Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kwzatz #17 üzenetére

    Most megsértettél több mint nyolc millió embert! :D monjuk engem nem. :D

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • saen

    veterán

    válasz kwzatz #20 üzenetére

    Végülis ma is megdőlt a napi játékosrekord steamen, szóval annyira sok gond nincs. Amikor ezt írom több, mint 750k játékos van a játékban, egyedül a Dota2 van előtte, többi játék (pl CS:GO) a kanyarban sincs...
    Persze mindenkinek nem tetszhet, de messze ez az év legnagyobb durranása.

  • saen

    veterán

    válasz kwzatz #22 üzenetére

    Ránéztem most az értékelésekre steamen és amit feldobott az kivétel nélkül sértődött hülyegyerektől van akik ki lettek tiltva, pedig gyakran 200+ órát már beletoltak. Nem szeretnék most itt a részletekbe belemenni (sokáig tartana), de sokkal szigorúbbak itt a szabályok, mint más játékoknál és könnyebb ban-t kapni. Abszolút nem arról van szó amit írsz, a játékosok imádják a játékot, csak nem hagyják őket trollkodni és ez nem mindenkinek tetszik. Elég régóta követem a játékot, minden héten megdől a játékosok száma rekord, nagyon stabil a növekedés, ezen a héten ráadásul már nemcsak hétvégén hanem minden nap hétközben.
    Emellett twitchen is volt, hogy lenyomta a Lol-t heti nézőszámban mindenféle verseny nélkül, ez eddig egyetlen játéknak sem sikerült az utóbbi három évben, legyen akármekkora AAA játék.
    Emellett értem, hogy van aki szerint jól móka bármit szidni ami népszerű, de amit írsz abból nagyon lejön, hogy nem tudod mi van a játék körül és enélkül következtetéseket vonsz le. Persze szíved joga, csak szimplán nincs igazad :)

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz kwzatz #25 üzenetére

    Kicsúsztam az időből, még valami: Szerintem ennek a játéknak minőségi szempontból kegyetlen rosszat tesz, hogy már ilyen gyorsan ennyit eladtak belőle, és ilyen sikeres. Gondolj azokra, akik készítik: Megkapták a pénzt, az övék, már akkor is, ha holnap azt mondják, hogy "Na, mostantól nem érdekel minket a játék, úgyhogy játsszatok vele így, én inkább a Seychelle-szigeteken szürcsölöm a koktélokat miközben mindkét oldalról formás fenekek vesznek körül, ahelyett, hogy ezt a bughalmazt patcheljem otthon a sötét szobában." Ennek jele, most jut eszembe, néhány hete olvastam, hogy már nem fognak olyan gyakran frissítéseket kiadni. Már most így áll. Persze toltak valami hangzatos bullsh*tet mellé, hogy miért, ha naiv valaki, nyilván elhiszi.

    Szóval nem arról van szó, hogy szidok mindent, azért, mert népszerű (tekintve, hogy játszottam/játszok LoL-lal, Hearthstone-nal, Overwatch-csal stb.), hanem arról, hogy túlzásnak érzem, hogy ezt ennyien bekajálták 30€-ért.

    [ Szerkesztve ]

  • saen

    veterán

    válasz kwzatz #26 üzenetére

    Szó sincs bekajálásról. Amit írsz abból látszik, hogy nem ismered sem a játékot, sem a körülötte lévő hangulatot. Vegyük sorra:
    -optimalizálás: jelenleg már van olyan állapotban a játék, hogy más cégek simán kiadnák. Tény, hogy vannak bugok, de teljesen játszható. A gépigény meg sose lesz kicsi, mert ez nem egy kis néhány szobás terület ~10 játékossal, ennek sokszorosa. Hatalmasat fejlődött már a játék early access alatt, szerintem simán régi videokat néztél.
    -RNG: ez biztosítja azt, hogy minden meccs teljesen másmilyen, ez adja a sztorikat, a vicces történeteket. Pont ez az egyik oka a népszerűségnek... Verseny szempontból ez nem szerencsés, de az átlag játékos nem versenyzik.
    -hype: ha ez szimplán pszihológia akkor miért nem tudja más játék ezt utána csinálni? itt nem erről van szó, ez egy kegyetlen jó játék, full adrenalin.
    -2 millióan nem játszanak: ezt honnan vetted? ez szerintem szimplán egy hasraütés... Emellett nem az a lényeg, hogy hányan nem játszanak, hanem az, hogy hányan igen. Jelenleg a holt időszakokban sem megy 200k alá a játékosok száma és ma 765k-n tetőzött, ezek brutális számok. A hivatalos topikba linkeltem nemrég egy piaci elemzést, világszinten júliusban a 6. legjátszottabb játék votl a világon, alig végzett OW alatt amiből ügye 30m+-t adtak el. Ott pl sokkal többen nem játszanak...
    -Twitch: természetesen a streamerek hozzájárultak a sikerhez, jó volt a marketing, ezt így kell csinálni...
    -Patchek: tévedsz, nem lesz kevesebb patch, csak változik a kiadás ritmusa. Ezek nem kamu szövegek, hanem logikus lépések. Ha játszanál, akkor tudnád miről van szó és egyetértenél vele. Persze a károgók előadhatják ezt másképp is...
    -pénz: megint más játék negatív hozzállását rávetíted erre a játékra ami szerintem hiba. Eddig nagyon korrektul kommunikáltak mindent, bárcsak minden kiadó így csinálná... Emellett ha már megvan a nagy játékosbázis, akkor megint kereshetnek majd rengeteget a mikrotranzakciókból, szimplán hülyék lennének ezt kihagyni.
    Ez a játék dominálni fog az elkövetkező időszakban is, márcsak a tehetetlen tömeg miatt is. De ezt ne itt folytassuk, ha van kérdés, van ennek hivatalos topicja is.

  • wjbhbdux

    veterán

    válasz kwzatz #30 üzenetére

    ázsiában csak 15 dollárba kerül, az is belejátszik a népszerűségbe.

    /s

Új hozzászólás Aktív témák