Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    A programozás és a játékfejlesztés nem úgy működik mint pl. az autógyártás, hogy ha 10 embert rakunk oda, akkor napi 1 autó, ha 100-at, akkor napi 10 autó, stb. Az a gond, hogy minden ember másként gondolkozik, mást szeretne, más módszereket használ. És emiatt minél több ember van, annál inkább szét fog esni a játék, ami alatt nem feltétlenül azt értem, hogy bugos lesz (bár had tegyem hozzá, hogy minél több ember programozza, annál nagyobb az esély rá), hanem hogy nem lesz egységes. A másik lehetőség, hogy szigorúan irányított elvek szerint zajlik a fejlesztés, de akkor meg kreativitásra nem nagyon van lehetőség (pedig az teszi naggyá a blizz játékait).

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Morden24 #11 üzenetére

    A játékfejlesztésnek meglepően kis része iparosmunka. Adott ki a Blizz egy statisztikát az összes dolgozóról, akik a WoW-al foglalkoznak. Összesen 3-4 ember végzi az egész játék programozási részét. És nem 10-en dolgoznak rajta.

    Nem feltétlen azt jelenti a kreativitás, hogy az alapötlet mennyire extra. pl. WoWban iszonyat mennyiségű "easter egg" van, kismillió utalás ilyen-olyan játékra, személyekre, filmekre, stb.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Morden24 #35 üzenetére

    Nem csak arra gondoltam alatta, de egy példa volt, hogy ilyenre is lehet érteni. De akár harc/skill rendszerben is lehet újat alkotni. Persze igazad lesz, ilyen szempontból a lényeg ugyanaz marad, de ilyen alapon mondhatnánk, hogy autós játékban sem lehet újat mutatni, hisz már létezik olyan játék, ahol egy úton körbemész, és ha az első vagy, akkor nyertél.
    Kreativitás az én értelmezésemben nem (csak) azt jelenti, hogy olyat alkotsz, amit még senki más. Szerintem a kreativitás adja meg egy játéknál (meg sok minden másnál is) a különbséget a tisztes iparosmunka, és a kiemelkedő játék között.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Morden24 #41 üzenetére

    Én még mindig azt mondom, hogy nem csak akkor kellhet egy játékhoz kreativitás, ha egy teljesen új dolgot hozol létre. Ha már autóverseny, ott van a grid, a maga visszajátszási funkciójával. Igen, ezzel nem forradalmasította az autóversenyeket, de új ötlet volt? Igen az.

    "Maradjunk annyiban, hogy olyan a Diablo, mint a Porsche kocsik dizájnolása."
    Szerintem bővitsük ki a dolgot... mondjuk azt, hogy a Diablo fejlesztése, olyan mint a Porsche kocsik fejlesztése. És igen, itt nagyon kreatívkodni nem tudsz azzal, hogy az a kocsi hogy nézzen ki, mert megvan a megszokott kinézet, amit részben fizika is igazol, stb. De kocsibelső elrendezéssel már tudsz kreatívkodni? Tudsz. Vezetést segítő rendszerekkel tudsz kreatívkodni? Tudsz. Játékoknál hasonló a helyzet: maga a műfaj meghatároz bizonyos kötöttségeket. Amiktől nem csak azért nem szerencsés eltérni, mert az több munka, hanem azért is, mert az emberek egyszerűen nem azt várják tőle. De ezen belül bőven van mozgási tér, de hozzá kell tenni, hogy ez főleg csak a stílust szeretőknek fog feltünni, mások ugyanazt a hack'n'slasht látják benne.

Új hozzászólás Aktív témák