Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz saen #23 üzenetére

    Néztem a játékból videókat (tudom, nem próbáltam, így van), mert kíváncsi voltam, miért van körülötte ekkora nyüzsgés. Olvastam azt is, hogy mit írnak róla. Szidják a hitboxot, optimalizálatlan gyakorlatilag mindenki szerint, Early Access bughalmaz, de már készítik elő a mikrotranzakciókat az amúgy sem alacsony - a játék jellegéhez mérten - árhoz, emellett a legtöbb fps-hez képest több szempontból is van benne szerencsefaktor, ami mondjuk egy kártyajátékban nem lep meg, egy shooterben annyira nem szívesen látom. Nyilván sokan imádják, mert az alapötletből adódóan elhiszem, hogy okozhat szórakoztató perceket, de az is valószínű, hogy az ingyenesen, streamereknek kiosztogatott példányok is sokat tettek hozzá ahhoz, hogy ilyenek legyenek az eladások. Emellett szép, hogy 8 millióan megvették, de ebből 2 millió ember már egy percet sem játszott vele az utolsó 2 hétben, pedig azért nem egy régi game. Optimalizálva sem lesz valószínűleg soha normálisan, ha komoly visszaesés lesz az eladásokban, vagy nem pörög majd a miktrotranzakciós szekér, bele fognak sz*rni, és kidobnak egy kicsiben más, újabb battle royalt, amire majd ugyanígy lehet költeni. Az már az is lehet, hogy normálisan fog futni egy félmilliós számítógépen. A folyamatos növekedés pedig puszta pszichológia, főleg a Twitch kultúra idején, ez a "nem akarok kimaradni" hatás, még ha a játék nem is egy nagy szám. Amikor ez alábbhagy, a visszaesés a játékosszámban szintén gyors lesz valószínűleg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák