Új hozzászólás Aktív témák

  • Peethy

    őstag

    válasz Béééla #29 üzenetére

    és az első nagy emelkedő után vigyorogva "kiszálljon"
    Nem ez történt. A VR hihetetlenül befektetés- és technológiaigényes iparág, ha nem veszi meg valamelyik mamut őket, akkor pár év múlva nagy valószínűséggel szépen elsorvadnak. Már nem egyeduralkodók, ellenben azzal az időszakkal, amikor a KS-kampány volt.

    "Az ötlet mögött általában egy egyetemistának egy működő prototípusa is van. Egy "felkaroló" befektetőnek legyen gondja a befektetett pénzre,"
    Ha csak a befektető pénze kell, akkor baromira sokat veszítettél.

    "De konkrét befektetési alapot linkelj kérlek, mert eddig levegőbe beszélés ment."
    Ha még cég sincs, akkor felesleges befektetési alapokról beszélni, ugyanis ilyen fázisban legfeljebb egy angyalbefektető fog szóba állni veled. Ezek közül Magyarországon az egyik legjobb Kádas Péter és a TractionTribe csapata. (Ha egy cégalapítást nem tudsz egyedül elintézni, akkor ne vágj bele startupba btw. A közhiedelemmel ellentétben ez nem az egyetemisták játszótere.)

    "Én meg tudom engedni ha oda kerül, Te meg tudod engedni, számos ifjú titán meg diákhitelből erőlködik úgy hogy anyjáéknak sincs félretéve semmi."
    Maradjunk annyiban, hogy aki havi 20 ezer forintot nem tud kockáztatni, az ne kockáztassa mások millióit sem.

    "Műszerezést-labort még megoldod egyetemen, de amit a prototípusba kell tenni, az nem a fán nő"
    Az MVP-hez bőven elég egy zsírkrétarajz is - ennek az anyagi vonzataira nem térnék ki.

    "Na ezt meg mikor hozták be? EVAról már hallottam. Meg a tanulói járulékmentességességről is valamit. Valamikor nem volna kedved a tapasztalataidat Logout cikkbe önteni? Felcsigázott"
    EVA már nincs, KATA lett helyette. Főállás mellett (heti 36 óra munkaviszony / nappali tagozatos jogviszony) mellett havi 25 ezer forint, ha ez nincs meg, akkor havi 50 ezer forint befizetésével minden járulékodat letudod, és a maradék már adózottan a tiéd. (Ez igaz egészen 6 millió forint bevételig, azon felüli részre 40%-os kamat van, de még így is jobb egészen 10-15 milliós éves árbevételig.)

    Én azért választottam ezt, mert nagyon kevés a költségem (az össz tevékenység kb. 10%-a), és ezért a sima szja-s adózás nem lenne jó. Ha kevés bevétellel számol a tanuló, akkor jó a sima szja-s átalányadózás, mert ott nincs havi járulékfizetési kötelezettsége (ami ugye bevételtől függetlenül 60-70 ezer forint, ha nem főállás mellett csinálja). Van a neten egy csomó blog a témában, én kevéssé értek hozzá, max. ahhoz, ami engem érint :)

    Itt egy cikk a fentebb említett Kádas Pétertől befektetési témában. (a cikkből idézve: KVBB = „Kitaláltam Valamit, de B***nak Befektetni”)

    (#32) Vesa:
    1, Egyetemistákról beszéltünk, ők havi 0 forinttal megúszhatják.
    2, KATA mellé max. az éves bevalláskor kell könyvelő, 10 ezer forint. Sima EV vidéken 5-8 ezer forintért is talál. 1,5M eurós árbevételű, EU-s beszerző egyéni vállalkozót, 30 alkalmazottal havi 50 ezerért könyvelnek.
    3, Bocs, de pont az ilyen valótlan megszólalások veszik el az emberek kedvét a vállalkozástól.

    [ Szerkesztve ]

    http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

Új hozzászólás Aktív témák