Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Szükség van-e a honosított játékokra?
    Válasz: igen. Sajnos. Mert van rá igény.

    Miért van rá igény?
    Válasz: az ócska oktatás csak egy komponens. A másik az átlagmagyar lustaság, és a nagypofájúság egy piacilag elhanyagolható nyelv ellenére.

    Miért sajnos?
    Válasz: mert ezzel elősegítik, hogy az így is szánalmas nyelvtudási arány továbbra is szánalmas maradjon.

    Magánvélemény: az igénytelenség netovábbjává kezd válni a magyar szinkron. Lehet merengeni a múlt dicsőségén, de minek, ez a valóság.
    Játékoknál rosszabb a helyzet, mint filmeknél. Itt még igénytelenebb a stáb. Nem tudom, kiket foglalkoztatnak, de fizetés helyett kizavarnám őket a hóba játszani, mert ott legalább nem okoznak kárt.

    Ne beszéljünk a lassúságról, meg arról, hogy milyen játékárak vannak itthon külföldhöz képest. Itthon játékot vásárolni már totál felesleges, amikor külföldről berendelem 30-40%-os módosítóval.
    Akinek van némi jövőbelátó képessége, nem erőlteti a szinkronozást, mert csak magával baszik ki minden tekintetben. Drágább, igénytelenebb, és még csak nyelvet sem tanul.

    Magánvélemény 2: nem kell a honosítás. Tanuljanak nyelvet az emberek.

    ddekany: De azt ha megölnek sem értem, hogy hogyan születnek azok a házi fordítások, amiket a feliratok.hu-ról lehet leszedni...

    Aha, utoljára egyik haveromnál láttam feliratok.hu-s munkát, nevezetten a Fahrenheit 9/11-et, ahol Bush "dictatorship would be easier" mondatát "detektoros hajókkal könnyebb lenne" fordítással prezentálták. :C -> a 10 éves unokaöcsém jobban tolja az angolt;az ilyen ostoba minek fog egyáltalán billentyűzetet?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák