Új hozzászólás Aktív témák

  • koby11h

    aktív tag

    válasz envagyok #84009 üzenetére

    Ez azért nem olyan egyértelmű. Pl. goldwaterrecycling.com, mugu.hu, elvileg jó áraik vannak.
    De a gond velük, hogy nekem pl. 250 km oda/vissza.
    Továbbá az átvételi egység 1 kg, tehát a 286-386-486 prociból, memóriából is 1 kg a minimum. A rossz alaplapokból és kártyákból még össze lehet hozni. Nyomtató vezérlő áramkörökből és HDD panelokból is összehoztam, optikai panelokból is, szerver és laptop alaplapból is, de ez azért évek alatt.
    Ha odaállítok 1 darab 286-os procival akkor hiába az aranyár, kapok érte 100 Ft-ot.

    Szóval mindig választanom kell: tesztelgetek akár olcsó dolgokat is és eladom ami azonnal pénz, vagy évekig gyűjtögetem, keresek valakit aki elvisz vele és leadom.

    Általában teszteltünk, kb. a négy-ötszöröse jön össze mint ha leadjuk e-hulladékként.
    Tavaly pl. 7 lap+proci, 16x1GB DDR2, 6x2GB DDR2, 12 hűtő. Ha leadom az együtt nem lett volna 10000 Ft, ami az útiköltséget nem fedezi. Eladva jó pénz lett, pedig a memória 1000Ft/darab, a végén már 800 Ft/darab volt. A procik 700-1200 Ft/darab, hűtők 350-700 Ft/darab, a lapok pedig 3-4500 Ft/darab.
    Nekem sajnos ez már tétel és megéri kínlódni vele.

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Új hozzászólás Aktív témák