Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #238 üzenetére

    Nekem FHD-n asztali nézetben 1/3 képernyő, mit használsz PH nézésre, valami átalakított Tetris gamepad-ot, vagy valami kis játékkonzolt? Ha meg igen, akkor mit csodálkozol?

    (#240) Parci: Most nem akarok kötekedni veled, de nem az én elképzeléseim túl naívak, hanem a ti szabályrendszeretek túl ... hát majdnem azt mondtam, hogy szar, de inkább maradjunk annyiban, hogy gyenge, illetve könnyen támadható, a moderálási elvekről meg ne is beszéljünk, már ha van egy konkrétabb, kiterjedtebb belső moderálási elv egyáltalán, mert ami az alapelveknél moderáció címszó alatt szerepel, az inkább vicces, mint ha orbán dadogását/papírról felolvasását hallgatnám, mondjuk az inkább szánalmas.
    Anno mikor valamelyik moderátorok kicsit túlpörgött, akkor én is simán be tudtam támadni, nem kell hozzá különösebben jogásznak lenni, nem mellesleg felszólítás sem volt az én esetemben, mint az a moderációnál szerepel, persze ott sincs konkrétan tisztázva, hogy előfeltétele-e a szabályok betartására való figyelmeztetés annak, hogy kitiltásban részesülj, vagy simán kaphatja az illető az instant kitiltást, szóval ne csodálkozz, ha annyian osztják az ívet, hisz az egész egy vicc ilyen szempontból, főleg hogy ott is csak egy valamint szó szerepel, nem egy vagy, vagy az hogy "majd a figyelmeztetés után ha nem használ, akkor járhat a kitiltás" és akkor ez az alapelveknél csak a moderációs rész első része, ami már is egy elég tág értelmezést ad a felhasználóknak/nagyobb támadási felületet. úgy hogy nem is megyek tovább rajta, viszont ennek ti vagytok a szerkesztői, úgy hogy igazából nem is értem, hogy mit vártok így?
    Ezt már kurva rég rendbe kellett volna szedni és egy csomó rést befoltozni azon a pajzson, vagyis jó részét átfogalmazni, illetve némely esetben pontosítani, mert ez tényleg egy vicc, nem alapelv, az meg még nagyobb vicc, hogy alapelv címszóval ez így egy IT fórumon szerepel és akkor ilyen szempontból az is kicsit vicces, hogy ez két évtizede csiszolódik, de mindegy, mint mondtam nem támadni akarlak titeket, de itt az első probléma, ami miatt most a javaslatom szerinted naív, de valójában azzal éppenséggel nincs semmi probléma, persze szarból nem lehet várat építeni ...

    Ja egyébként meg a régi hozzászólásra hivatkozás kapcsán, erre már részben rájöttek a hülye jogászok is, hogy némileg a szabályváltozást érdemes dokumentálni, hogy lehessen rá hivatkozni, hogy ez a szabály akkor még nem volt, nem vonatkozik rá stb... illetve ugye ti is emberek vagytok, lehet hogy elkerülte a figyelmeteket, de utólag már nem büntetitek stb... persze ilyenkor jogos lehet a felháborodás, így jogos lenne utánanézni az illető összes hozzászólásának (gondolom ki tudjátok listázni) és amennyiben sorozatos szabályszegő, felé is el lehet dobni egy figyelmeztetést, vagy egy kitiltást és akkor már a háborgó is befogja, persze ezt mind szépen össze kell foglalni egy normálisan megfogalmazott és összerakott szabályrendszerbe.
    A másik meg, hogy ne haragudjatok, de a felhasználói tábor hígulásáért ti vagytok a felelősek, mert anno lazítottatok a gyeplőn és egy IT lapcsaládon létrejöhetett poltopik, jogtopik és így tovább, aztán ugye bizonyos esetben a moderáció is alábbhagyott, szóval itt azt tudom csak mondani, hogy nem kell csodálkozni, viszont nem is kell a bili visszafordítására hülye kísérleteket tenni, egyszerűen csak meg kell fordítani, azt kész, persze gondoltam érthető a fent leírtakból, hogy ezzel a példával konkrétan mire gondoltam.

    Na meg hogy még hozzátegyek egy kicsit építő jelleggel, amúgy sem kerülhetitek el a szabályrendszer rendbetételét, mert ugye ahogy ez a facebook-os dolog elindult (a lezárt hírre gondolok), úgy valószínűleg a későbbiekben több digitális platformot és annak szabályrendszerét (pl. prohardver lapcsalád) is érinteni fogja valószínűleg, szóval inkább tegyétek rendbe az egész alapelvet és a moderálást is, mint sem ilyen hülyeségekkel kísérletezzetek, hiszen moderációra más topikokban, illetve témáknál is bármikor szükség lehet, sőt néha van is, szóval ez a része elkerülhetetlen, főleg azzal hogy pár hírt eleve kommentszekció nélkül publikáltok, ugye bármilyen hírnél elterelődhet a téma, illetve beállhat valaki anyázni, akinek éppen olyan napja van és így tovább, ezért is nincs sok értelme ennek, amit csináltok, de mindegy, én csak jót akarok, ettől függetlenül azt csináltok, amit akartok.

    (#241) BiP: Kicsit én is elkezdtem jogászkodni, azért lett ilyen :D
    Egyébként kicsit belejöttem a dologba, aztán megfeledkeztem a mondattagolásról, illetve lehet hogy valahol volt, csak aztán beleszerkesztettem utólag és eltűnt, általában az utólagos javításokkal szoktam jobban elbaszni :DDD
    Egyébként azt fenntartom, hogy a jog nem kíván különösebb szakértelmet, de erre láthatsz egy csomó példát is való életből, meg igazából a jogászok értelmesebb része is elmondja, hogy nem kifejezetten gondolkodni tanítják őket, hanem magolni és a jelenlegi jogszabályok értelmezésére tanítják őket és akkor az alapján értelmezzenek mást is ... na de ha eleve szar, amivel tanítják őket, akkor mit várunk? Hiszen azért van itt is akkora korrupció és szarkavarás, mármint ebben az országban, mert a jogszabályok olyan hézagosak, hogy az egyszerűen nevetséges, szóval ne menjünk bele jobban ebbe, mert a sok jogász valószínűleg azért is egy f@szkalap, mert tehetne azért, hogy ne ilyenek legyenek a jogszabályok, ám inkább a szart keveri a saját érdek miatt és marad hézagos az egész és ezeket így összegezve, még mindig nem látom hogy miért lenne értelmiségi szakma, illetve amely komoly gondolkodást igényel, mondjuk a szarkeverés az bizony néha komoly gondolkodást igényel, de hát arra meg egy normális társadalomban hol van szükség? Sehol.
    Persze leszögezem, nem mondtam ezzel azt, hogy minden jogász hülye, sőt vannak kivételek, de ha pl. a magyar politikai elitből nézed, mint mondjuk a Kocsis, meg egyéb ... inkább hagy ne részletezzem.
    Arról meg nem is beszéltem, hogy a jog az eleve mindennek a túlbonyolítása, tehát van egy 10 oldalas dolog, azt ha egy értelmes ember elolvassa, akkor ugyan azt a 10 oldalt egy 10-20 szavas mondatba magyarul össze tudja foglalni ide-oda hivatkozások nélkül, ezért is mondom, hogy szarkavarás és egy rakás szar az egész és a jogászok 90%-a egy bohóc.
    Ugye túlbonyolítani, meg hülyeségeket belemagyarázni valamibe bárki tud, de ugye a jogrendszernek mi a lényege, legalább is a gyakorlatban? Hogy az átlag paraszt ne értse, hogy mi van benne és ezzel ne adjanak neki lehetőséget, hogy éljen némely esetben a jogaival ha úgy van, holott a jogrendszer általában az alap emberi/társadalmi normák érvényesítésére, azok tiszteletben tartására stb. jött létre még anno.

    (#243) Reggie0: Igen, lényegében én is erre gondoltam, néha azért megfigyelhető túlkapás, illetve az, hogy nem éppen a szabályzat szerint járnak el, persze mint mondtam, az a szabályzat is olyan, mint a magyar jog, egy rakás ... eléggé tágan értelmezhető valami, csak akkor nem kell csodálkozni, hogy ennyi gond van.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák