Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz lo_jo #23 üzenetére

    Egyetértek, így igen tekinthető hobbinak, de ez legyen akár trainsimulator, cities:skylines, ms:flightsim, hearts of iron, lehetne címeket sorolni a teljeség igénye nélkül.

    De pontosan:
    "Kedvelt hasznos tevékenység, amit a szabadidőnkben szeretünk csinálni. Nem szakmaként végzett rendszeres foglalatosság, alkotó munka."

    Vagy úgy is mondhatom, ami nálad a repülés, és az autóversenyzés, az nálam a vasút. Gondolom nem csak virtuálisan, de könyvben és filmben is megjelenik ez nálad (pl.: Rush, Légikatasztrófák nyomában, bármi konkrétan), de ez már ott jó, hogy van az embernek egy érdeklődési köre.

    Játszok... így kijelentve eléggé tág fogalom, érdeklődési kör és más nélkül. Egy kiváló szórakozási forma. Hobbinál sem állandóan szórakozol, főleg, ha meg*asz az áram mert hülye voltam, vagy bonthatom vissza mert elmértem, de csinálom, mert érdekel, mert szeretem, mert leköt, és jó érzés alkotni.

    Több szempontból lesz meg a hobbi:
    Imádok tervezni bármit, hajtástól, épületen át stb., ehhez jött "Roaring Twenties" az egyik olyan kor ami érdekel, nah még ehhez hozzáadjuk a vasutat és az IT-t, adja a kérdés milyen hobbiban tudnék kiteljesedni, válhatok benne "guruvá", miközben élvezem.

    Van PH-s aki mind hobbiból mind munkából gépeket szerel, javít, készít, mellette LEGO-zik és LEGO figurákat gyűjt.

    Így olyan értelembe véve, hogy valakinek annyi hobbija van, hogy játszik, meg filmezik, lassan kihaló félben van az olvasás, de ide vehetjük. Ez egy szórakozási forma, páros vagy páratlan, de nem tartanám úgymond "Hobbinak"

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Jhonny06

    veterán

    válasz lo_jo #23 üzenetére

    A számítógépes játékokat alapvetően én inkább a destruktív hobbik közé sorolnám. Ugyan fejleszt minimális szinten néhány készséget, de a dopaminlöket annyira leszívja az agyadat, hogy sokkal kevesebb motivációd lesz kimenni a való életbe és bármi mást csinálni. Persze lehet ezt mértékkel is csinálni, de ezt kevesen tudják. Hiszen ha egyszer megtapasztalod, hogy "milyen jó", akkor könnyen rákapsz az ízére.

  • D4v3

    őstag

    válasz lo_jo #23 üzenetére

    Ebben igazad van persze a simezést illetően. De a legtöbb gaming a hobbim arc se nem simezik, se nem esportoló. Tipikusan low effort hobbinak nevezhető ez is maximum, mint a TV nézés vagy sorozatozás. Előkapod csak a mobilt a végtelenített játékkal vagy megnyomod a join new match gombot a multi játékban (még csak fejlődésre se nagyon sarkall, mert az MMR hasonló képességű emberekkel fog összerakni) és kész, kikapcsol bármennyire órára egy ilyen. De nincs benne semmi több, mint egy simnél akár, ahol igen komoly háttértudás szükséges meg felszerelés is, hogy juss benne valamire, nem is biztos, hogy ez már a gaming szintjén emlegethető szórakozás, többnek tűnik nála.
    Mondom ezt úgy, hogy napi szinten játszok és nézek sorozatot, de sose mondanám azt bárkinek, hogy ezek a hobbijaim. Van némi jótékony hatásuk is persze, de nagyon könnyű belecsúszni velük egy ilyen vegetáló, önismétlő létbe, amiben semmi se túl jó, de nem is olyan rossz, meg végülis megy az idő is vele. De se nem fejleszt vagy ad skilleket (ezt a jobb reflexeid lesznek és társait hagyjuk szerintem), se nem szocializál sok esetben, se nem tesz érdekesebb emberré. És amíg pl. téged is láthatóan büszkévé, boldogabbá tesz a simezés, ad egyfajta magabiztosságot (mert igényel erőfeszítést, amit te meg is teszel érte), addig az 500. LoL meccs vagy a 5000. candy crush szint vagy a száz órák alatt kifarmolt gear aligha ér el hasonló hatást.

Új hozzászólás Aktív témák