Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TTomax

    nagyúr

    válasz keIdor #110 üzenetére

    Így van, a Far Cry igazi utódja szerintem a Crysis.

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz keIdor #173 üzenetére

    Én nem így fogom fel a dolgokat. Ez kb olyan, mint ha le kellene ragadni egyetlen stílusnál. Mert ha nekem anno tetszett a Wolfensten 3D, akkor soha életembe ki se próbáljak mást, csak 3D Shooter FPS-t, és hasonlítsak mindent ahhoz (sarkított példa). Számomra ez a szórakozásról szól nem stílusokról. Szórakozási faktorral mérem a játékokat, nem stílusban.

    Teljesen mindegy milyen a játék kameranézete, milyen benne a harcrendszer, képes vagyok alkalmazkodni, a játék által támasztott feltételekhez, ha a produktum megérdemli.
    A Far Cry 5 és a Final Fantasy XV nagyjából egy időben jelent meg. Én összehasonlítottam az előzetesek alapján, hogy melyikért fizessek. Mérlegeltem, hogy egy 5. rókabőrt vegyek e meg, vagy egy Japán sorozat 15. részét, ami végre újra tiszteletét teszi PC-n is. Feltettem a kérdést, hogy vajon melyikkel fogok jobban szórakozni? Melyik mennyi tartalommal rendelkezhet? Mennyi játékidőt tolhatok bele? Hogy néz ki? Milyen lehet a sztori? stb stb. Japán? És? Legalább valami újdonság. Ezért nem fogok "elrohanni előle". Furcsa volt a főszereplő és társai kinézete (kicsit Tokyo hotel elsőre), de könnyen megbarátkoztam velük, a játék végére pedig.... spoiler lenne.

    Szóval, én sose értettem egyet ezzel a "ne hasonlítsuk össze dologgal". Más szemmel tekintek a játékokra, én nem stílusokat látok, hanem szórakozási formákat és mértékeket.

    Nekem egyetlen stílus az ami nem jön szóba, az a horror járékok azokkal nem játszom. Kivétel az Alien: Isolation.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz keIdor #175 üzenetére

    Ezért is írtam ide ezt, mert így gondolkodom. Szóval számomra nem tűnt annyira elvetemült ötletnek. :)

    Ne félj annyira tőle te se, hogy Japán. Pont ez az a rész, ami nagyon "elnyugatiasodott". Ez a nagy FF fanoknak szúrja is a szemét. De olyanok mint én és te. Azoknak meg kényelmesebb. És könnyebben befogadható.
    Nincs körökre osztott harc. Nincs benne nagyon semmi furcsa dolog (persze azért fantasy). Ellenben van pörgős harc, open world nagy világ. Egy elég érzelmes, áll leejtős sztori, iszonyat epic pillanatok. Sztori a hercegről és bajtársairól, a hercegnőről, a világról, a gonoszról, a túlvilágról. És a sztori végigjátszása után is annyi tartalom marad benne, ami máshol külön játékként jelenik meg. Na meg kihívás is.

    Ott van steamen az ingyenes demo. Tegyél egy próbát.

    Na de nem akarom annyira nyomatni itt a játékot, csak meg akartam említeni. :) Mostanra meg már olybá tűnhet, hogy nekem ezért fizetnek. :D

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz keIdor #177 üzenetére

    Minden számozott rész teljesen különálló játék. Semmi összefüggés a részek között, kiéve az apró utalásokat. :D

    Én nekem is pont a Witcher 3 az etalon. És ahhoz hasonlítottam ezt is. A Witcher 3 sztorija más, naturalista, és földhözragadtabb. Ehhez képest az FFXV-ben vannak monumentális jelenetek. Olyanok amik PC-s játékokban nagyon ritkák. Nekem pont ez hiányzott a Witcher 3-ban. És a nagy csavar. Itt van mindkettő bőven. :)

    Ezt írtam a játékról mikor végeztem. Nem mondom, hogy az egész komment releváns számodra, de ha érdekel olvasd el. De a spoilereket ne! Azok nagyon nagy spoilerek! És ha esetleg egyszer rászánod magad..sokat rontanának az élményen ha azokat tudnád. [link] Ebben a kommentben van szó a sztori hiányosságairól és hogy a konzolosok szerint nem volt annyira jó. Később kiderült, hogy mi Pc-sek és a Royal Edition-t megvásárlók egy eléggé átdolgozott, kiegészített verziót kaptunk meg. És ez nagyon jó. ;)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák