Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aphra2

    aktív tag

    válasz bambano #30 üzenetére

    "Hallottál róla, hogy válság van?"
    Háát,... most hogy mondod, valami tényleg dereng.... :R

    "Ha hallottad, hogy lehet ilyen marhaságot írni, hogy: "az ingatlan nem fog veszíteni az értékéből, csak mindig nőni fog"?"
    Ha visszagondolok az elmúlt 20-30-40-50 évre, akkor azért látható, hogy a kijelentés nem légből kapott.
    Persze alapvetően Budapestiként, a környezetemben tapasztaltakból kiindulva nyilatkozom.
    Ne a pillanatnyi helyzetet nézd, mellesleg még manapság se hallottam, hogy bármely ingatlannak csökkent volna az értéke, főleg itt Pesten, de bármely mást várost is írhattam volna.
    (az esetleges túlárazott lakóparkok, vagy lakások esete az más kérdés, meg az elnéptelenedő falvak esete)
    Persze az országban lokálisan lehetnek olyan helyek, ahol csökken az érték (pl: megszünik a helyi ipar), de azért nagy százalékban nem ez a jellemző.

    "Aki lakásba teszi a pénzét, arra gondolva, hogy 20 év múlva az övé lesz, az arra nem gondol, közben mi minden nem lett az övé annak a pénznek a hozamából, amit betonra költött"
    Azt a pénz mennyiséget, amit betonra költöttem, és érték lett, később csak többszöröséből tudnám kivitelezni, ráadásul nem biztos hogy annyi idő alatt, lenne akkora hozadéka az addig befektetett pénznek.
    Minden embernél van un: fontossági sorrend, ez egyénenként változó, ráadásul ez is modosul az életkor előrehaladtával, kinek mi a fontos, estemben az ingatlan szerzés vágya erősebb volt ,mint a ráforditott összegből szerezhető bármilyen más tárgy, vagy pillanatnyi haszon.

    Probléma??Hát az meg micsoda?!!

Új hozzászólás Aktív témák