Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz TazLeacher #398 üzenetére

    Én csupán azt írtam, hogy általános értelemben sem az nem igaz, hogy az "ő tulajdona", sem az nem igaz, hogy "azt csinál a tulajdonával, amit akar".

    Nem tudok róla, hogy abból lett volna nagy felháborodás, hogy egyáltalán bármilyen védelem van ezen a játékon, hanem csak abból, hogy ennyire nagyon szívatós. Mivel úgyis minden védelmet feltörnek, amely sok embert érdekel, egy viszonylag egyszerű védelem (pl. sorozatszám) is bőven elég ahhoz, hogy aki a törvényekkel összhangban akarja használni a szoftvert, az ne másolja le "véletlenül". Minden, ami ezen túl megy, az csupán a vásárlóknak árt.

    Mégis miért lenne azok fejében bármi gond, akik egy ilyen rendkívül kényelmetlen, és a gyártótól való kiszolgáltatottságot eredményező védelem miatt panaszkodnak? Teljesen érthető reakció. Miért akarnák szívatni magukat feleslegesen? Hogy ez nekem szimpatikus-e vagy sem, az nem egyéni probléma, mert szerintem ez rossz precedens, amely a vásárlók számára tisztességtelen feltételeket teremt, és az ilyesmit a fogyasztóvédelem keretében tiltani kellene, és ez ebből a szempontból - függetlenül attól, hogy az én kívánságom teljesül-e - közügy.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák