Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz aphra2 #18 üzenetére

    Fent röviden fölvázoltam, miért nem jó manapság lakáshitelt fölvenni - hacsak nincs mellette valami biztos és nagy összegű bevétel, amivel biztosan tudja állni az ember. Mellesleg nem légből kaptam - bár magam is ezen az állásponton voltam korábban -, az ELTE egyik profja mesélt egy pár percet erről a jelen gazdasági helyzet kapcsán az előadásán. Viszont érez valamit a gyerek abból, hogy albérletben lakik? (Nem csak kicsik vannak jónak mondható áron.) Aligha éli meg traumaként, még ha kényszerű költözésre is kerül a sor, ami pedig ritkán fordul elő, és abszolút túlélhető.

    Félreértés ne essék, nem vagyok a saját ház ellen, de albérletben élni manapság jóval biztonságosabb, mint hitelt fölvenni, és az ügyesebbik embernek később aztán van lehetősége. fejlődni, míg egy hitellel hosszú évekre lenullázhatja magát.

    A magyar emberek helyzetének ma az tesz jót, ha minél kevesebb nem befektetésre kerülő hitelt veszünk föl, de a gazdaságnak - és a bankoknak - emellett az, ha akár hitelekből is, minél több jól működő vállalkozás fut.

Új hozzászólás Aktív témák