Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grath

    HÁZIGAZDA

    válasz Plazmacucci #35 üzenetére

    Hát speciel a YouTube-dologgal mellélőttél, mert nem élek ilyesmivel, de legyen: szedd össze kérlek, hogy miben jó a Fallout 76, mit tud (sokkal?) jobban, mint riválisai, mit csinál kiemelkedően nagyszerűen? Mi az, ami a cikkben leírt objektív dolgokat elfeledteti veled?

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz Plazmacucci #43 üzenetére

    Nem rosszból,de én is kiváncsi vagyok,hogy pl neked mi tetszik a játékban,komolyan? A gunplay? A lootolás? A zene nem ér,mert az mindig jó volt,ahogy ebben is :)

    Life, Uh, Finds A Way

  • Grath

    HÁZIGAZDA

    válasz Plazmacucci #43 üzenetére

    Az egy objektív, valós tény, hogy a játékban nincs párbeszédrendszer. Hogy elképesztően bugos. Hogy végtelenül primitív a harcrendszere. Hogy az építkezésnek nincs igazi értelme, mert a bázisod azonnal eltűnik, ha kilépsz. Hogy nincsenek igazi NPC-k. Hogy a küldetések rendkívül primitívek. Hogy a VATS szinte használhatatlan. Hogy az ellenfelek végtelenül ostobák. Hogy teljesen mindegy, hogy mi ellen harcolsz, ugyanazt a "taktikát" használod. Hogy a PvP ebben a formában értelmetlen. Hogy a játék ronda és még szaggat is. Hogy a szerverek még a 24 játékost sem mindig bírják el. Hogy 50. szint után csak a végtelen, ostoba grindelés van.

    A szubjektív vélemény az, hogy a fentiek alapján nekem nem tetszik a játék.

    A lore az lényegében a szemenköpése minden korábbinak: szupermutánsok nem lehetnének a játékban, mert ekkor még nem léteztek. A Brotherhood of Steel nem lehetne a játékban, mert ekkor még nem voltak errefelé.

    Szerintem közel sem eltévelyedett dolog egy Fallout 76-tól azt várni, hogy legyenek benne Fallout-elemek. Pontosan ez volt az egész ígéret: Fallout (4), csak már a barátaiddal - vagy akár vadidegenekkel.

    De mivel arra nem válaszoltál, amit kérdeztem: egész pontosan mi az a játékban, ami neked tetszik? Mi az, amit jól csinál? Mik azok a nagyszerű dolgok, amire nem tértem ki?

    Én senkit nem vetek, meg, akinek a játék tetszik. Az, hogy valamiről tudod, hogy nem jó, de ennek ellenére élvezed, teljesen valid álláspont. Csak ha így van, nem kell meglepődni, hogy a játék kritikáiban ez felmerül.

    Azt pedig fenntartom, hogy ha az értékelési skálát valaki 1-től 10-ig használja, ahol az 1 egy szó szerint játszhatatlan program, a 10 pedig egy korszakos klasszikus, akkor ez, illetve a RDR2 is annyit érdemel, amennyit kapott. Nyilván ha valaki azt szereti, hogy ha a pontozás 7 és 10 között zajlik, akkor ezen meglepődik, de véleményem szerint az egy teljesen értelmetlen rendszer lenne.

  • Grath

    HÁZIGAZDA

    válasz Plazmacucci #47 üzenetére

    De az, hogy együtt harcolsz a lényekkel, azt minden multiplayer játék tudja. Ez nem feature, ez nem játékdesign, ez nem teljesítmény. A Division például ugyanezt nagyságrendekkel kidolgozottabb harcrendszer, picit jobb küldetésdesign és jelentősen több specializációra lehetőséget adó módon tudja úgy, hogy ott fantasztikus a PvP és a grafika. És az egy két és fél éves játék. Amikor ezek után megjelenik egy Fallout 76 és mindenben sokkal gyengébb, mire kellene jobb pontszámokat adni?

    A hozodd példádban engem több dolog is zavar: 1) a lore szerint nem lehetnének itt szupermutánsok 2) a szupermutáns pont úgy harcol mint minden más ellenfél - megáll és lő. 3) te ugyanúgy vagdalkozol vagy lősz a világ egyik legprimitívebb harcrendszerében, mint minden más ellenfélnél 4) nincs semmi érdekes variáció, csavar rá - nincsenek sehol magányos jófej szupermutánsok, nincs NPC, aki mondjuk gyűlölné őket és már átmenne túl gonoszba, nincs semmi. Csak egy randa poligonhalom értelmetlenül sok HP-val és zéró AI-val. Ezt 4 éve elhagyatott early access játékok is tudják.

    A gyönyörű világon és a lenyűgöző grafikán kívül egész pontosan mi klasszikus a Red Deadben?

    Még egyszer mondom, teljesen elfogadom, hogy neked tetszik a játék. De az nem egyenértékű azzal, hogy jó játék lenne, hogy érdekes játékdesign dolgozna mögötte, hogy hozott volna bármi újat a játékvilágba, hogy maradandó, érdekes, értékes lenne.

    Te kéred számon rajtam az objektivitást, pedig a te érveid nagyságrendekkel szubjektívebbek.

Új hozzászólás Aktív témák