amikor te ahhoz asszisztáltál, hogy valaki az ötletet ne megvalósítsa, hanem felüljön egy befektetési hullámvasútra és az első nagy emelkedő után vigyorogva "kiszálljon".

    Miért, szerinted magánemberekkel kellene szerződéses viszonyban lenniük?
    Értsd meg: egy ötletbe senki nem fektet be.
    Az ötlet mögött általában egy egyetemistának egy működő prototípusa is van. Egy "felkaroló" befektetőnek legyen gondja a befektetett pénzre, ha jó az ötlet akkor egy jogi szakértőnek 3 másodperc megmondani hogy hova menj, mit kell csinálni, milyen vállalkozást indíts, és akkor elindítani az útján, meg egy könyvelési gyorstalpaló se árthat.

    "De mutass pár olyan támogatási alapot kérlek (ha már annyi van hogy tele a padlás), amihez nem kell már amúgy is egy kiépített rendszer mögéd, hanem segítenek ezt megteremteni, nagyon jól jönne sokaknak."
    Minden befektetési alap így működik.

    Ott a példa, hogy előbb legyen egy nyamvadt céged. Nem vagyok vállalkozó és fingom sincs hogy merre induljak ha egyszer oda kerül a sor. De konkrét befektetési alapot linkelj kérlek, mert eddig levegőbe beszélés ment.

    Egyéni vállalkozónak bejelenteni magad 2 nap, 0 forint. Havonta max. 20 ezer forintos kiadás. Ha a kedves startupper ennyi kockázatot nem tud bevállalni, annak milyen üzenete van?
    Én meg tudom engedni ha oda kerül, Te meg tudod engedni, számos ifjú titán meg diákhitelből erőlködik úgy hogy anyjáéknak sincs félretéve semmi.
    Ráadásul az első fejlesztés tudod hogy néz ki? Lapátolod a pénzt bele. Műszerezést-labort még megoldod egyetemen, de amit a prototípusba kell tenni, az nem a fán nő (ráadásul esetenként pár száz ejróba fájhat egy "gagyi" fejlesztőpanel) és mindezek felett még legyen mindenkinek félretéve arra, hogy a járulékokra fussa? Lehet olyan életszínvonalon élsz, ahol nem ez látszik, de vannak akiknek nem így megy.

    Havi 25 ezer forint KATA befizetésével
    Na ezt meg mikor hozták be? EVAról már hallottam. Meg a tanulói járulékmentességességről is valamit. Valamikor nem volna kedved a tapasztalataidat Logout cikkbe önteni? Felcsigázott :)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #33 üzenetére

    A VR hihetetlenül befektetés- és technológiaigényes iparág, ha nem veszi meg valamelyik mamut őket, akkor pár év múlva nagy valószínűséggel szépen elsorvadnak.
    Jajj persze, most sincsenek már rá játékok.
    Mellesleg mennyit kaptak rá a KS kampány során? Átszámítva kb. 20 milliárd forintot? (jó, vegyük le a nagy adományozók szemüvegeit, arról viszont nincsenek adataim) Mindjárt összesajnálom őket. Ilyenkor nem eltapsolni kell, hanem meghúzni magukat, gyanítom hogy fasza húzónevek sok fizetést kértek el és meg is csappant a keret. Persze nagyon szép, hogy megoldották a távolba fókuszálás problémáját. De ennyi pénzért kb. a minimum. (mint a BKV futár 3 milliárdért, a belseje annyira filléres cuccból épül fel hogy na)

    A FB meg garancia arra, hogy a játékgyártók egy másik óriás véres pénzeken megszerzett technológiájára boldogan fognak fejleszteni. Mert amíg saját kézben volt, elvileg függetlenként, nem volt céljuk bárkivel is kicseszni. A FB (vagy bármi óriás) viszont szinte garancia, hogy a "saját használatot" fogja erőltetni (ld. Sony VR szemüvege valószínű XBOX/PC alatt nem fog mókolás nélkül menni, mert vegyél péesnégyet de várom a cáfolatokat) tehát a közösség által elindított független projekt most politikai csatározás tárgya lehet - és miért ne válna azzá?

    Ha még cég sincs, akkor felesleges befektetési alapokról beszélni,
    Jó, akkor felhívtam a vállalkozó ismerős könyvelőjét, hogy intézzünk valamit. Most már linkelsz egy nyamvadt befektetési alapot vagy bármit?
    (jó, Kádas úr egynek számít, de "egy mérés nem mérés")

    Az MVP-hez bőven elég egy zsírkrétarajz is
    Nekem az MVP-ről a Más Valaki Problémája jut eszembe elsőre, mi is akart lenni?
    De mint említettem, forgó-morgó prototípusok rohangálnak fel-alá a laborokban vérrel spórolt-kibontott alkartészekből, csak épp nem esztétikusak.

    Főállás mellett (heti 36 óra munkaviszony / nappali tagozatos jogviszony) mellett havi 25 ezer forint, ha ez nincs meg, akkor havi 50 ezer forint befizetésével minden járulékodat letudod, és a maradék már adózottan a tiéd.
    De a fejlesztési idő alatt van 0.0 Ft bevétel (anyu küldött föl pörköltet hogy ne halj éhen nem bevétel :D) és az nem kis teher sokaknak.
    Persze, aki ötletes-tehetséges-találékony de nem éppen milliomosak a szülei az ne juthasson előrébb.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #37 üzenetére

    Úgy döntöttek, hogy nem kívánják teljesen függetlenként folytatni. Betartották, ami a szerződésben volt? Igen. Akkor nincs miről beszélni.
    Viszont ez sokakban a bizalmat ássa alá. Lehet hogy jó, lehet hogy rossz a következő, de elképzelhetőnek tartom hogy a közlejövőben a crowdfundingok is EULA-val fognak megjelenni.
    Viszont a kickstarter nem igazán befektetés a szememben, hanem inkább adományozás. És az adományozókat szembeköpni csúnya dolog.

    "Ilyenkor nem eltapsolni kell, hanem meghúzni magukat, gyanítom hogy fasza húzónevek sok fizetést kértek el és meg is csappant a keret."
    Egyezzünk meg abban, hogy sem neked, sem nekem nincs fogalmam arról, hogy mit kell csinálni, mert a közelében nem voltunk ekkora pénzeknek.

    Na igen :)
    Majd egyszer. Talán :D

    Mire linkeljek? Hogy melyik korrekt? Közel mind. YCombinator, 500Startups, Jeremie-alapok
    Például, köszönöm :)
    Az hogy ők meg pénzt akarnak belőle, az is tuti, nem a Máltai Szeretetszolgálat meg Vereskereszt.

    Mennyire vagy te otthon startup témakörben?
    Említettem már háromszor hogy nem vagyok vállalkozó? (jó ez nem egyenesen arányos a startupos tudással) De nem vagyok. El is kezdtem utánaolvasni.

    Csináljon olyan vállalkozást, amivel tud pénzt is keresni.
    Ez lenne az a vállalkozás, csak nem úgy van hogy megalapítja és máris a nyakába szakadnak a vevők. De jó is lenne...

    akkor miért olyanba vág bele
    Mert nem szeret a tökeit vakargatva ülni egy helyben és siránkozni? Egy fejlesztés ha másra nem, de tapasztalatszerzésre jó. Még egy skill, amivel foglalkozott.

    Keressen befektetőt. (Ebben a fázisban a befektető mondjuk 0,5-2 millió forintot ad legfeljebb, számold ki, hogy ebből egy 3 fős csapat meddig tud "élni"
    Egy egyetemista vagy céltudatos ember meglepően sokáig, ha előtte élt, akkor az egész mehet a fejlesztésbe, és arra lehet bőven elég is. Én megtapasztaltam az ingyenmunka fogalmát, és biztos vannak olyan elvetemültek, akik hajlandók a saját mérnöki munkaóráikat befektetni, és amúgy az se olcsó.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #44 üzenetére

    Ofkórsz, beleolvasva a témába tök érdekes és egyben dühítő: ősrégi Marshall-keresztes Captain Obvious kategóriájú hülyeséggel tömik a mérnököt 5! féléven keresztül, de ilyesmi közelében levő dolgot nem hallani...
    Na majd lesz mit kitárgyalni :)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz edward2 #52 üzenetére

    Volt talán pár aranyos, például a 3Doodler - 3D-ben rajzoló ceruza, a Pebble se indult rosszul, persze én is írtam, hogy sok a lósz*r. A garancia hiánya nagy, ha "nem sikerül" hát nem úgy sikerül.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz edward2 #55 üzenetére

    Ouya: vettem egy kontrollert, mert azon volt tapiegér meg biztosan megy PC-vel.
    Eredmény: Win8 alatt nem lehet belőni.

    A konzol meg ott bukott meg, hogy a szokásos "99$" - 127 GBP áron lehetett kapni(most, mikorra megbukott az egész, akkorra lett 80 GBP - 30 e HUF)
    és ehhez lószart nem kapni, kb 750 játék van MOST. Ennek nagy része emulátor, app meg szarjáték. Tehát vegyél egy konzolt 0 taralommal. Jippí.

    Tényleg nem sokat adott eddig a KS. És ez sokmindennek köszönhető, és nem akarnak tanulni belőle.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák