Új hozzászólás Aktív témák

  • Grath

    HÁZIGAZDA

    válasz Plazmacucci #43 üzenetére

    Az egy objektív, valós tény, hogy a játékban nincs párbeszédrendszer. Hogy elképesztően bugos. Hogy végtelenül primitív a harcrendszere. Hogy az építkezésnek nincs igazi értelme, mert a bázisod azonnal eltűnik, ha kilépsz. Hogy nincsenek igazi NPC-k. Hogy a küldetések rendkívül primitívek. Hogy a VATS szinte használhatatlan. Hogy az ellenfelek végtelenül ostobák. Hogy teljesen mindegy, hogy mi ellen harcolsz, ugyanazt a "taktikát" használod. Hogy a PvP ebben a formában értelmetlen. Hogy a játék ronda és még szaggat is. Hogy a szerverek még a 24 játékost sem mindig bírják el. Hogy 50. szint után csak a végtelen, ostoba grindelés van.

    A szubjektív vélemény az, hogy a fentiek alapján nekem nem tetszik a játék.

    A lore az lényegében a szemenköpése minden korábbinak: szupermutánsok nem lehetnének a játékban, mert ekkor még nem léteztek. A Brotherhood of Steel nem lehetne a játékban, mert ekkor még nem voltak errefelé.

    Szerintem közel sem eltévelyedett dolog egy Fallout 76-tól azt várni, hogy legyenek benne Fallout-elemek. Pontosan ez volt az egész ígéret: Fallout (4), csak már a barátaiddal - vagy akár vadidegenekkel.

    De mivel arra nem válaszoltál, amit kérdeztem: egész pontosan mi az a játékban, ami neked tetszik? Mi az, amit jól csinál? Mik azok a nagyszerű dolgok, amire nem tértem ki?

    Én senkit nem vetek, meg, akinek a játék tetszik. Az, hogy valamiről tudod, hogy nem jó, de ennek ellenére élvezed, teljesen valid álláspont. Csak ha így van, nem kell meglepődni, hogy a játék kritikáiban ez felmerül.

    Azt pedig fenntartom, hogy ha az értékelési skálát valaki 1-től 10-ig használja, ahol az 1 egy szó szerint játszhatatlan program, a 10 pedig egy korszakos klasszikus, akkor ez, illetve a RDR2 is annyit érdemel, amennyit kapott. Nyilván ha valaki azt szereti, hogy ha a pontozás 7 és 10 között zajlik, akkor ezen meglepődik, de véleményem szerint az egy teljesen értelmetlen rendszer lenne.

Új hozzászólás Aktív témák