Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz cinemazealot #62 üzenetére

    Egyébként el vagyok veszve perpill, nem tudom, mi számít most a SW világában az elfogadott kánonnak, nekem anno pl. Timothy Zahn regényei sokat hoztak be ennek a világnak az értelmezésébe. Aztán kimaradt vagy 10 év SW.

    Ha a "Kylo hologram általi beugratása" alatt arra gondolsz, hogy Luke hologram volt, szerintem az tévedés. A kockákat átadta Leilának, aki érezte is őt, mielőtt megjelent; szerintem nem hologram volt, csak működött valami jedi-powa.

  • Bobó_20

    aktív tag

    válasz cinemazealot #62 üzenetére

    "De ellentétben a korábbi epizódokkal, mostantól nagyon valószínű, hogy nem fogom népszerűsíteni a SW-t, mert ezzel az új iránnyal már nem tudok azonosulni."

    Nos igen, mintha én mondtam volna. Ismerősi körben nem ajánlottam senkinek, hogy miért?

    Mert nem én vagyok a célközönsége, nem az én korosztályom (1989). Itt a gond. Ennek a trilógiának - véleményem szerint ha már hozzányúltak a régi karakterekhez - a régi karakterek megfelelő kivezetéséről kellene szóljon, karakterfejlődéssel, kiszolgálva a régi rajongókat és újakat teremteni, de nem így. Ehhez láthatóan nem volt semmi koncepció a Force Awakens esetében sem. Könnyű a Disney-nek azzal takarózni, hogy "de hát kukáztuk az Expanded Universe-t" és nem is bánnám, ha valami epic sztorit rittyentettek volna helyette. Nos a 7. rész biztonsági játék volt, ez a rettenet pedig ötlet híján egy elkapkodott lezárása a régi karaktereknek a lehető legrosszabb módon.

    Én úgy gondolom, hogy elég nagy kultusza lett az SW univerzumnak 40 év alatt, annyira, hogy ha csak a régi rajongóknak építenek egy trilógiát, új karakterekkel kiegészítve, az előzmény trilógia hangulatával, már visszahozta volna az árát a befektetésük. Sőt, akkor engem megvettek volna a következő SW filmekre is, premier vetítésen, akár többszöri megnézéssel.

    Így pedig:
    "mi régimódi rajongók meg b@$zódjunk meg ha nem tetszik, majd más kifizeti helyettünk a mozijegyek árát."

    Pontosan. Fizesse is, mert én mindaddig nem ülök be egy ilyen filmre, amíg messziről süt róla a fejőstehén szituáció. :N

Új hozzászólás Aktív témák