Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    A vendégeim kb 50%-nak nagyon komoly gondokat okozott a (természetesen nem nálunk kapott) McKenzie kezelés.

    Elképzelhetitek, hogy egy ilyen porckorong kiboltosulásnak:

    ...mennyire tesz jót, ha kobratartásban ráterhelsz (sárga nyíl):

    Teljesen konkrétan a csigolyatestek peremszélei (sárga) nyírják a porckorong kitüremkedett darabját (piros).

    A Jóisten nem teszi vissza azt a kint lévő, "terápiásan összenyírbált" részt.

    Nem mondom, hogy e McKenzie nem jó. Egy szóval nem állítom. Azt viszont tudom, hogy nem minden esetben használható és véleményem szerint csak felügyelettel alkalmazható. Robin McKenzie Úr amikor összeállította a módszerét nyilván nagyon sok esetben határozott nemet mondott a hozzá forduló betegeknek és komolyan mérlegelte, hogy kin alkalmazhatja ezt a fajta megoldást.

    Nagyon sok gyógytornásszal beszéltem, 15 önéletrajz van a fiókomban. Azt tapasztalom, hogy a McKenzie sajnos rangot ad a mai gyógytornászoknak, szinte ez a "beugró" a szakmába. Az orvosok a kifejezést, a lehetséges megoldást ismerik, de a módszert mélyen nem mindenki látja át. Felírják "ha kell, ha nem".

    Ő is McKenziet kapott nem is egyet, pedig a csigolyatestek !a sérvvel együtt 15 mm-es! megnyúlt peremszélei (osteopyták) borotvaszerűen nyírják a gerincvelőt. Üvöltött a fájdalomtól a kezelések alatt.

    Minden tiszteletem a lelkiismeretes McKenzie terapeuták felé! Egy fél mondattal sem szeretném megbántani a felelőséggel dolgozó szakembereket.

    ...de kérlek Titeket, hogy otthon, laikusként ne találjátok ki, hogy ez lesz a megoldás! A gerincvelőtöket, az alsó végtagjaitok egészségét és működését viszitek vásárra!

    Peace!

    Szerk: Egy megoldásnak nem szabad fájnia a legkisebb mértékben sem! A Mesterem mindig ezt mondta nekünk. Ha elindulsz egy terápiás úton és az fájdalmat okoz, nem az visz a megoldás felé. Szerintem.

    Várom a reakciókat. Minden ész érvre - amely ellentmond az állításomnak - nyitott vagyok!

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák