Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Fred23 #60 üzenetére

    A klasszikus trilógiából megtudtuk, hogy ami ott történik, miből fakadt. Sok-sok évig ezeket a történeteket csak azok a könyvek és egyéb kiegészítők mesélték el, amik nem feltétlenül jutottak el sok rajongóhoz. Az 1-3 résznek éppen ezért óriási felelőssége volt abban, hogy ezt valamelyest hűen összeköthesse, mellékesként (figyelembe véve az üzleti érdekeket) megcímezve vele a fiatalabb korosztályt is. Ezt a célt szolgálta Jar Jar, de őt azért lehetett ignorálni (nekem sikerült). Azt, hogy a körítés inkább szárazra, kórtermire és politikával átszőttre sikerült, az meg szerintem magától értetődő, hiszen majdnem minden háborút (amiről a 4-6 rész szól) politikai szócsaták előznek meg, nem egy korábbi western párbaj sorozat. Az 1-3-ban egyedül a Midikloriánok voltak azok, amik tönkretették az Erőről ezidáig (a 4-6-ban korábban) megtudott dolgokat, de a hősök hűek voltak önmagukhoz és a rendjükhöz.

    A 8-cal nekem most az a fő bajom, hogy ez a rész most pont úgy tönkrevág egy csomó mindent, mint az 1 a Midikloriánokkal: Luke lazán áthajítja a vállán első/apja fénykardját, aztán olyan grimaszokat vág Ray butaságaira, mint egy stand up-os. Poe telefon betyárkodik Hux-szal, amivel azt teljesen hülyére veszi, ennek ellenére Hux a film végén flegmán beszól az akkorra már Snoke-nál is hatalmasabb(nak számító) Kylo-nak. Kylo hologram általi beugratásáról már nem is beszélek. A készítők egyszerűen röhejessé és gúny tárgyává tettek ebben a részben mindent és mindenkit, amit/akit ezidáig a SW univerzumban tisztelet övezett.

    Mert hiába eddig a sok könyv és sok mellékszál, nagyjából mindenki tartotta magát ahhoz, hogy az Erőt és a Jedi rendet tisztelet övezi. Disney-ék viszont nyíltan vállalják, hogy ezzel a résszel most szakítanak a múlttal és lesz szíves elfogadni mindenki ezt a rész olyannak, amilyen. És hogy miért? Mert a piac és az üzleti érdek ezt diktálja. Pont. 40 év mehet a levesbe, mi régimódi rajongók meg b@$zódjunk meg ha nem tetszik, majd más kifizeti helyettünk a mozijegyek árát.

    (#61) kemotox
    Én személy szerint tiszteletben tartom más véleményét. Ha valakinek tetszik a 8, semmi gond, nem vagyunk egyformák. De ellentétben a korábbi epizódokkal, mostantól nagyon valószínű, hogy nem fogom népszerűsíteni a SW-t, mert ezzel az új iránnyal már nem tudok azonosulni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák