Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    Sziasztok!

    Már három éve szenvedek derékfájástól,mindkét lábamba sugárzó fájdalomtól,görcsöktől meg zsibbadástól.Ez idő alatt egyszer küldtek röntgenre.Kaptam néhány injekció kúrát meg bogyókat amik teljesen hatástalanok voltak.Fel is hagytam az orvoshoz mászkálással.Nem láttam értelmét.Többet ért ha elmenetem csontkovácshoz meg pihentem egy kicsit.De most két hete már a csontkovács sem tudta helyrerakni a derekamat.Folyamatosan sugárzott a lábamba a fájdalom meg görcsölt,zsibbadt hogy majd' meg zavarodtam.Ügyeletes orvost is ki kellett hívni a hétvégén,ő mondta hogy ez szerinte gerincsérv és adott vénásan valami lórúgást ami 1 óra múltával hatott is de a zsibbadás megmaradt.Ideggyógyászhoz utalt be,aki megvizsgált és szintén sérvre gyanakodott.Fenekemtől kislábujjamig lefutó zsibbadás achilles ínnál nem volt reflex hiába püfölte a kalapácsával,na meg nem tudom mozgatni két lábujjamat.Jó,mondja ct, de arra legalább egy hónapot kell várni.Még jó hogy a csontkovácsommal összehaverkodtam és ő segített soron kívül ct-vizsgálatra bekerülni.Mindig utáltam ezt a soron kívüli beajánlós dolgot de marhára nem volt kedvem még egy-másfél hónapot szenvedni mire sorra kerülök.Úgyhogy összesen 3 év kínlódás után végre bekerültem egy tisztességes orvos kezei alá.Az egész vizsgálat leletkiadással meg annak elmagyarázásával kb 20 percig tartott.Ennyit tesz az ismeretség meg egy szatyor hazai.Szóval a legalsó csigolya felső végén van egy 6 milliméteres,az alsó végén meg egy 15 milliméteres sérv.Az alsó porcban egyébként már nincs anyag.Egy üres tér van a porc helyén.Szóval műtét minél hamarabb mert csúnya a helyzet nagyon.
    Egész életembe nehéz fizikai munkát végeztem.Mázsákat mozgattam, 20 évesen még egy ladát is felborítottam simán.Mondták az öregek hogy jó lesz az az erő még sz@rni is egyszer.Én meg úgy éreztem vasból vagyok,nekem nem árthat semmi.Hát nem kellett sokat várni hogy megtapasztaljam milyen a gravitációs vécézés.31 évesen örülök ha magamtól ki tudok menni.
    Vettem nemrég függeszkedős "csizmát" amikor már fel sem tudtam egyenesedni és úgy mentem mint egy öregember meggörbülve,fél perc lógás megváltás volt.Újra felegyenesedtem és a fájdalom is enyhült.
    Szóval röviden ennyi a történet eddig,majd még ezután jön a műtét.Levontam a tanulságot:hallgass az öregekre meg ha fáj valamid keress egy normális orvost és ne hanyagold el a bajodat!

Új hozzászólás Aktív témák