Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bobó_20

    aktív tag

    SPOILER!!!

    Kedvenc részeim:

    - Hakuna Matata telefonhívás, majd üldözés közbeni lépjünk le kaszinózni -> ha nincs benne a filmben is ugyanez a vége, sőt az egész film ugyanaz
    - "Do you feel it? Now reach out for it..." és kinyújtja a kezét és poént csinálnak belőle... :W
    - "Só". Köszönjük, rá nem jöttem volna.
    - 1000 éves csotrogány siklókkal, a high-tech lépegetők ellen, majd miután lepusztul a fele csapat: "Forduljunk már vissza, ez öngyilkosság". Mert nem volt az elején egyértelmű, hogy meg fogtok halni? Erre Finn akkor tol egy yolo-t (ami esküszöm meg is lepett volna, ha meglépik) erre jön a nevéreseemlékszemcsaj és jól megmenti, mert: "nem gyűlölettel kell győznünk, puszi". Jézus a kereszten, mert akkor haljunk meg mind? Most készülnek lemészárolni mindenkit, de szeressük egymást gyerekek, ne hogy rosszat álmodjatok!
    - Szuper megjött Luke lézerprojektoros változata, majd jól szétlövik. Érett, jól időzített poén: "szerinted elég volt? meghalt?" Ja a színvonal már biztosan.

    Ez volt az utolsó moziban nézett SW rész számomra. Komolyan nem hittem, hogy Jar Jar Abrams-et még dícsérni fogom, - és majdnem olyan kellemetlen érzés ez, mint a mostani filmet végignézni - de ehhez képest a hetedik rész valódi SW film. Ez egy marketing és politikai korrektségi szempontból grammra kimért inkoherens fostenger, gyenge rendezői munkával, vérgyenge gyagyi karakterekkel. Nem is értem ez a pali, hogy kap egy egész trilógiát. Abban reménykedek, hogy a jó ízlés majd "beárazza" ezt a filmet, rendezőstül, cuki pingvinestül, logikai buktatóstól, úgy ahogy van... :N

    [ Módosította: radi8tor ]

  • Bobó_20

    aktív tag

    válasz cinemazealot #62 üzenetére

    "De ellentétben a korábbi epizódokkal, mostantól nagyon valószínű, hogy nem fogom népszerűsíteni a SW-t, mert ezzel az új iránnyal már nem tudok azonosulni."

    Nos igen, mintha én mondtam volna. Ismerősi körben nem ajánlottam senkinek, hogy miért?

    Mert nem én vagyok a célközönsége, nem az én korosztályom (1989). Itt a gond. Ennek a trilógiának - véleményem szerint ha már hozzányúltak a régi karakterekhez - a régi karakterek megfelelő kivezetéséről kellene szóljon, karakterfejlődéssel, kiszolgálva a régi rajongókat és újakat teremteni, de nem így. Ehhez láthatóan nem volt semmi koncepció a Force Awakens esetében sem. Könnyű a Disney-nek azzal takarózni, hogy "de hát kukáztuk az Expanded Universe-t" és nem is bánnám, ha valami epic sztorit rittyentettek volna helyette. Nos a 7. rész biztonsági játék volt, ez a rettenet pedig ötlet híján egy elkapkodott lezárása a régi karaktereknek a lehető legrosszabb módon.

    Én úgy gondolom, hogy elég nagy kultusza lett az SW univerzumnak 40 év alatt, annyira, hogy ha csak a régi rajongóknak építenek egy trilógiát, új karakterekkel kiegészítve, az előzmény trilógia hangulatával, már visszahozta volna az árát a befektetésük. Sőt, akkor engem megvettek volna a következő SW filmekre is, premier vetítésen, akár többszöri megnézéssel.

    Így pedig:
    "mi régimódi rajongók meg b@$zódjunk meg ha nem tetszik, majd más kifizeti helyettünk a mozijegyek árát."

    Pontosan. Fizesse is, mert én mindaddig nem ülök be egy ilyen filmre, amíg messziről süt róla a fejőstehén szituáció. :N

  • Bobó_20

    aktív tag

    válasz voyager4.4 #73 üzenetére

    Feltűntek ezek a morális kérdések, de a karakteridegen cselekvések (Luke és Leia) és a rosszul időzített poénok inkább nevetségessé tették ezeket. Moralizálunk vagy poénkodunk?

    De akkor megközelítem máshonnan, mert látom sokan elhitték, hogy ez egy SW film. ;)

    Elővette a 7. részre a régi karaktereket, a Millenium Falcont, helyszíneket másolta. Egyszeri nézőnek ez nem sokat jelent, rajongóként már nekem is sok volt a kikacsintgatás, de egyefene egynek elment a sok hülyeségével együtt.

    A régi szereplők kiírásával sincs bajom, mert nem vártam el, hogy 60+-os színészek végigtoljanak egy trilógiát keményen harcolva, de azt gondoltam, hogy a 7. részben felvezetett dolgokra és kérdésekre választ kapunk. Úgy nehéz lesz megmagyarázni bármit is ezek közül, hogy Luke komplett idióta módon megtagadta önmagát - az utolsó erejéig próbálta áttéríteni Anakint, ellenállt a sötét oldalnak, erre egy kudarc után leteszi a kardot - majd meghal egy amúgy majdnem istenkirály jelenet után (poénok hahó...). Leia spontán erőhasználó. Kész, pont, semmi magyarázat. Ez pláne azok után minimum bicskanyitogató, hogy az Expanded Universe-ben ugye Luke kiképzi jedinek. Plusz a vérgagyi kivitelezés ugye.

    Ja és nyilván ez nem közvetlenül a film hibája, de ugye Carrie Fisher elhunyt és lehetett volna úgy vágni az egészet, hogy az űrben meghal. Amilyen üres és semmilyen Kylo Ren karaktere (hozzátenném már a második film óta), simán elbírta volna.

    Végig az az érzésem volt, hogy lehetett volna ez nagyon jó is, aztán valakinek aki ezeket a jó ötleteket kitalálta szépen a nyakára léptek mondván ez nagyon nem PC, nagyon nem 12-es karika, nagyon nem vicces, hát hogy lesz ebből bevétel? Vagy hogy láncolunk magunkhoz ismét gyerek nézőket?

    Hát infantilis poénokkal. Kétbites, üres karakterekkel, akiknek nem érdekes a motivációja, csak feltétlenül nagyon jók és viccesek ugye. Finn miért van a filmben? Mi a hozzáadott értéke ebben a részben az ő karakterének? Az tökös lett volna, ha meghal, vagy az öngyilkos merényletkísérlete után súlyosan megsérül, de így? Poe Dameron? Ki ez? Egyetlen hasonlóság közte és Solo között (akit egyértelműen pótolnia kéne) az, hogy nincs hasonlóság. Miért kéne szeretni? Mert képes viccelni, egy olyan filmben, ami egy maréknyi ember ellenálló mozgalmát mészárolja le? Olyan áldozatok mellett, mint amit a Rogue One-ban is láttunk? Vagy mert volt egy nagyon menő fekete X-wingje?

    Érted már mi a bajom? Vérgagyi kivitelezés, karakteridegen cselekvések sorozata, logikát nélkülöző cselekmény. Mindez úgy eladva, hogy a valaha volt legjobb SW film az Episode V óta. Ugyan már, ha az ilyen, akkor most nem tépném csalódottságomban a pofámat, mert nem lett volna belőle ekkora kultusz. :(
    Csalódás ez az irány és dühítő, hogy ekkora büdzséből sikerült így szembeköpni többek gyerekkorát. Ne haragudj, de nem tudok tapsikolni bármilyen filmnek, akármennyire is szeretem a többi részt. Ha neked tetszett, akkor te vagy a célközönség, élvezd nyugodtan. De ez még attól egy rossz film, zseniális marketinggel és fizetett kritikákkal. ;)

Új hozzászólás Aktív témák