Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hommeros

    őstag

    válasz Peethy #2 üzenetére

    Én is ilyesmit olvastam, hogy egyáltalán nem kifizetődő ilyen portálokon indulni. Ezt anno ha jól emlékszem a szilícium völgyi startuposok mondták. De ha más nincs, miért ne.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Peethy #5 üzenetére

    ez nagyon jó cikk :R

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • Fecogame

    veterán

    válasz Peethy #2 üzenetére

    tehát 10-ből 9 ember végül semmit nem kap a pénzéért.

    Ha jól tudom, ők visszakapják a pénzüket ( vagy le sem vonják tőlük ).

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Peethy #13 üzenetére

    2milliós cél és 5.7 milliónyi befolyt összeg egy 6milliós budgettel rendelkező filmnél szerintem kicsit több, mint sima visszaigazolás, az már tényleges kalapozás és kockázat áthelyezés a stúdió részéről, warner, aki kétlem, hogy erre szorulna.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Peethy #16 üzenetére

    Hát a programozóknak a játékkészítés sem kéne, hogy az legyen. érted?! :)

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Peethy #16 üzenetére

    Nézd meg, hogy miket ajánlottak, gyakorlatilag 35$-tól kaptál egy digitális másolatot a filmről, ez alatt semmit, még egy nyamvadt mozijegyet se.
    Ez így ebben a formában gyakorlatilag azt jelentette, hogy az összes kockázatot a kickstarteresek állták, hiszen gyakorlatilag az összes költséget ők hozták össze, míg a profit pedig szépen a stúdió zsebébe vándorolt teljesen.

    Kickstartert a tőke nélküli különös ötletekre hozták eredetileg létre, amik normális esetben nem tudnának befektetőket szerezni, nem pedig pénzes és pénzéhes stúdióknak, akik így csökkenthetik a rizikót és maximalizálhatják a profitot.

    De mondom, nem kizárt, hogy a közeljövőben a nagy játék kiadók is itt fognak kalapozni.
    Kell az új fifa?
    Fizess előre, ha meg megjelent, akkor meg vedd meg.

    Addig még nem is lenne gond, ha mondjuk a VM esetében egy mozijegy ára lett volna a második lépcső a 1$ után, és azért gyakorlatilag kaptál is volna egy mozijegyet, de nem ez állt fenn.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Peethy #24 üzenetére

    Én már a rift esetében mondtam, hogy ha rövid időn belül realizálódik nagy profit, akkor vhogy kötelezni kéne őket arra, hogy legalább a kickstarteres pénzeket adják vissza.

    Vmi komolyabb szabályozás kéne ide.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #22 üzenetére

    Teljes mértékben az övék, a backerek nem részesedést vettek.
    Itt a probléma, hogy a pénzeddel mögé állhatsz a szekérnek amikor tolod, de amikor Ferrari lesz a szekérből, a kipufogógáz jut meg a pofáraesés, amikor a tulaj röhögve nyom egy padlógázt. És nem értik, hogy miért fordulnak el a fejlesztők, miért szakítanak félbe fejlesztéseket. És hogy miért fújnak rájuk.

    Ez mi? :F A világon a legtöbb pénz startupokra itt van Közép-Európában (Jeremie-alapok)
    @ Jeremie-alap első találat: csak olyan céltársaságokba fektethetnek
    tehát először szülj egy céget. (igen, a startup is cég) Csak épp nem egyszerű úgy vállalkozást indítani, hogy ne menjen rá a gatyád is az első X hónapban, annyi járulék és szívás van vele.

    De mutass pár olyan támogatási alapot kérlek (ha már annyi van hogy tele a padlás), amihez nem kell már amúgy is egy kiépített rendszer mögéd, hanem segítenek ezt megteremteni, nagyon jól jönne sokaknak.

    @edenyke:
    Én már a rift esetében mondtam, hogy ha rövid időn belül realizálódik nagy profit, akkor vhogy kötelezni kéne őket arra, hogy legalább a kickstarteres pénzeket adják vissza.
    Köszönöm hogy nem csak én érzem így :R

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #28 üzenetére

    Soha senki nem ígért többet, mint a támogatáshoz kapcsolódó cuccok.
    Az ember azt várja hogy egy független valami legyen, a pofáraesés ott van, amikor te ahhoz asszisztáltál, hogy valaki az ötletet ne megvalósítsa, hanem felüljön egy befektetési hullámvasútra és az első nagy emelkedő után vigyorogva "kiszálljon".

    Miért, szerinted magánemberekkel kellene szerződéses viszonyban lenniük?
    Értsd meg: egy ötletbe senki nem fektet be.
    Az ötlet mögött általában egy egyetemistának egy működő prototípusa is van. Egy "felkaroló" befektetőnek legyen gondja a befektetett pénzre, ha jó az ötlet akkor egy jogi szakértőnek 3 másodperc megmondani hogy hova menj, mit kell csinálni, milyen vállalkozást indíts, és akkor elindítani az útján, meg egy könyvelési gyorstalpaló se árthat.

    "De mutass pár olyan támogatási alapot kérlek (ha már annyi van hogy tele a padlás), amihez nem kell már amúgy is egy kiépített rendszer mögéd, hanem segítenek ezt megteremteni, nagyon jól jönne sokaknak."
    Minden befektetési alap így működik.

    Ott a példa, hogy előbb legyen egy nyamvadt céged. Nem vagyok vállalkozó és fingom sincs hogy merre induljak ha egyszer oda kerül a sor. De konkrét befektetési alapot linkelj kérlek, mert eddig levegőbe beszélés ment.

    Egyéni vállalkozónak bejelenteni magad 2 nap, 0 forint. Havonta max. 20 ezer forintos kiadás. Ha a kedves startupper ennyi kockázatot nem tud bevállalni, annak milyen üzenete van?
    Én meg tudom engedni ha oda kerül, Te meg tudod engedni, számos ifjú titán meg diákhitelből erőlködik úgy hogy anyjáéknak sincs félretéve semmi.
    Ráadásul az első fejlesztés tudod hogy néz ki? Lapátolod a pénzt bele. Műszerezést-labort még megoldod egyetemen, de amit a prototípusba kell tenni, az nem a fán nő (ráadásul esetenként pár száz ejróba fájhat egy "gagyi" fejlesztőpanel) és mindezek felett még legyen mindenkinek félretéve arra, hogy a járulékokra fussa? Lehet olyan életszínvonalon élsz, ahol nem ez látszik, de vannak akiknek nem így megy.

    Havi 25 ezer forint KATA befizetésével
    Na ezt meg mikor hozták be? EVAról már hallottam. Meg a tanulói járulékmentességességről is valamit. Valamikor nem volna kedved a tapasztalataidat Logout cikkbe önteni? Felcsigázott :)

    Bélabá

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Peethy #26 üzenetére

    Természetesen nem arról beszélek, amikor kaptak egy kitet a kickstarteresek, de az is csak bizonyos összeg fölött volt, hanem azokról, akik nem érték el azt a szintet, hanem kevesebbel támogatták és gyakorlatilag pár pr dolognál meg egy köszönömnél többet nem kaptak.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Vesa

    veterán

    válasz Peethy #28 üzenetére

    "Egyéni vállalkozónak bejelenteni magad 2 nap, 0 forint. Havonta max. 20 ezer forintos kiadás."

    Ez mondjuk netto hülyeség. Könyvelőt 15e/hó alatt nem találsz (vagy ha mégis, azt jobb elkerülni), járulékteher ma alsó hangon 70eFt/hó, ez minimálbér után, vezető tisztségviselőként (EV is az), alap összeg. Ebben még nincs rezsi meg semmi más. Tehát 100eFt/hó költség alatt nem úszol meg céget, abban biztos lehetsz. Egyetlen esetben, ha egyébként van valahol heti 36órát meghaladó bejelentett állásod, mert akkor nem kell járulékozni a cégben.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #33 üzenetére

    A VR hihetetlenül befektetés- és technológiaigényes iparág, ha nem veszi meg valamelyik mamut őket, akkor pár év múlva nagy valószínűséggel szépen elsorvadnak.
    Jajj persze, most sincsenek már rá játékok.
    Mellesleg mennyit kaptak rá a KS kampány során? Átszámítva kb. 20 milliárd forintot? (jó, vegyük le a nagy adományozók szemüvegeit, arról viszont nincsenek adataim) Mindjárt összesajnálom őket. Ilyenkor nem eltapsolni kell, hanem meghúzni magukat, gyanítom hogy fasza húzónevek sok fizetést kértek el és meg is csappant a keret. Persze nagyon szép, hogy megoldották a távolba fókuszálás problémáját. De ennyi pénzért kb. a minimum. (mint a BKV futár 3 milliárdért, a belseje annyira filléres cuccból épül fel hogy na)

    A FB meg garancia arra, hogy a játékgyártók egy másik óriás véres pénzeken megszerzett technológiájára boldogan fognak fejleszteni. Mert amíg saját kézben volt, elvileg függetlenként, nem volt céljuk bárkivel is kicseszni. A FB (vagy bármi óriás) viszont szinte garancia, hogy a "saját használatot" fogja erőltetni (ld. Sony VR szemüvege valószínű XBOX/PC alatt nem fog mókolás nélkül menni, mert vegyél péesnégyet de várom a cáfolatokat) tehát a közösség által elindított független projekt most politikai csatározás tárgya lehet - és miért ne válna azzá?

    Ha még cég sincs, akkor felesleges befektetési alapokról beszélni,
    Jó, akkor felhívtam a vállalkozó ismerős könyvelőjét, hogy intézzünk valamit. Most már linkelsz egy nyamvadt befektetési alapot vagy bármit?
    (jó, Kádas úr egynek számít, de "egy mérés nem mérés")

    Az MVP-hez bőven elég egy zsírkrétarajz is
    Nekem az MVP-ről a Más Valaki Problémája jut eszembe elsőre, mi is akart lenni?
    De mint említettem, forgó-morgó prototípusok rohangálnak fel-alá a laborokban vérrel spórolt-kibontott alkartészekből, csak épp nem esztétikusak.

    Főállás mellett (heti 36 óra munkaviszony / nappali tagozatos jogviszony) mellett havi 25 ezer forint, ha ez nincs meg, akkor havi 50 ezer forint befizetésével minden járulékodat letudod, és a maradék már adózottan a tiéd.
    De a fejlesztési idő alatt van 0.0 Ft bevétel (anyu küldött föl pörköltet hogy ne halj éhen nem bevétel :D) és az nem kis teher sokaknak.
    Persze, aki ötletes-tehetséges-találékony de nem éppen milliomosak a szülei az ne juthasson előrébb.

    Bélabá

  • mikromanus

    veterán

    válasz Peethy #37 üzenetére

    ""Nekem az MVP-ről a Más Valaki Problémája jut eszembe elsőre, mi is akart lenni?"
    Mennyire vagy te otthon startup témakörben? Az egyik alapfogalomról beszélünk, minimum viable product, keress utána."

    Nekem meg erről az AMP jut eszembe. Szerintem azzal kevered. Egyik filmben volt a vállalat neve ami a genya tőzsdecápa nevében elkezdte felvásárolni az egyik céget (A Más Pénze. vagy a mások pénze). :DDD
    (A nagy likvidátor/A furfangos részvényes/Other People's Money, 1991)

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #37 üzenetére

    Úgy döntöttek, hogy nem kívánják teljesen függetlenként folytatni. Betartották, ami a szerződésben volt? Igen. Akkor nincs miről beszélni.
    Viszont ez sokakban a bizalmat ássa alá. Lehet hogy jó, lehet hogy rossz a következő, de elképzelhetőnek tartom hogy a közlejövőben a crowdfundingok is EULA-val fognak megjelenni.
    Viszont a kickstarter nem igazán befektetés a szememben, hanem inkább adományozás. És az adományozókat szembeköpni csúnya dolog.

    "Ilyenkor nem eltapsolni kell, hanem meghúzni magukat, gyanítom hogy fasza húzónevek sok fizetést kértek el és meg is csappant a keret."
    Egyezzünk meg abban, hogy sem neked, sem nekem nincs fogalmam arról, hogy mit kell csinálni, mert a közelében nem voltunk ekkora pénzeknek.

    Na igen :)
    Majd egyszer. Talán :D

    Mire linkeljek? Hogy melyik korrekt? Közel mind. YCombinator, 500Startups, Jeremie-alapok
    Például, köszönöm :)
    Az hogy ők meg pénzt akarnak belőle, az is tuti, nem a Máltai Szeretetszolgálat meg Vereskereszt.

    Mennyire vagy te otthon startup témakörben?
    Említettem már háromszor hogy nem vagyok vállalkozó? (jó ez nem egyenesen arányos a startupos tudással) De nem vagyok. El is kezdtem utánaolvasni.

    Csináljon olyan vállalkozást, amivel tud pénzt is keresni.
    Ez lenne az a vállalkozás, csak nem úgy van hogy megalapítja és máris a nyakába szakadnak a vevők. De jó is lenne...

    akkor miért olyanba vág bele
    Mert nem szeret a tökeit vakargatva ülni egy helyben és siránkozni? Egy fejlesztés ha másra nem, de tapasztalatszerzésre jó. Még egy skill, amivel foglalkozott.

    Keressen befektetőt. (Ebben a fázisban a befektető mondjuk 0,5-2 millió forintot ad legfeljebb, számold ki, hogy ebből egy 3 fős csapat meddig tud "élni"
    Egy egyetemista vagy céltudatos ember meglepően sokáig, ha előtte élt, akkor az egész mehet a fejlesztésbe, és arra lehet bőven elég is. Én megtapasztaltam az ingyenmunka fogalmát, és biztos vannak olyan elvetemültek, akik hajlandók a saját mérnöki munkaóráikat befektetni, és amúgy az se olcsó.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #44 üzenetére

    Ofkórsz, beleolvasva a témába tök érdekes és egyben dühítő: ősrégi Marshall-keresztes Captain Obvious kategóriájú hülyeséggel tömik a mérnököt 5! féléven keresztül, de ilyesmi közelében levő dolgot nem hallani...
    Na majd lesz mit kitárgyalni :)

    Bélabá

  • edward2

    addikt

    válasz Peethy #51 üzenetére

    Kerestem már elhiheted és ócska hülyeség minden. De nyugodtan lehet hozni példát is ami valóban jó lett. Általában nem sikerül.

Új hozzászólás Aktív témák