Új hozzászólás Aktív témák

  • saen

    veterán

    válasz kwzatz #26 üzenetére

    Szó sincs bekajálásról. Amit írsz abból látszik, hogy nem ismered sem a játékot, sem a körülötte lévő hangulatot. Vegyük sorra:
    -optimalizálás: jelenleg már van olyan állapotban a játék, hogy más cégek simán kiadnák. Tény, hogy vannak bugok, de teljesen játszható. A gépigény meg sose lesz kicsi, mert ez nem egy kis néhány szobás terület ~10 játékossal, ennek sokszorosa. Hatalmasat fejlődött már a játék early access alatt, szerintem simán régi videokat néztél.
    -RNG: ez biztosítja azt, hogy minden meccs teljesen másmilyen, ez adja a sztorikat, a vicces történeteket. Pont ez az egyik oka a népszerűségnek... Verseny szempontból ez nem szerencsés, de az átlag játékos nem versenyzik.
    -hype: ha ez szimplán pszihológia akkor miért nem tudja más játék ezt utána csinálni? itt nem erről van szó, ez egy kegyetlen jó játék, full adrenalin.
    -2 millióan nem játszanak: ezt honnan vetted? ez szerintem szimplán egy hasraütés... Emellett nem az a lényeg, hogy hányan nem játszanak, hanem az, hogy hányan igen. Jelenleg a holt időszakokban sem megy 200k alá a játékosok száma és ma 765k-n tetőzött, ezek brutális számok. A hivatalos topikba linkeltem nemrég egy piaci elemzést, világszinten júliusban a 6. legjátszottabb játék votl a világon, alig végzett OW alatt amiből ügye 30m+-t adtak el. Ott pl sokkal többen nem játszanak...
    -Twitch: természetesen a streamerek hozzájárultak a sikerhez, jó volt a marketing, ezt így kell csinálni...
    -Patchek: tévedsz, nem lesz kevesebb patch, csak változik a kiadás ritmusa. Ezek nem kamu szövegek, hanem logikus lépések. Ha játszanál, akkor tudnád miről van szó és egyetértenél vele. Persze a károgók előadhatják ezt másképp is...
    -pénz: megint más játék negatív hozzállását rávetíted erre a játékra ami szerintem hiba. Eddig nagyon korrektul kommunikáltak mindent, bárcsak minden kiadó így csinálná... Emellett ha már megvan a nagy játékosbázis, akkor megint kereshetnek majd rengeteget a mikrotranzakciókból, szimplán hülyék lennének ezt kihagyni.
    Ez a játék dominálni fog az elkövetkező időszakban is, márcsak a tehetetlen tömeg miatt is. De ezt ne itt folytassuk, ha van kérdés, van ennek hivatalos topicja is.

Új hozzászólás Aktív témák