Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz aphra2 #18 üzenetére

    Fent röviden fölvázoltam, miért nem jó manapság lakáshitelt fölvenni - hacsak nincs mellette valami biztos és nagy összegű bevétel, amivel biztosan tudja állni az ember. Mellesleg nem légből kaptam - bár magam is ezen az állásponton voltam korábban -, az ELTE egyik profja mesélt egy pár percet erről a jelen gazdasági helyzet kapcsán az előadásán. Viszont érez valamit a gyerek abból, hogy albérletben lakik? (Nem csak kicsik vannak jónak mondható áron.) Aligha éli meg traumaként, még ha kényszerű költözésre is kerül a sor, ami pedig ritkán fordul elő, és abszolút túlélhető.

    Félreértés ne essék, nem vagyok a saját ház ellen, de albérletben élni manapság jóval biztonságosabb, mint hitelt fölvenni, és az ügyesebbik embernek később aztán van lehetősége. fejlődni, míg egy hitellel hosszú évekre lenullázhatja magát.

    A magyar emberek helyzetének ma az tesz jót, ha minél kevesebb nem befektetésre kerülő hitelt veszünk föl, de a gazdaságnak - és a bankoknak - emellett az, ha akár hitelekből is, minél több jól működő vállalkozás fut.

  • tildy

    nagyúr

    válasz aphra2 #21 üzenetére

    Csak az a baj, amennyiért egy albit bérelsz, annyiért kb. egy szobás garzon törlesztőjét tudod fizetni ha tudod. De sokszor 3szor annyit kéne fizetni.

    Nekem pl. most 10 ezer forint az albérleti díj, és 10-12 a rezsi, 3an lakunk 60 négyzetméteren. Mivel rezsi saját lakásnál is van, megnézném, hol jönne ki havi 10ből a törlesztő.....50 ezer ft már reálisabb, de az meg még mindig nem 60 nmes lakás lenne. Jó mondjuk ez egy olcsó albi, ráadásul mi festettük ki, azért ilyen olcsó. Májustól lesz kb 14 plusz rezsi... Korábbi albim 25 plusz rezsi volt, és ez is 20 plusz rezsi volt, mikor még cska ketten voltunk. De ilyen olcsó törlesztőt sem nagyon láttam még, 20 évre meg köteleződjön el az , aki elmer.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • bambano

    titán

    válasz aphra2 #21 üzenetére

    Hallottál róla, hogy válság van? Hogy a ingatlanok értékvesztése indította el a lavinát?
    Ha hallottad, hogy lehet ilyen marhaságot írni, hogy: "az ingatlan nem fog veszíteni az értékéből, csak mindig nőni fog"?

    Aki lakásba teszi a pénzét, arra gondolva, hogy 20 év múlva az övé lesz, az arra nem gondol, közben mi minden nem lett az övé annak a pénznek a hozamából, amit betonra költött.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz aphra2 #31 üzenetére

    "még manapság se hallottam, hogy bármely ingatlannak csökkent volna az értéke": ezt fülészeten meg tudják gyógyítani.

    Eleve az a baj, arra gondolsz, hogy valamikor is saját házat kell venned, mivel azt írod, később többől tudnád kivitelezni. Ez bizonyításra szorul, mivel az ingatlanárak nem mennek az égbe, nincs annyi vásárlóerő. Volt az utóbbi időben egy nagy boom az ingatlanpiacon, mikor bekerültünk az EU-ba, idejöttek külföldiek, felvásárolták, ami megérte. Ez okozott jóval infláció fölötti értéknövekedést. Ez egyszer volt, többet nem lesz.

    Az igaz, hogy a befektetett pénznek nem annyi hozadéka lesz, mint amennyiből később házat tudnál építeni, ha mégis. Hanem SOKKAL TÖBB.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tildy

    nagyúr

    válasz aphra2 #31 üzenetére

    Jó hát a mi lakásunk is 300E ft 1985ben, msot meg 4.5 millát érne, de azért ne ebből induljunk ki....Főleg ha a fizetéseket hasonlítgatjuk össze... (infláció és egyebek...)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák