Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Lenry #5 üzenetére

    "akkor elvégzed az egyetemet 4-5 év alatt (mondjuk egy programozói szakot..." - Ott a legideálisabb eset az 5 év. Ha nagyon zseni vagy. :D

    jimmy399: Ahj, a mekinél minden jobb, az csak végszükség esetén jön elő. Tehát ne nagyon gondolkodj ebben, ott perspektívád csak vezetőként lehet egy irodában, de nem magában az éttermekben.

    Albérletben meg szerintem nincs semmmi rossz. Ha úgy veszed, olcsóért palotában is lakhatsz, ha a belvárosba mész. :) Ha mégis kiraknak, átmész két utcával arrébb, mindig van kiadó. Csak a költöztetők bérét veszted. Ellenben lakásvásárláskor befektetsz minimum 20 millát, és manapság már inkább drágábból jössz ki egy korszerű ház építésénél. (Ugye, gázra már aligha lehet alapozni a fűtést, vastag szigetelés, újfajta nyílászárók stb...) És akkor még csak egy lapos, semmilyen, bútortalan házikód van.

    Saját tapasztalat: Mi 15 éve építtetjük a házunkat itt Pesttől egy óra vonatozásnyira. Vakolatlan, csak alsó szintje van meg. Eddig 20 milla körül ment bele (bár az inflációt és a reálértékváltozásokat nem számoltuj bele, enyni idő alatt pedig az is jelentős), és nagyon nincsen kész. Még legalább 11-12 millió kellene, hogy a terv feléig elkészüljön, 20+, hogy teljesen, és be legyen vakolva. (Igaz, ~100 m2 alapterület, de hát akkor is.) Ez a mai helyzet...

    De hitel eszedbe ne jusson. Széchenyi azért érvelt a hitel mellett, hogy abból a birtokok korszerűsítésére lehessen fordítani, és így profitot termelni, amely nagyobb a fizetendő kamatnál. Csak abban az esetben éri meg fölvenni, ha belátható időn belül a nullszaldó fölé érsz mondjuk egy vállalkozással. A lakáshitel baromság szvsz... Gondold csak végig. A bérlakás sem egyéb, mint hitel, csak éppen te kezeled. A bérleti díj a törlesztőrészlet szerepét tölti be, de a pénz egésze mégis nálad marad, és jó esetben kamatoztatod tanulással, tőzsdén vagy vállalkozásban. Ugyanúgy lesz hol élned - ha jól választasz, akkor csöndes és nyugodt, talán szép helyen -, csak éppen lesz bútorod, neted amilyet akarsz. Persze csak ha föltesszük, hogy már megvan a házra a pénz, de meki mellett még az albi is necces.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Rive #13 üzenetére

    Múlt ősszel egyszerű valutavásárlásokkal meg tudták csinálni a szemfülesek a szerencséjüket, szerintem ennél jóval nagyobb haszonnal is, hiszen a válság rendesen átrendezte az országok valutái közti arányokat. De kár, hogy akkor nem cselekedtem... :\

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz aphra2 #18 üzenetére

    Fent röviden fölvázoltam, miért nem jó manapság lakáshitelt fölvenni - hacsak nincs mellette valami biztos és nagy összegű bevétel, amivel biztosan tudja állni az ember. Mellesleg nem légből kaptam - bár magam is ezen az állásponton voltam korábban -, az ELTE egyik profja mesélt egy pár percet erről a jelen gazdasági helyzet kapcsán az előadásán. Viszont érez valamit a gyerek abból, hogy albérletben lakik? (Nem csak kicsik vannak jónak mondható áron.) Aligha éli meg traumaként, még ha kényszerű költözésre is kerül a sor, ami pedig ritkán fordul elő, és abszolút túlélhető.

    Félreértés ne essék, nem vagyok a saját ház ellen, de albérletben élni manapság jóval biztonságosabb, mint hitelt fölvenni, és az ügyesebbik embernek később aztán van lehetősége. fejlődni, míg egy hitellel hosszú évekre lenullázhatja magát.

    A magyar emberek helyzetének ma az tesz jót, ha minél kevesebb nem befektetésre kerülő hitelt veszünk föl, de a gazdaságnak - és a bankoknak - emellett az, ha akár hitelekből is, minél több jól működő vállalkozás fut.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz tildy #22 üzenetére

    Mondjuk én csak rokonnal vagy egyedül laknék, ez a költségmegosztós dolog nálam nem jöhetne számításba. De még így is megérné, mert: kezdetben több pénze marad az embernek. Minél korábban van pénzünk, annál többet lehet belőle csinálni.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz RexpecT #28 üzenetére

    De figy, ha valaki nem nagyon béna, akkor az idő alatt abból a pénzből, amit amúgy rögtön elköltene új házra/lakásra, egy albérlet mellett sokkal többet csinálhat. És akor már nem úgy kell számolni, hogy egyszer majd az enyém lesz, hanem hogy egyszer majd sokkal több lesz az enyém. Én legalábbis így gondolkozom. A pénzt befektetni kell, és egy saját ház nem befektetés. (Az ingatlanbiznisz más, de most az is mélyponton van.)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz degu #32 üzenetére

    Itt házvásárlás kontra albérletről van szó. A megélhetésért küzdő emberek pedig nem éppen új ház építésen fogják törni a fejüket, ha van eszük. (Szüleimnek nem volt, sajnos ezt kell, hogy mondjam, 15 éve épül a házunk itt vidéken. Mire felépül, a no-szigetelés miatt szét is rohad az egész.)

    Ha nincs pénzem, és hitelt veszek föl, azt is befektetni kell, hogy a hozama nagyobb legyen, mint a fizetendő kamat, különben veszteséges lesz. Egy sajátház-építésnél nincs hozam, csak eszmei érték, így mindeképp veszteséges. (Ingatlanbizniszben még lehet gondolkodni, de az teljesen más tészta, és most az is pang.) Erről beszéltem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    És ebbe még nem számoltad bele, hogy vállalkozás esetén még meg is szaladhatott volna a szekér. Pláne, ha a rendszerváltást fogták volna be a szekér elé lónak - az időpont adott volt. :)

    Vagy az inflációt, tekintve, hogy esetleg a válallkozó rendesen kezeli a pénzét.

    Persze ez csak ideális eset, rengeteg válallkozás megy csődbe. De legalább az esély megvan.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz tildy #39 üzenetére

    Ha vállalkozásba fekteted, akkor van esély. Nem is szólva az állami pályázatokról, mezőgazdaságban nem ritka az ilyen 60 millás állami hitel sem egy közepes méretű gazdaságnak. (Sőt, vissza nem térítendő is van ilyesmi összegben.) Csak hát stabil tervvel kell előállni - meg önerővel -, ami nem könnyű manapság, ez a nehéz benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák