Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aphra2

    aktív tag

    Akkor számolgassunk kicsit, vegyük egy fikciót:
    PL: kurv@ optimális esetben, félre tud rakni havi 120k-t akkor az egy évben 1.440 000, kiszámolható, hogy 10 év múlva mennyi pénze lesz.
    Meg kell nézni ,hogy kb 15 milláért most mit kap, panelen kivül.
    (modern korszerü lakásban kicsit, házban semmit, BP-en ).
    Mit fog kapni 10 év múlva annyi pénzért?
    Azt is számba kell venni ,hogy ha esetleg közben házasodik, akkor szeretnének-e albérletbe 1 vagy több gyereket nevelni.
    Általában mindenkiben megfogalmazódik, hogy a semmire nem szeretne családot alapítani, kell a biztonság érzet, ami általában egy lakás vagy ház. ( ami saját)
    Ha nincs szülői segítség, (esetemben sincs) akkor nem lehet megúszni a hitelfelvételt, az átlagember számára.
    Sokáig spórolgattam én is, de a lakás-ház árak, mindíg jobban mentek felfele, mint a megtakarítás összege.
    Mindez csak magánvélemény, elfogadom ha mások, másként gondolkodnak.

    Probléma??Hát az meg micsoda?!!

  • aphra2

    aktív tag

    válasz Crystalheart #19 üzenetére

    Kétségtelen hogy nem szerencsés hitelt fel venni, de nálam ahogy múltak az évek, az rajzolódott ki , hogy nincs más út (legalábbis számomra), erősen hatott rám az a társadalmi konvenció, és belső igény is, hogy saját otthonom legyen.
    A gyermek természetesen nem érez semmit az albérletből, ha ezt mindkét szülő eltudja fogadni, akár évtizedeken keresztül is. (én képtelen lennék rá, de nem vagyunk egyformák)
    Egy 3 tagu családnak sztem azért minimum kell 50-60 nm, akiket ismerek azok nagy átlagban ezért fizetnek 50-60k-t, (pl: XVII. és XIII. kerület) ami sosem lesz a sajátjuk.
    (persze egyből van hol lakni, tehát kapnak érte valamit)
    Ezért gondolkodom úgy, hogy ezt a pénzt inkább a sajátomért fizetném, így is, úgy is fizetni kell, és az ingatlan nem fog veszíteni az értékéből, csak mindig nőni fog.
    Kétségtelen hogy elköteleztem magam nagyon hosszú időre, és lehet hogy az albérlet biztonságosabb, de én igy érzem azt, hogy a céljaimat elérhetem, még ha jelen állás szerint úgy is néz ki, hogy hosszú időre lenullázom magam.

    Probléma??Hát az meg micsoda?!!

  • aphra2

    aktív tag

    válasz tildy #22 üzenetére

    Oké...azt azért beláthatod, hogy az az ár, amit Te fizetsz, az még véletlenül sem szokványos albérlet ár, mindenki nem fog tudni 60 nm-es lakásra 25-30K-s albérletet találni.
    Amilyen árakat írtam az a reálisabb Pesti viszonylatban.
    Egyébként én nem kész lakást vettem, hanem építettem, bár még nincs teljesen kész, de nagyobb mint 60nm, és 213-as CHF mellett jelenleg 66K a törlesztő, ami még több lesz mert jött papír a kamatemelésről. :(((
    De ez a válság csak nem tart 20 évig.
    160-170-es CHF-nél tavaly volt 51-53 között.

    "20 évre meg köteleződjön el az , aki elmer."
    30 év körül még én is így gondolkodtam...( és ezt nem bántásból mondom)
    Már csak 18 év van hátra :D
    meghát a házasság is valami ilyesmi, és mennyien beleugranak, :))

    Probléma??Hát az meg micsoda?!!

  • aphra2

    aktív tag

    válasz bambano #30 üzenetére

    "Hallottál róla, hogy válság van?"
    Háát,... most hogy mondod, valami tényleg dereng.... :R

    "Ha hallottad, hogy lehet ilyen marhaságot írni, hogy: "az ingatlan nem fog veszíteni az értékéből, csak mindig nőni fog"?"
    Ha visszagondolok az elmúlt 20-30-40-50 évre, akkor azért látható, hogy a kijelentés nem légből kapott.
    Persze alapvetően Budapestiként, a környezetemben tapasztaltakból kiindulva nyilatkozom.
    Ne a pillanatnyi helyzetet nézd, mellesleg még manapság se hallottam, hogy bármely ingatlannak csökkent volna az értéke, főleg itt Pesten, de bármely mást várost is írhattam volna.
    (az esetleges túlárazott lakóparkok, vagy lakások esete az más kérdés, meg az elnéptelenedő falvak esete)
    Persze az országban lokálisan lehetnek olyan helyek, ahol csökken az érték (pl: megszünik a helyi ipar), de azért nagy százalékban nem ez a jellemző.

    "Aki lakásba teszi a pénzét, arra gondolva, hogy 20 év múlva az övé lesz, az arra nem gondol, közben mi minden nem lett az övé annak a pénznek a hozamából, amit betonra költött"
    Azt a pénz mennyiséget, amit betonra költöttem, és érték lett, később csak többszöröséből tudnám kivitelezni, ráadásul nem biztos hogy annyi idő alatt, lenne akkora hozadéka az addig befektetett pénznek.
    Minden embernél van un: fontossági sorrend, ez egyénenként változó, ráadásul ez is modosul az életkor előrehaladtával, kinek mi a fontos, estemben az ingatlan szerzés vágya erősebb volt ,mint a ráforditott összegből szerezhető bármilyen más tárgy, vagy pillanatnyi haszon.

    Probléma??Hát az meg micsoda?!!

Új hozzászólás Aktív témák