Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sith7

    nagyúr

    válasz voyager4.4 #16 üzenetére

    Nekem igenis tetszettek, mind a kettő, főleg a klónok, ez a mostani 2 a nyomukba se érhet, látványvilágban pláne nem

    kemotox
    engem totál kikészített, egy B kategóriás film volt, szereplők, színvilág, történet minden egy nagy 0 ... 2 ilyen ronda nőt meddig kerestek a lázadók élére ? :W
    Superman Leia résznél már fizikai fájdalmam volt, az órámat néztem , mikor lesz már vége :o

    [ Szerkesztve ]

  • Balrog

    tag

    válasz voyager4.4 #7 üzenetére

    Persze értem én, hogy ez egy mese, de nem vették ennyire gyerekesre a figurát az első két trilógiában (Ez alól JarJar és az Ewokok kivételek, de hát nézzük meg hogy hogyan is emlegetik ezeket ma a star wars rajongók.).

    De egy rakat illogikus dolog is volt a filmben. Pl. Az első rend flottája miért követi az ellenállás flottáját tízen pár órahosszán keresztül. Miért nem ugranak fénysebességre és kerítik be őket? Vagy küldenek rájuk TIE vadászokat?

    A kaszinó jelenet és a díszlet egyáltalán nem illet a Star Wars univerzumba. Ha nem lettek volna a CGI lények azt hihettük volna, hogy Las Vegas-ban járunk éppen.

    Finn, az ázsiai csaj és az általuk vitt történet szál teljesen fölösleges. Nem tettek, hozzá semmit a történet menetéhez. A céljuk értelmét veszítette mikor az ellenállás tagja hátrahagyták a cirkálót.

    stb...stb...

    (#10) Garrick
    Én néztem a Klónok Háborúját sőt a Rebels-t is pedig az is tízen pár éveseknek készül. Pont ezért zavar ennyire, hogy Dave Filoni töredék pénzből izgalmasabb sorozatokat készített mint az új Star Wars filmek. Pl. Rebels 3 évad utolsó két része elég álleejtős volt. Ilyen érzésem egyszer sem volt a VIII. epizód alatt. :(
    Nekem a Rogue One kifejezetten tetszett. Minőségi film volt, inkább a felnőtteknek célozva, sötét és komor hangulattal. Tetszett a Lázadók elkeseredett és bukásra ítélt harca a Birodalommal szemben.

    (#14) Bobó_20
    Mintha csak magamat hallanám. Szívemből szóltál. Star Wars rajongóként szerintem ez a rész arcon köpése Lucasnak.

    [ Szerkesztve ]

    Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz voyager4.4 #73 üzenetére

    Pont Luke kiírása gyászos, hologramként fárad bele a küzdelembe? Han Solo halálában azért volt elég váratlan fordulat és dráma. Nem csak a Star Wars-ban, de máshol is ritka húzás.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Bobó_20

    aktív tag

    válasz voyager4.4 #73 üzenetére

    Feltűntek ezek a morális kérdések, de a karakteridegen cselekvések (Luke és Leia) és a rosszul időzített poénok inkább nevetségessé tették ezeket. Moralizálunk vagy poénkodunk?

    De akkor megközelítem máshonnan, mert látom sokan elhitték, hogy ez egy SW film. ;)

    Elővette a 7. részre a régi karaktereket, a Millenium Falcont, helyszíneket másolta. Egyszeri nézőnek ez nem sokat jelent, rajongóként már nekem is sok volt a kikacsintgatás, de egyefene egynek elment a sok hülyeségével együtt.

    A régi szereplők kiírásával sincs bajom, mert nem vártam el, hogy 60+-os színészek végigtoljanak egy trilógiát keményen harcolva, de azt gondoltam, hogy a 7. részben felvezetett dolgokra és kérdésekre választ kapunk. Úgy nehéz lesz megmagyarázni bármit is ezek közül, hogy Luke komplett idióta módon megtagadta önmagát - az utolsó erejéig próbálta áttéríteni Anakint, ellenállt a sötét oldalnak, erre egy kudarc után leteszi a kardot - majd meghal egy amúgy majdnem istenkirály jelenet után (poénok hahó...). Leia spontán erőhasználó. Kész, pont, semmi magyarázat. Ez pláne azok után minimum bicskanyitogató, hogy az Expanded Universe-ben ugye Luke kiképzi jedinek. Plusz a vérgagyi kivitelezés ugye.

    Ja és nyilván ez nem közvetlenül a film hibája, de ugye Carrie Fisher elhunyt és lehetett volna úgy vágni az egészet, hogy az űrben meghal. Amilyen üres és semmilyen Kylo Ren karaktere (hozzátenném már a második film óta), simán elbírta volna.

    Végig az az érzésem volt, hogy lehetett volna ez nagyon jó is, aztán valakinek aki ezeket a jó ötleteket kitalálta szépen a nyakára léptek mondván ez nagyon nem PC, nagyon nem 12-es karika, nagyon nem vicces, hát hogy lesz ebből bevétel? Vagy hogy láncolunk magunkhoz ismét gyerek nézőket?

    Hát infantilis poénokkal. Kétbites, üres karakterekkel, akiknek nem érdekes a motivációja, csak feltétlenül nagyon jók és viccesek ugye. Finn miért van a filmben? Mi a hozzáadott értéke ebben a részben az ő karakterének? Az tökös lett volna, ha meghal, vagy az öngyilkos merényletkísérlete után súlyosan megsérül, de így? Poe Dameron? Ki ez? Egyetlen hasonlóság közte és Solo között (akit egyértelműen pótolnia kéne) az, hogy nincs hasonlóság. Miért kéne szeretni? Mert képes viccelni, egy olyan filmben, ami egy maréknyi ember ellenálló mozgalmát mészárolja le? Olyan áldozatok mellett, mint amit a Rogue One-ban is láttunk? Vagy mert volt egy nagyon menő fekete X-wingje?

    Érted már mi a bajom? Vérgagyi kivitelezés, karakteridegen cselekvések sorozata, logikát nélkülöző cselekmény. Mindez úgy eladva, hogy a valaha volt legjobb SW film az Episode V óta. Ugyan már, ha az ilyen, akkor most nem tépném csalódottságomban a pofámat, mert nem lett volna belőle ekkora kultusz. :(
    Csalódás ez az irány és dühítő, hogy ekkora büdzséből sikerült így szembeköpni többek gyerekkorát. Ne haragudj, de nem tudok tapsikolni bármilyen filmnek, akármennyire is szeretem a többi részt. Ha neked tetszett, akkor te vagy a célközönség, élvezd nyugodtan. De ez még attól egy rossz film, zseniális marketinggel és fizetett kritikákkal. ;)

Új hozzászólás Aktív témák