Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Teljesen igazad van, nekem pl a híres-hírhedt Ceragem ágy nem jött be.
    Én a könyvre azért vagyok kíváncsi, mert a "felírt" mckenzie torna kimerül a kobra feltolásban, ez a mckenzia, oszd be.

    Én kíváncsi vagyok az egészre.

    ORFI-ban tanított torna az kb a mckenzie+az általam vett hát és gerinc jóga könyv gyakorlataiból áll :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • MaUser

    addikt

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Hello!

    Sajnos én sem szeretek belegondolni, hogy mit csinál a a gerincemmel a hátrahajlás, de nálam gyakorlatilag ez első torna után nagyban csökkent a fájdalom, azóta pedig egyre jobb (pl. hasi kisugárzás teljesen eltűnt két nap alatt és már tényleg csak a farokcsontomnál érzem, hogy nyomásra ott még érzékenyek a szövetek). Hagynám is abba rögtön, ha éreznék bármi gondot.

    A könyvben egyébként le van írva mikor nem szabad csinálni. Gyakorlatilag ha idegi érintkezésnek bármi jele van (alsó végtag zsibbad, stb.) vagy ha bármi komolyabb problémára utaló jel van nem szabad elkezdeni sem, csak akkor ajánlja a könyv a módszer elsajátítását, ha enyhébb a probléma: derékfájás, nehéz ülés, stb, de vannak fájdalommentes időszakok is. Ezért mertem én is elkezdeni, mert bár gyógyulgattam, de nagyon lassan. (Nem is értem hogyan kezelhetnek valakit ezzel, hogy ha neki közben ordítani kell a fájdalomtól. Azért a szervezetünk elég jól össze van rakva, általában ha nem fáj, akkor jó neki...)

    Nem szeretném beállítani csoda módszerként, de ha valami gond lenne vele, biztosan jelezne a testem (legalább is nagyon remélem). Ezért szeretnék elmenni tényleg szakemberhez, de csak ha meg lesz az MR, mert nélküle tényleg sötétben tapogatódzik az ember. Ész érvként egyébként annyit tudok elképzelni, hogy a folyamatos hátrahajlongással az enyhébb esetben csak kitüremkedő porckorongot dolgozza vissza valamennyire az ember.

    Egyébként ti hol vagytok megtalálhatóak?

    Ide tartozik: nekem pl két tb gyógytornász is mindenféle hagyományos izomerősítést akart tanítani, hiába mondtam nekik, hogy gerincsérvem van, ne hajolgattassanak már előre hátra, mert mindjárt lefordulok az ágyról...

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Közben megtaláltalak.:)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • szlibud

    tag

    válasz Eastman #588 üzenetére

    A "legkisebb mértékben sem" ezzel azért vitatkoznék :DD Persze nem is én lennék ha nem :C
    Mert a befeszült inakat izületeket igenis ki kell mozgatni, nyújtani, igaz ez inkább legtöbbször feszülés, és néha csak enyhe fájdalom, ami nyújtásra javul, vagy el is múlik.
    Ha csak annyit mozgatom hogy ne érezzek semmit, a mozgásterjedelem se fog növekedni :(

    Amikor még sérvem volt,nem tornáztam,, nem tudok hozzászólni, de a kobraállás nekem akkor se fájt. Az olyan gyógytornásztól mindenesetre fejvesztve menekülnék aki erős fájdalom ellenére erőlteti azt a mozgást. Nekem eddig mindegyik azzal kezdte, hogyha ilyet érzek, azonnal szóljak és abbahagyjuk... :N

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Na nekem is olyan csőrös sérvem volt ugyanott.4 milis csőr, plusz 12 milis sérv.A csigolyák között már csak egy buborék volt a porc helyén.
    Hát úgy néz ki eddig tartott a jó világ.Megint az orvosokat járom.Erősödött a fájdalom a lábamba, sűrűbben és jobban hasogat, zsibbad, pisiléssel megint gondok vannak, plusz zsibbadás és fájdalom jelentkezett a nagylábujj-térd-comb elülső-külső oldalán mindkét lábamban. Tehát a másik sérvet is megette a fene. Kattog-ropog a derekam, kiugrik a helyéből akkor nem tudok ráállni a jobb lábamra, tekergetéssel visszaugrik, utána tudok csak ráállni.
    Az idegsebész külföldön van, talán hétfőre haza tud jönni, uromókus mindent rendbe talált az ultrahangon, írt gyógyszert azzal most jobb de nem tökéletes. Fájdalomcsillapító meg csak tompít.

Új hozzászólás Aktív témák