Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    a fejezet címe lehetne: "a téglák harca" :) jó nagy zabagép ez is... kíváncsi vagyok, hogy a dupla mennyiségű stream procinak milyen hatása lesz a teljesítményre... sajnos a tesztre még várni kell :S

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    ide még ez jutott eszembe az nfs-uc, gta4 és a többi rosszul sikerült konzolport kapcsán:

    gta4-gyel kapcsolatban nyilatkozta a rockstar games:

    Even powerful PCs are being forced to run the game at low settings (and even then, there are numerous texture errors), Rockstar responding with "higher settings are provided for future generations of PCs with higher specifications than are currently widely available."

    itt nálam elszakadt enyhén a cérna... és ugrott egy szépet a vérnyomásom is... nem mondok hozzá inkább semmit, mert azt erősen moderálni kellene...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz craine12 #45 üzenetére

    hát cpu-control és hd textúra csomaggal már jobb és sokkal normálisabban is fut, de közel nem az igazi szerintem :S ezt meg szerintem megoldhatták volna kiadás előtt is...
    a gta4-nél meg nagyon rosszul portoltak szintén és ilyen ökörséggel magyarázzák a gépigényt, amit írtam :S valahogy a cmr: dirt óta nem ügyelnek oda rendesen portolásnál sok esetben...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    most azon gondolkozom, hogy nvidiánál ott van a 9800gx2, ami a gtx260-280 nyomában van elég szépen... az nvidia utolsó generációs kártyáit az eddig látott tesztek alapján az ati 2gpu-s kártyái verik csak... (és nem is mindenhol) ha hozza a cikkben levő kártya is a kötelező pluszt és netán normálisan áraznák, szerintem borsot törhetne az nvidia az ati orra alá... :)

    jah, gta4-re visszatérve: valahol olyat olvastam, hogy a rage engine dolgozik benne... na mármost ez az idtech5-ös rage engine lenne? ha jól tudom, az nincs még kész... (vagy lemaradtam volna róla? de ezt nem hiszem)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Bluegene #108 üzenetére

    félig meddig egyetértek a hozzászólásaiddal... rendben, hogy szinte minden konfig különböző... de ez, hogy nem lehet normálisan optimalizálni, ezzel nem értek egyet... pc vonalon van a 2oldal, amire meg szokták írni az engine-eket... az egyik a dx, a másik az opengl... elvileg ez köti össze az összes gépet, ha megnézed... régen is sok különböző konfig volt, mégis sokkal jobban össze voltak rajta a motorok és normálisan voltak optimalizálva... most meg csak portból áll az élet szinte... ez egy sokkalta barbárabb megoldás, mintha a kimondott célhardverre fejlesztenének és milliószor erőforrásigényesebb... aztán meg csodálkoznak a fejlesztők, ha egyre többen warezolják a pc-s fejlesztéseiket... magukba kellene nézni, hogy "talán azért, mert elcseszik?" ami jó játék, azt meg szoktam venni, ezzel is kifejezem a tiszteletemet a készítőnek... de mivel én is magyarországi fizetésből élek, mint a kommentelők nagy része, nekem sincsenek általában fölös tízezreim, amit kidobhatok egy játékra, hogy: "hátha jó lesz, ha nem, akkor meg majd porosodik" :S és nem értem, hogy pl most a rockstarnál miért nem áldozták a csúcsszuper másolásvédelem kidolgozásával eltöltött időt egy normális motor összerakására? talán elmenne normálisabban a gépeken és 20szor annyian vennék meg a játékot, mint így... a másolásvédelmet meg az eszesebb cracker-teamek úgyis kiherélik pár nap alatt :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Bluegene #121 üzenetére

    gondolom a crytek főnöke kapott a konzolgyártóktól 3új mercit, 1 rolls royce-t, 2 bentlei-t, 1 villát meg egy kis költőpénzt :) aztán meg lett győzve...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz schwartz #124 üzenetére

    tényleg... ez az... a "demo"... a legtöbb nagy névvel készülő folytatásoknál eltűnnek szépen a demók... és zsákbamacska az egész... régen amikor meglett pl az ut demo meg a q3 demo, azon csüngtünk napokat... pedig nem sok pálya volt bennük... aztán később a végleges verzió tényleg teljes verzió lett és még ma is csinálnak belőlük versenyeket... pedig mindkettő lassan már 10éves lesz... ha jól rémlik, az ut demo a '99 októberi vagy novemberi gamestar cédén volt :) a q3 is akörül... elég durva... meg régebben ott volt az, hogy az unreal motort meg a q3 idtech3-as motorját licenszelte szinte mindegyik fejlesztő orrba-szájba, mert rohadtjól össze voltak rakva és rendesen voltak optimalizálva... most meg port-port-port... aztán a nagyágyúnak számító kártyák is csak nyögnek, és nem az ő hibájukból...
    elég elfogult vagyok j carmack-ékkal szemben pozitív értelemben (ezt már máskor is említettem) és ezért várom az idtech5-öt... úgy nyilatkozta carmack, hogy egy olyan motort próbálnak összehozni, ami minden szempontból megállja a helyét és ugyanúgy lehet rá építeni egy autószimulátort, mint egy fps-t vagy akármi mást... ha pedig jól összehozzák, akkor szerintem az épeszű fejlesztők ezt fogják választani... talán a duke 4ever is kijön már egyszer, mert eltalálják, hogy: "ezzel a motorral lesz az igazi..." :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák