Keresés

Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kalandor #38 üzenetére

    Nem is olvasom nagyon tovább, mert engem is általában az akaszt ki egy IT-s, illetve politikai cikknél, hogy az általában elmegy a biblia és világvége meg egyéb idiótaságok fele (amin egyébként nem oldalakat kellene beszélni, hanem tenni kellene valamit érte/ellene hogy ne úgy legyen, na mindegy), legutóbb így járt az egyik űrhajós cikk komment szekciója is, már muszáj is voltam hozzászólni.
    Szóval ezzel így egyet is értek, azonban maga a módszer eléggé parasztos, főleg egy IT fórumon, már csak azért is, mert akkor minek vannak a moderátorok?
    Régen minden szarért tudták basztatni az embereket, holott kevesebben is voltak, most meg többen vannak, azt nincs idő ilyesmire? Tudom, van a moderálásnak az a része, hogy nem szívesen mennek bele a moderátorok bírálásokba, hogy kinek van igaza és kinek nem, de itt nem is kell, kurva egyszerű a moderálási elv, ugyanis csak azt kell nézni, hogy a témához szólt-e, vagy maximum csak egy kicsit off, vagy teljesen eltért tőle, azt ha utóbbi, akkor törölni a hozzászólást és felszólítani az illetőt privátban, hogy kerülje el, fórumba meg beírni sárgán, hogy ez történt, koncentráljanak továbbra is a témára és kész, de mostanában nem nagyon látok ilyet, ha kommentek is eltűnnek, akkor csak úgy eltűnnek, hogy miért, azt senki se tudja és általában csak a számozásból lehet a törlésre következtetni, csak akkor azt nem értem, hogy mit vártok? Mint ahogy az alapból zárt hozzászólásos hírekból is tapasztalatot ... át se gondoljátok rendesen, ki sem fejtetitek rendesen, aztán csodálkoztok, hogy most is csak az észt osztják nektek, főleg hogy most is egy hírre hivatkoztál csak, ahol szintén az látszik, hogy nem volt megfelelő moderáció és így tovább, persze csak végig futottam és ott is csak pár törölt hozzászólást láttam, majd hogy a végén lezártad a topikot, szóval ennyit erről.
    Hivatkoztatok arra is, hogy múltkor is kicsit visszafogták magukat a lezárások után a(z) userek, na és nem megint ott tartunk most, ahol akkor volt, hogy ugyan ezzel kell játszani? Most ideiglenesen megint azt csináljátok, sokakat csak felbosszantotok a vélemény korlátozásával, utána megint enyhítés és visszatérünk oda, ahol eddig volt, akkor mi értelme?
    Most nem kötekedni akarok, de inkább a moderációra kellene rámenni aszerint, mint amit fent is említettem és akkor nem lennének ilyen problémák és szintén le lehetne redukálni szinte a 0-ra kommentszekciók témától való elterelődését és mégsem kell hozzá ilyen nagy publikáció, meg egyéb értelmetlen akció, amik többekben csak a szólásszabadság korlátozását vetik fel, egyébként teljesen jogosan.

    Egyébként meg a híreket elnézve, néhány hírt le sem kéne hozni, ott van a Trump hír is amire hivatkoztál, most hogy őszintén szóljak, ki nem szarja le, hogy az az elmebeteg ott mit tombol, nem érint minket igazán, tehát nem is kéne minden ilyent publikálni (ráadásul publikálják máshogy is), ahogy a kormánypropagandát sem mint már előttem említették, mert azt lehozza úgy is a kormánymédia (888, pestisracok, origo stb.), szóval nem értem ilyeneket minek kell egyáltalán megjelentetni, holott csak a legtöbb embert (főleg aki tisztában van az igazsággal) hergelitek, másrészt felesleges munkát adtok magatoknak már csak a hír kiírásával is, meg utána az esetleges moderációval.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz somogyib #129 üzenetére

    Miért, mit is mondtam én az IT Café-ról, idézd már be kérlek, amivel konkrétan össze lehetne hasonlítani engem azzal a paraszttal :D
    Ja ráadásul ha végig olvastad, végig a moderációt szorgalmazom, nem ellene vagyok, bár egy helyen megemlítettem, hogy minden szarért basztatták régen az embereket, de az egy összehasonlítási alap volt, hogy akkor most miért nem tudják.

    Egyébként meg nem azért, de jó lenne ezt a témát sem átvinni másba, sem személyeskedésbe. Trump-ot meg már csak azért is hoztam fel, mert egyrészt említve lett az a cikk, másrészt az meg azért köt bele minden szarba, mert tönkretette már az egyébként is instabil lábakon álló amerikát és most megpróbálja elterelni a figyelmet, felesleges igazán róla beszélni, főleg 3xx hozzászólást, ráadásul nagy részét nem is a cikkel kapcsolatosan.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz somogyib #131 üzenetére

    Ja vagy úgy, végül is érthető így is, de pont azért írtam azt, hogy a moderációba vigyenek egy kis értelmet is és akkor nem fogják sokan ellenezni, meg ők sem fognak csodálkozni, hogy nincs hatása, mert a legtöbb kommentelő nem nézi, hogy 20-30 hozzászólással ezelőtt töröltek-e párat (hiszen nem szembetűnő csak ha a sorszámozást nézed), csak írja oda a saját dolgát, mint ha misem lenne természetesebb, ezért is kellene a moderációt minden esetben indoklással/jelzéssel társítani, ami felhívja a figyelmet arra, hogy hoppá gyerekek, itt moderálás volt, mert valami problémás, kicsit oda kellene figyelni dolgokra, főleg mert valószínűleg még mindig figyelik a topikot, ha ez nem így van, akkor csak viccbe megy át a moderálás, meg az is amit most csináltak, kb. mint anno a rendőrség tekintélye, azt azóta sem állt helyre, azt azok is csodálkoznak a sok gyorshajtón, a pirosan átmenőkön és így tovább.

    Amúgy ja, jó poén, főleg ha le is esik, néha én is így vagyok, csak ugye eléggé komolyba ment itt át a téma, nem is nagyon próbáltam poént kivenni olvasáskor.
    Igen amúgy arra írtam és azért hivatkoztam Trump-ra, ha már úgy felhozta, ha ilyen hülyeségeket nem hoznának le, akkor valószínűleg nála sem telt volna be a pohár, ezért is írtam, hogy el kellene gondolkozniuk a moderáción, meg a kiírandó cikkek megválogatásán, mert amúgy sincs értelme olyannal dolgozni, amit más oldalak már lehoztak, gondolok itt a politikai dolgokra, meg hasonlókra, aztán meg ugye nem elég, hogy az ilyen hírekkel feleslegesen foglalkoztak, még utána a moderálással, meg az abból következő problémákkal is foglalkozniuk kell, szóval csak maguknak csinálják a munkát, nem is értem, mit csodálkoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Tetsuo #136 üzenetére

    Már mondtam nektek, hogy a hülyeséget nem kellene erőltetni, főleg ha nem gondolod át normálisan, hogy most azért nem, mert nem tudod, vagy nem akarod, abba ne menjünk bele, mert nem személyeskedni akarok, de már azért kiveri a biztosítékot ez a hülye karmarendszer, főleg hogy nem először említitek és ha nem szóltál volna hozzá, akkor nem mondanám, hogy attól hogy sokan mondjátok ugyan azt a hülyeséget, attól még nincs igazatok.
    Ergo a karmarendszer elvezet egy olyan dologhoz, hogy létrejöhetnek csoportok, melyek általa érvényesítik az érdekeiket, egy másik csoporttal szemben, képzeld el most ezt a hülye karma rendszert mondjuk a poltopikban, vagy mondjuk a politikában.
    A topikban a két tábor szépen leszavazná a másikat, persze az a csoport nyerne, amiben többen vannak, de nem biztos hogy a többségnek lenne igaza bármilyen téren is, ugyan így a politikában is, attól hogy a fidesz nyert a szavazók 2/3-val, az nem azt jelenti, hogy azok döntöttek jól, jelentheti azt is, hogy a 2/3-ot tudták jól átverni, szóval ebben az esetben miért is lenne jó, ha ők döntenének a többiek sorsáról? Ja és akkor még egyszerű példákat hoztam fel, bonyolultabbakat nem fogok, mert ha alapból nem esik le, hogy a karma rendszer ilyen szempontok miatt hülyeség, akkor a bonyolultabb példákat se értenék meg egyesek, de egyébként ugyan ez a helyzet azzal a felvetéssel is, amit speciel az ötletek topikban olvastam, hogy a fizetősök hozzászólásai kerüljenek előre, vagyis élvezzenek nagyobb priorítást, de itt is ugyan az a helyzet, hogy attól hogy fizet valaki, az nem biztos, hogy a többséget jobban érdekli az ő véleménye és így tovább, gondolom nem nehéz a két általatok szorgalmazott "ötlet" hátrányai között párhuzamot vonni és rájönni, hogy mindkettő mekkora ökörség.
    A facebook pl. nem véletlen nem véglegesítette a mai napig a dislike gombot, ha megfigyeled van like/tetszik, meg minden más amivel az adott poszthoz és egyébhez negatív érzést/véleményt tudsz jelezni, csak éppen dislike nincs, maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül nincs és nem is lesz, pedig a like és dislike kettőse gyakorlatilag egyenlő lenne az általatok említett karma rendszerrel, de már a nagyok is rájöttek, hogy hatalmas baromság.

    Az ellenben megfontolandó, hogy kormánypropagandás/MTI cikkeknél hasonló szavazás legyen, többet mondana minden szónál, ugyanis hozzászólások és vélemények oldalakon való kifejtése helyett egyszerű lehetőséget adna arra, hogy mindenki megmutassa, melyik tábort ékesíti, persze erre nincs felkészítve az oldal, ahogy sok másra sem, pedig jó lenne, ugyanis amúgy is szinte mindenki nicknév mögött van, szóval még azon sem kellene gondolkozni sokat, hogy a szavazás privát, vagy publikus legyen :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz UnA #145 üzenetére

    De elolvastad egyáltalán amit írtam? Ha sokan a hülyeséget szajkózzák, sőt inkább úgy mondom, hogy fullba tolják, akkor miért ne kéne őket kicsit helyre igazítani?
    Pont azért pörögnek a topikok, mert a sok hülyeség ütközik, mindenki tolja a sajátját, aminek semmi köze sincs az aktuális témához és senki sincs (pl. moderátor), aki helyre tegye a dolgot, illetve a delikvenseket.

    Most igaz, hogy megmondó embert játszottam, de teljesen érthető példákkal van alátámasztva, hogy miért hülyeség a karmarendszer, így talán azon gyengébbek is megértik, akik sajnos a józan paraszti ész hiányában szenvednek és maguktól nem jönnek rá, hogy hatalmas hülyeség.
    Persze véletlenül sem személyeskedni akarok és ki is emeltem, hogy nem arra a személyre gondolok, akire reagáltam, mert sajnos nála borult ki a bili, de tényleg nem igaz, hogy senki sem gondol bele jobban, hogy basszus, ez mekkora hülyeség és ezért megy el tényleg minden téma, mert egy csoport a hülyeséget szajkózza és akkor még egy "fegyver" is kéne a kezükbe, amivel érvényesíthetik a hülyeségüket másokkal szemben.
    Arról meg nem is beszélek, hogy rajtad kívül úgy igazán senki nem ment szembe azzal, amit mondtam, valószínűleg mert nem tudják megtámadni amit írtam, szóval ebben az esetben nem miattam és a hasonló "megmondás" miatt pörögnek a topikok, hanem amiatt, amit leírtam és ezzel le is zárnám.

    Egyébként egyetértek azon előttem szólókkal, akik azon állásponton vannak, hogy zárható ez a topik is, ugyanis tényleg elment ez is más irányba.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Reggie0 #225 üzenetére

    Igen, akartam írni, de közben leesett, hogy nem mindenkinek van ncore felhasználója, vagy megint vannak, akik nem értik, hogy ez miért gond, de ugye azért, mert nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek tetszik ugyan az, viszont ezért nem kell lepontozni a másikat és így tovább, de egyébként nekem is az a tapasztalatom, hogy ahová többen is azt írják, hogy nézhetetlen, az tényleg az és nem azért, mert olyan kategóriájú, hanem mert olyan minőségű (pl. az Asylum filmek), persze vannak a rózsaszín szemüveges emberek, akiknek mindig minden jó, még a szar is, aki meg mást mond, az hülye meg szar, ezért is mondtam, hogy hatalmas baromság a karmarendszer, mert sajnos nem mindig a normálisabb csoport van többségben.
    Erre egyébként pár film/sorozat is remek példa ha már itt tartunk, mint a hülyék paradicsoma, vagy az Avenue 5, utóbbit sokan nem értették, mármint hogy mi a lényege, ezért leszarozták meg ilyesmi, pedig egy elég jól kidolgozott komoly társadalmi kritika, de bocsi az offért, befejeztem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Plazmacucci #231 üzenetére

    Ez az, semmi értelme nincs ennek a témának sem, főleg hozzászólások tekintetében, ha nem az volt a cél, hogy bármilyen ötletet merítsenek belőle, mert úgy látszik akkor ezt a lezárásos hülyeséget csinálják tovább inkább a moderáció szigorítása, illetve a felesleges hírek elhagyása helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Parci #235 üzenetére

    Ha megfigyeled nem is azt mondtam, hogy soha semmit nem vesztek figyelembe, de jelenleg nem változott semmit a hozzáállásotok és a jövőbeni cselekvésetek a téma kapcsán, amit ki is fejtettem, hogy miért nincs semmi értelme, főleg hogy egy egy ismétlődő dologról beszélünk, mert múltkor is csak rövid időre vált be, aztán megint ugyan ott tartunk, vagyis az ismétlésnél, ami most nem a tudás atyja, sőt egy felesleges gyakorlat.

    A jogász ismerőseimet általában mindig helyre szoktam rakni, mikor nagyra vannak azzal, hogy jogászok, mert ott kezdődik az egész, hogy a jog az olyan, amihez seggel kell hozzáállni, tehát nem kifejezetten egy értelmiségi, illetve gondolkodást igénylő szakma, másrészt a szarkeverés fő eszköze, amire a normális ember cseppet sem kíváncsi, de hogy rátérjek a mondanivalóra, ugye itt megfogalmazódott nálatok, hogy mi az, ami miatt ezt bevezetnétek, na már most akkor ugyan ezen okból a moderálást is lehetne érvényesíteni, persze bizonyos keretek között, de mint mondtam, nem kell feltétlen kidobálni az embereket, a szabályzatba megfelelően ki kell emelni, hogy ti mint az oldal tulajdonosai meghatározzátok hogy a normális emberi hangnemben történő értelmes kommunikáció érdekében a témától eltérő, esetleg lázító/feleslegesen hangulatkeltő és értelmetlen vitákba (persze ebben az esetben ugye elemezni kellene, mi számít értelmetlennek, de ha már a jognál vagyunk, akkor ugye mint a jogszabályokban is, kell egy hivatkozás az előzőekben leírtakhoz, hogy a témától eltérő és így tovább, egyszerűen le kell zárni, azt hogy pörögjenek rajta a "jogokosok/jogdoktorok") vivő hozzászólásokat törlitek, felhívjátok a figyelmet a szabályszegésre és rosszabb esetben szankcionáljátok is és akár dokumentálni is lehet az egészet, persze nem tudom, hogy mire képes az oldal ilyen szempontból, hogy a hozzászólások törlődnek-e vagy csak elrejtődnek, de szerintem nem egy nagy etwas bevédeni magatokat ilyen szempontból, mint sem hogy most akkor azért fognak egyesek jogászkodni, hogy bizonyos, jelen esetben politikai és egyéb jellegű hírek kapcsán korlátozzátok a szólás, illetve véleményszabadságot, persze most nem ötletet akarok adni az illetőknek, de ez így tipikusan az a "ha van sapka az a baj, ha nincs akkor az" eset, valamelyiket fel kell vállalni és úgy kell tenni, nyilván amelyik hosszabb távon megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #238 üzenetére

    Nekem FHD-n asztali nézetben 1/3 képernyő, mit használsz PH nézésre, valami átalakított Tetris gamepad-ot, vagy valami kis játékkonzolt? Ha meg igen, akkor mit csodálkozol?

    (#240) Parci: Most nem akarok kötekedni veled, de nem az én elképzeléseim túl naívak, hanem a ti szabályrendszeretek túl ... hát majdnem azt mondtam, hogy szar, de inkább maradjunk annyiban, hogy gyenge, illetve könnyen támadható, a moderálási elvekről meg ne is beszéljünk, már ha van egy konkrétabb, kiterjedtebb belső moderálási elv egyáltalán, mert ami az alapelveknél moderáció címszó alatt szerepel, az inkább vicces, mint ha orbán dadogását/papírról felolvasását hallgatnám, mondjuk az inkább szánalmas.
    Anno mikor valamelyik moderátorok kicsit túlpörgött, akkor én is simán be tudtam támadni, nem kell hozzá különösebben jogásznak lenni, nem mellesleg felszólítás sem volt az én esetemben, mint az a moderációnál szerepel, persze ott sincs konkrétan tisztázva, hogy előfeltétele-e a szabályok betartására való figyelmeztetés annak, hogy kitiltásban részesülj, vagy simán kaphatja az illető az instant kitiltást, szóval ne csodálkozz, ha annyian osztják az ívet, hisz az egész egy vicc ilyen szempontból, főleg hogy ott is csak egy valamint szó szerepel, nem egy vagy, vagy az hogy "majd a figyelmeztetés után ha nem használ, akkor járhat a kitiltás" és akkor ez az alapelveknél csak a moderációs rész első része, ami már is egy elég tág értelmezést ad a felhasználóknak/nagyobb támadási felületet. úgy hogy nem is megyek tovább rajta, viszont ennek ti vagytok a szerkesztői, úgy hogy igazából nem is értem, hogy mit vártok így?
    Ezt már kurva rég rendbe kellett volna szedni és egy csomó rést befoltozni azon a pajzson, vagyis jó részét átfogalmazni, illetve némely esetben pontosítani, mert ez tényleg egy vicc, nem alapelv, az meg még nagyobb vicc, hogy alapelv címszóval ez így egy IT fórumon szerepel és akkor ilyen szempontból az is kicsit vicces, hogy ez két évtizede csiszolódik, de mindegy, mint mondtam nem támadni akarlak titeket, de itt az első probléma, ami miatt most a javaslatom szerinted naív, de valójában azzal éppenséggel nincs semmi probléma, persze szarból nem lehet várat építeni ...

    Ja egyébként meg a régi hozzászólásra hivatkozás kapcsán, erre már részben rájöttek a hülye jogászok is, hogy némileg a szabályváltozást érdemes dokumentálni, hogy lehessen rá hivatkozni, hogy ez a szabály akkor még nem volt, nem vonatkozik rá stb... illetve ugye ti is emberek vagytok, lehet hogy elkerülte a figyelmeteket, de utólag már nem büntetitek stb... persze ilyenkor jogos lehet a felháborodás, így jogos lenne utánanézni az illető összes hozzászólásának (gondolom ki tudjátok listázni) és amennyiben sorozatos szabályszegő, felé is el lehet dobni egy figyelmeztetést, vagy egy kitiltást és akkor már a háborgó is befogja, persze ezt mind szépen össze kell foglalni egy normálisan megfogalmazott és összerakott szabályrendszerbe.
    A másik meg, hogy ne haragudjatok, de a felhasználói tábor hígulásáért ti vagytok a felelősek, mert anno lazítottatok a gyeplőn és egy IT lapcsaládon létrejöhetett poltopik, jogtopik és így tovább, aztán ugye bizonyos esetben a moderáció is alábbhagyott, szóval itt azt tudom csak mondani, hogy nem kell csodálkozni, viszont nem is kell a bili visszafordítására hülye kísérleteket tenni, egyszerűen csak meg kell fordítani, azt kész, persze gondoltam érthető a fent leírtakból, hogy ezzel a példával konkrétan mire gondoltam.

    Na meg hogy még hozzátegyek egy kicsit építő jelleggel, amúgy sem kerülhetitek el a szabályrendszer rendbetételét, mert ugye ahogy ez a facebook-os dolog elindult (a lezárt hírre gondolok), úgy valószínűleg a későbbiekben több digitális platformot és annak szabályrendszerét (pl. prohardver lapcsalád) is érinteni fogja valószínűleg, szóval inkább tegyétek rendbe az egész alapelvet és a moderálást is, mint sem ilyen hülyeségekkel kísérletezzetek, hiszen moderációra más topikokban, illetve témáknál is bármikor szükség lehet, sőt néha van is, szóval ez a része elkerülhetetlen, főleg azzal hogy pár hírt eleve kommentszekció nélkül publikáltok, ugye bármilyen hírnél elterelődhet a téma, illetve beállhat valaki anyázni, akinek éppen olyan napja van és így tovább, ezért is nincs sok értelme ennek, amit csináltok, de mindegy, én csak jót akarok, ettől függetlenül azt csináltok, amit akartok.

    (#241) BiP: Kicsit én is elkezdtem jogászkodni, azért lett ilyen :D
    Egyébként kicsit belejöttem a dologba, aztán megfeledkeztem a mondattagolásról, illetve lehet hogy valahol volt, csak aztán beleszerkesztettem utólag és eltűnt, általában az utólagos javításokkal szoktam jobban elbaszni :DDD
    Egyébként azt fenntartom, hogy a jog nem kíván különösebb szakértelmet, de erre láthatsz egy csomó példát is való életből, meg igazából a jogászok értelmesebb része is elmondja, hogy nem kifejezetten gondolkodni tanítják őket, hanem magolni és a jelenlegi jogszabályok értelmezésére tanítják őket és akkor az alapján értelmezzenek mást is ... na de ha eleve szar, amivel tanítják őket, akkor mit várunk? Hiszen azért van itt is akkora korrupció és szarkavarás, mármint ebben az országban, mert a jogszabályok olyan hézagosak, hogy az egyszerűen nevetséges, szóval ne menjünk bele jobban ebbe, mert a sok jogász valószínűleg azért is egy f@szkalap, mert tehetne azért, hogy ne ilyenek legyenek a jogszabályok, ám inkább a szart keveri a saját érdek miatt és marad hézagos az egész és ezeket így összegezve, még mindig nem látom hogy miért lenne értelmiségi szakma, illetve amely komoly gondolkodást igényel, mondjuk a szarkeverés az bizony néha komoly gondolkodást igényel, de hát arra meg egy normális társadalomban hol van szükség? Sehol.
    Persze leszögezem, nem mondtam ezzel azt, hogy minden jogász hülye, sőt vannak kivételek, de ha pl. a magyar politikai elitből nézed, mint mondjuk a Kocsis, meg egyéb ... inkább hagy ne részletezzem.
    Arról meg nem is beszéltem, hogy a jog az eleve mindennek a túlbonyolítása, tehát van egy 10 oldalas dolog, azt ha egy értelmes ember elolvassa, akkor ugyan azt a 10 oldalt egy 10-20 szavas mondatba magyarul össze tudja foglalni ide-oda hivatkozások nélkül, ezért is mondom, hogy szarkavarás és egy rakás szar az egész és a jogászok 90%-a egy bohóc.
    Ugye túlbonyolítani, meg hülyeségeket belemagyarázni valamibe bárki tud, de ugye a jogrendszernek mi a lényege, legalább is a gyakorlatban? Hogy az átlag paraszt ne értse, hogy mi van benne és ezzel ne adjanak neki lehetőséget, hogy éljen némely esetben a jogaival ha úgy van, holott a jogrendszer általában az alap emberi/társadalmi normák érvényesítésére, azok tiszteletben tartására stb. jött létre még anno.

    (#243) Reggie0: Igen, lényegében én is erre gondoltam, néha azért megfigyelhető túlkapás, illetve az, hogy nem éppen a szabályzat szerint járnak el, persze mint mondtam, az a szabályzat is olyan, mint a magyar jog, egy rakás ... eléggé tágan értelmezhető valami, csak akkor nem kell csodálkozni, hogy ennyi gond van.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Reggie0 #247 üzenetére

    Nem, azt tényleg nem te írtad, azt én írtam most túlragozva, hogy jelen formájában szar az egész, de ez így is van és bizony, a jog ugyan úgy érvényes a jogalkotóra is :DDD

    Utóbbival viszont nem értek egyet, mert a boltoknál is van törzsvásárló, meg haver, ahogy pályázatoknál is ha csak mészáros 3 cége pályáz, ahogy minden esetben kellene a kormány szerint, akkor bizony jó zsírosak lesznek hirtelen azok a pályázatok, illetve ha kezdetben nem is, később ilyen-olyan címszóval még hozzájuk vágnak pár milliárdot, kár hogy nem téglában ...

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #250 üzenetére

    Elmégy most már a picsába :D
    Nyugodtan idézhetsz, bár már eléggé este van, de nem emlékszem, hogy úgy cáfoltam volna, hogy közben az ő állításait támasztottam volna alá, persze lehet én vagyok bambanő és nem te, vagy éppen nem emlékszem, de hát ezért mondtam hogy nyugodtan idézz.
    Egyébként nem az ügyvédek, hanem a jogászok szófosók és nem éppen ezt mondtam, másrészt ha megfigyelsz egy jogszabályt és amit én leírtam, akkor kurva nagy különbség van, már csak abban is, hogy én magyarul írtam le a dolgokat, konkrétan rátérve mindenre, a jogszabály meg nem éppen magyarul fogalmaz és hiába 10-20 oldal, a lényeg valahogy mindig kimarad belőle.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz D1Rect #477 üzenetére

    Az a baj, hogy az még hülyébb, aki nem látja a rezsicsökkentés következményeit, illetve nem akarja azt látni, illetve felfogni, ugyanis ha az áramszolgáltatók még annyira nem is, de a vízművek gyakorlatilag a legtöbb helyen csődszélén állnak, fizetésemelésre alig van pénz, pedig azzal próbálják a dolgozókat kompenzálni, hogy a legtöbb helyen egy elmaradott, leamortizált hálózattal kell dolgozni (mondjuk némelyik dolgozó is megéri a pénzét, de ebbe ne menjünk bele) ugyanis annak a fejlesztésére egyáltalán nincs pénz a rezsicsökkentésnek hála (pályázatokra próbálnak rámenni a legtöbb helyen, de azzal se tudnak mindent rendbe rakni), de a rezsi ennek ellenére még így is elég magas a legtöbb ember számára az elmaradott fizetések (nem mindenki kap egy német-svájci gyárban nettó 250-300 ezret szinte a semmirét), illetve a magas bolti árak, illetve a teljesen elértéktelenődő forint miatt, ami a fidesznek és a sok "okos" követőjének hála következett be.
    Egyébként az áramszolgáltatókról még nem is beszéltem, meg az elavult, szarul tervezett hálózatokról és néhol a hozzá nem értésről, szóval szó szerint el van baszva az ország nem is egy helyen és téren és gyakorlatilag az alapokról beszélünk, szóval kár ezen vitatkozni.

    Egyébként vicces, hogy az index-et, a 444-t és azokat zsidózzátok, amik/akik kritikusnak mondhatók a kormánnyal szemben, hiszen orbán az, aki nyalja a zsidók seggét, meg úgy mindenki másét, aki nem magyar (oroszok, kínaiak, ja meg az eu akkor, mikor mi nem látjuk), szóval jó lenne ha nem menne a zsidózás teljesen alaptalanul, mert így értelme nincs, csak a hangulatkeltés megy, ha zsidózni akarsz, akkor azokat zsidózd, akik tényleg azok, vagy azoknak az érdekeit szolgálják ki mondjuk a magyar nép rovására.

    (#289) UnA: Nem most volt, de elfelejtettem rá válaszolni.
    Az egy dolog, hogy ki mit gondol a másikról, meg hogy mi az igazság, a karmarendszerről beszélünk, ami esetében az az igaz, amit mondtam, innentől kezdve nincs miről beszélni.
    Amúgy felőlem, kételkedj csak benne, de pont emiatt a teszetoszta, tétovázós, töketlen, a valóságot nem értő hozzáállás meg az ezt képviselő emberek miatt tart ott az ország ahol, de remélem nem sokáig és itt is valami nyomós ok miatt kirobban valami hasonló, mint amerikában, de remélem nem valami hasonló ügy miatt, mert az inkább nevetséges, de hát amerikáról beszélünk, így mit várunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz BiP #522 üzenetére

    Van, elég szomorú, hogy erre van pénz, arra meg nem volt, hogy mindenkinek küldjenek egy maszkot meg egy pár normálisabb gumikesztyűt borítékban védekezésre, vagy esetleg hogy az erre szánt pénz is menjen gazdaságvédelemre, bár abból meg kivettek stadionra, meg focira ...

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Intruder2k5 #529 üzenetére

    Igazából mint állampolgár és egyben szavazó is, kötelességed lenne a kormány döntéseinek a helyességét vizsgálni (ugye nem csak ész nélkül meg némi krumpliért szavazni), persze annyi különbséggel, hogy az itt végzet tevékenységedet nem biztos, hogy befolyásolnia kellene.

Aktív témák