Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peethy

    őstag

    válasz Béééla #36 üzenetére

    Úgy döntöttek, hogy nem kívánják teljesen függetlenként folytatni. Betartották, ami a szerződésben volt? Igen. Akkor nincs miről beszélni.

    "Ilyenkor nem eltapsolni kell, hanem meghúzni magukat, gyanítom hogy fasza húzónevek sok fizetést kértek el és meg is csappant a keret."
    Egyezzünk meg abban, hogy sem neked, sem nekem nincs fogalmam arról, hogy mit kell csinálni, mert a közelében nem voltunk ekkora pénzeknek.

    "Jó, akkor felhívtam a vállalkozó ismerős könyvelőjét, hogy intézzünk valamit. Most már linkelsz egy nyamvadt befektetési alapot vagy bármit?"
    Mire linkeljek? Hogy melyik korrekt? Közel mind. YCombinator, 500Startups, Jeremie-alapok, meg a magyar angyalok többsége is. Szerinted mi a VC érdeke: hogy ne sikerüljön? Egyértelműen megad minden támogatást azoknak, akiket pénzzel támogat.

    "Nekem az MVP-ről a Más Valaki Problémája jut eszembe elsőre, mi is akart lenni?"
    Mennyire vagy te otthon startup témakörben? Az egyik alapfogalomról beszélünk, minimum viable product, keress utána.

    "De a fejlesztési idő alatt van 0.0 Ft bevétel (anyu küldött föl pörköltet hogy ne halj éhen nem bevétel :D) és az nem kis teher sokaknak. Persze, aki ötletes-tehetséges-találékony de nem éppen milliomosak a szülei az ne juthasson előrébb."
    1, Csináljon olyan vállalkozást, amivel tud pénzt is keresni. Ha semmi bevétele, alig tud megélni, akkor miért olyanba vág bele, ami 6-12 hónapig nem hoz pénzt?
    2, Keressen befektetőt. (Ebben a fázisban a befektető mondjuk 0,5-2 millió forintot ad legfeljebb, számold ki, hogy ebből egy 3 fős csapat meddig tud "élni" - a befektető ekkor a vállalkozási tervre adja a pénzt, nem megélhetésre)

    http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

Új hozzászólás Aktív témák