Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz #86564352 #12 üzenetére

    A szintén sikeres Nintendo és Playstation is zárt filozófia, pereljék őket bárhonnan lehessen telepíteni rá játékot? Nonszensz.

    Pontosan! Jó példa.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #12 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. Érdekes, hogy akár a biztonság háttérbe helyezésével is előnyben részesítenék a nagyobb cégeket. Mert ez róluk szól és a profitmaximalizálásukról. Arról meg ne is (DE) beszéljünk, hogy a sideload alkalmazásával akarják kikerülni az app tracking blokkolását ráadásul EU-s segédlettel. Ott a lehetőség, hogy engedélyezd a követést, de valamiért az emberek ezt nem akarják, ahogy az Apple által biztosított egyéb (private relay) szolgáltatások használatát is fontosnak tartom.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #17 üzenetére

    Nem ezt valóban nem állítjuk, vannak változtatásra szoruló dolgok például az általad is említett szolgáltatások egységes elérhetősége és itt ide is szúrnám az Applecare+ is és vele a javítási, alkatrész ellátás átgondolását, stb.

    Lásd Samsung telefonok törölhetetlen facebook, netflix, spotify appjai. Az, hogy adatbányász reklámcég, jól kiegészíti az android alapelgondolását. Pereli a Samsungot mondjuk a Twitter ezért?

    Arról a Spotifyról beszélünk aki a monopólhelyzetét kihasználva kevesebbet fizet a zenészeknek mint az Apple? Meg ahogy hallom a lejátszási listákkal trükközve kerüli ki a kifizetéseket sok esetben. A losslesst nem kapkodják el, gondolom kell a pénz a podcastre mert az anyagilag könnyebben fenntartható mint a különféle zenei jogdíjak.

    Az a helyzet, hogy ha jól látom (de javítsatok ki ha tévedek), hogy leginkább android felhasználók "érvelnek" a nyitott, egyforma, "igazságos" megoldások mellett. Én nem szeretném ha úgy működnének a dolgok ios-en mint androidon. Ha sideload kell ott az android, ha exynos kell ott az android, ha törölhetetlen, duplikált appok kellenek ott az..., Van választási lehetőség nekünk is és a fejlesztőknek is. De valamiért csak az appstore használatával lesz több bevételük, lásd. dupla annyi 1 millió dollárt elért fejlesztő van itt, mint a playstoreban.

    #19 tomazin

    Igen itt a lényeg, a cikkből jól kiderül, hogy a játékok fejlesztői igen jól keresnek az appstore használatával. Érthető, hogy az Epic e hír hallatára továbbra is be van feszülve. Szerintem senki nem hitte, hogy az Apple úgy lett a világ egyik legnyereségesebb cége, hogy lesz*rta a pénzt. De ha a pénz is játszik (meglepő) módon egy profitorientál cég döntései hátterében ez kiüti a biztonsági aggályokat?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #86564352 #32 üzenetére

    Oké, de ez legyen a user dolga, hogy vállalja-e a kockázatot vagy sem.
    Ha egy Mac esetében ez nem okoz gondot, akkor ne okozzon az iOS-en sem!

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #35 üzenetére

    Igen ez igy van, igaz ezt némileg árnyalja a fake előadós vádak amivel jogdíjakat spórolhatnak meg. Persze emellett maga az app-szolgáltatás ( a kissé kaotikus elrendezést leszámítva) sok jó tulajdonságal bír, emeljük is itt ki az ajánlásokat, napi lejátszási listákat ezek lényegesen jobbak, mint az Apple musicban találhatóak már csak a számosságuk (8 vs 4) tekintetében is. Csak hát ebben a témában a lázadozásuk van előtérben, ami a tetteik fényében kissé érthetetlen.

    A 36-oshoz is: Alapvetően szerintem nem csak a user dolga, hogy vállal e kockázatot hanem a készüléket, rendszert gyártó vállalaté is. Az nem jó üzleti modell, hogy egy eddig erős kézben tartott hardver-szoftver ökoszisztémára épülő megoldás ezentúl az ászf-ben a vállát vonogatja és másokra mutogat probléma esetén. Nem csak azért mert a felhasználó alapból a készüléket hibáztatja a saját balkövése miatt, hanem az ökoszisztéma révén a sideload negatív hatásai elérhetnek a mac-hez és fordítva is. Ha az Apple nem tesz semmit, eshetnek negatív megitélés alá, és ott pont nem fog számítani, hogy a user volt e a hibás vagy sem.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #41 üzenetére

    Én is ezt teszem lassan egy éve. Szeretem az AM-ot mint felület, lossless, integráció stb. de a Spoty listái lényegesen jobbak jelenleg. Sajnos ennyi idő alatt az AM nem találta el a zenei stílusom, a Spotify viszont igen. Részben persze megértem az Apple szolgáltatása eléggé a populáris műfajoknak kedvez, ilyen téren (+ajánló, napi válogatás számának növelése stb.) azért van hova fejlődni.

    Ez a szervízkérdés nehéz ügy. Az egyik énem azt mondja, hogy igazságtalan, a másik meg azt, hogy valahogy el kell kerülni a kontár hebrákolást. Itt valószínüleg nem lesz igazság.

    A support tényleg nagyon jó, sok esetben segítettek már nekem, leginkább az appstore-os egyenleggel kapcsolatos értetlenségeim okán :DDD

    #40 kpbendeguz

    A radikális újítások, alapjaiban változtatnák meg az Apple hozzáállását az egészhez és tenné ugyanezt a felhasználóival, akik nem az "új világot" szokták-szerették meg. Ha kell erőszakkal egyenlővé tenni mindent, még ha ez a nagy többség érdekét nem szolgálja. Nem olyan jó irány...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • válasz #86564352 #54 üzenetére

    Android esetén meg a gyártók is tehetnek a plusz biztonsági dolgokért.

    Pl szerintem simán megtehetik hogy elrejtik az ismeretlen alkalmazások telepítése kapcsolót az user elől.

    Lehet ezt elkezdené egy aztán követné a többi, szépen lassan.

    Android esetén meg a Google több céggel is együttműködik, noha tény hogy az Apple szigorúbb az App Store kapcsán.

    De nem biztos hogy a szigorúsággal minden esetben nagyobb biztonság is jár.

    Valahol inkább fej-fej melett van a két " tábor "

    Elég nagy eséllyel most is vannak fent kártékony alkalmazások az App Store-ban, ha meg már fent van, akkor az esetleges felfedezés ideje a nem mindegy.

    Másfelől aki egy ideje használ droidot, az azt látja hogy az is egyre inkább zártabb lesz, miközben a biztonság meg nem lesz sokkal jobb igazából.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #58 üzenetére

    Pontosan, nézd hogy 1,5 milliárd iOS usernek több mint tíz éve megfelel ahogy az Apple csinálja, szóval hagyják őket békén

    Azért mert nincs más lehetőségük. Ha lenne már lehet élnének vele szóval ez szar példa volt.

    ha minden lószar honlapról bármit lehetne telepíteni.

    Most is lehet droidon és nincs ezzel semmi baj. Szar megbízhatatlan appok mindenhol vannak. Aki meg nem ért hozzá az ígyisúgyis befertőzi a készülékét.

    Van egy zártabb platform és egy nyitottabb, lehet választani mi a probléma?

    Nincs probléma mármint EU-nak van és erről szól a cikk is.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #60 üzenetére

    De neked ez miért fáj ha lenne erre lehetőség? Max nem élsz vele azt csókolom. Miért beszélsz te mindenki nevében? Te képviselsz mindenkit?
    Web app az jó is lenne, bistonságosabb is. A fizetési hajlandósággal meg ne gyere már nekem. Ha lenne mód ingyenes legális biztonságos appra ami kivált egy fizetőset akkor letöltenék az emberek.
    Az meg hogy 1,5 milliárd IOS user happy honnan szedted? Beszéltél velük. Mindenki happy volt meg elégedett de azért jól jött most a widget, az ikonkészletek a 120Hz ugye. Amíg ezek nem voltak senkinek sem hiányoztak. Most már hiányozna ha nem lenne. Ennyit a nagy elégedésről.
    Mielőtt meg lehúzod az android appokat néha less át. De tuti van neked az is és megmondod a tutit hogy szar. Nyilván azt mondasz amit akarsz úgysem tudom megcáfolni.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • válasz #86564352 #60 üzenetére

    Azért azt nem árt tisztázni hogy a Google ad eszközöket arra hogy az adott alkalmazást ne lehessen warezolni olyan könnyen.

    Pl ha nincs meg a Google play license check, akkor bukhatod az egészet.

    A YouTube vanced és társai meg vélhetően azért létezhetnek mert a Google is hagyja őket létezni.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #66 üzenetére

    Tipikus védekező mechanika részedről.
    Kérdésre kérdésre válaszolsz.
    Androidot keresem IOS-ben szerinted
    Felsorolod miben jó az IOS, hogy mindenki őket majmolja, lehúzod az Androidot ahol csak tudod, ferdítesz a biztonság ügyében, mindenki nevében beszélsz...Mózesnek képzeled magad, nem tudok ezzel vitába kelni a továbbiakban. Túl nagy az az Apple kerítés és nem látsz túl rajta.
    Elfogult vagy amit te is leírtál: kedvelt rendszered. És így alkotsz véleményt.
    Amúgy nem én akarom megváltoztatni a kedvelt rendszered hanem az EU.

    [link]
    :K

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • joey04

    titán

    válasz #86564352 #66 üzenetére

    Igen, a másik topikban is ez volt a téma. Nem is értem hogy veszik a bátorságot, hogy beleszóljanak abba, hogy milyen az ios. Ha nem tetszik, ott a droid, nyílt, lehet használni. Ha az apple pénzt kérne azért, hogy megnyitom a safarit, akkor pénzt kér. Ő dolga. Majd ha ez nem tetszik a usernek, akkor vált. Ha nem tetszik a fejlesztőnek az app store rendszere, akkor nem dobja ki ios-re az alkalmazását. Pont. Akinek nem tetszik, az nem használja, ennyi. Ott az android, lehet használni.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #86564352 #58 üzenetére

    „A Mac egy számítógép ami többnyire otthon van, és nyitottabb oprendszerrel és az Apple szerint is jóval kevésbé biztonságosabb a Mac, mint az iOS. Pontosan a nyitottabb és zártabb különbség miatt.”

    akkor egy Macbook mégis mi? :U

    „Az iPhone egy mobil eszköz akkuval, GPS-szel, első és hátsó kamerával, amit viszel mindenhova magaddal a zsebedben. Nagyon nem mindegy milyen lószar app mihez férhet hozzá, szívhatja az akkut és hasonlók.”

    Azzal, hogy a sideloading elérhető lenne, mitől változna meg az appok működése vagy a rendszer erőforrásaihoz a hozzáférés, az APIk listája? Egyáltalán ki monda azt, hogy ezen változtatni kéne?? :F

    „iPhone userek számára rémálom forgatókönyv lenne, ha minden lószar honlapról bármit lehetne telepíteni. Ha ilyenre lenne szükségünk, akkor Androidot vennénk.”

    WTF. Szerinted aki iOS alapú eszközt vesz, az direkt csak azért veszi, hogy ne telepíthessen külsős appot? És eleve ez az össz vízválasztó a két rendszer között? :Y

    Baszki, ennyire ne legyünk már demagógok.

    Egyáltalán nem mondta senki, hogy innentől kezdve minden app korlátozás nélkül férhessen hozzá a rendszer minden erőforrásához, és szabadon trollkodja szét az egész rendszert, csupán az lenne jó, hogyha lenne egy kapcsoló, amit az ember át tud billenteni, és onnantól ugyanúgy, mint Mac-en, mehetnének külső forrásból is az appok. Ennél se több, se kevesebb nem kéne.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • válasz #86564352 #81 üzenetére

    Ha nem tetszik a többségi iOS felhasználónak, akkor nem kell használni az iOS-t sem.

    Másfelől az User továbbra sem lesz arra kényszerítve hogy használja a Side load dolgokat.
    Vagy ha igen akkor megértem a cirkuszt a dolgok körül. :)

  • GreenGoblin

    tag

    válasz #86564352 #81 üzenetére

    Veled nem foglalkozok. Aki kijelenti hogy a kedvenc rendszere az IOS az elfogult. End of story.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • azbest

    félisten

    válasz #86564352 #114 üzenetére

    Egyébként én azt hittem amikor az Apple bejelentette évi 1 millió dollár bevétel alatti fejlesztőknek csak 15% a jutalék és ezt követi majd a Google is, akkor elmúlik a minden fejlesztő csináljon külön áruházat hiszti.

    Engem nem lep meg. Mert a kiadó jellegű cégek hisztiznek elsősorban, nem pedig a fejlesztő stúdiók. A hagyományos kiadó cégeknek konkurenciája az apple.
    Korábban, amikor szinte minden játék csak úgy tudott piacra kerülni, hogy egy kiadó azt lehetővé tette, akkor markukban tarthatták a stúdiókat / fejlesztőket. Igaz, hogy a kiadó kockázatot vállal azzal, hogy pénzt fektet egy projektbe, de egyúttal a profitot is ő kapja meg, nem pedig a stúdió / fejlesztő. Amíg a kiadó megkerülhetetlen volt, addig simán kizsarolhatta azt, hogy olcsón vállaljanak el fejlesztéseket a stúdiók, különben tönkreteszik őket, többé nem engedik piacra kerülni más projektjüket.

    Aztán jöttek ezek az online áruházak, ahová bárki feltöltheti a termékét, nem szól bele a kreatív munkába, nem viszi a profit 100%-át. S nagyon olcsó a 30% (hát még a 15%) jutalék a terjesztésért tokkal vonóval. Ugyanis forgalom alapon egy bukó projekt nem tud generálni óriási számlákat a terjesztés miatt. Bátrabban, kreatívabban lehet próbálkozni újításokkal.
    Játékokban annyira nem vagyok jártas, de például sci-fi könyveknél is hasonló a helyzet. A best seller toplistákon sokszor van olyan független szerző műve, amit előtte a hagyományos kiadók visszautasítottak. Régen ez ment a fiókba, ma meg simán ki tudja adni saját maga az ilyen jutalékos platformokon.

    És ez nem csak azt változtatja meg, hogy már elkészült művet könnyebb kiadni és nincs ráutalva a kiadók kegyére a készítő. A készítés szakaszában is jobb alkupozíciót ad készítők kezébe. Nem kell elfogadnia, hogy 5-10% jutalék marad a készítőnek, már ha nem csak fix díjat ajánlanak csak érte. Hanem mondhatja azt, hogy annyiért nem adja oda a kiadónak, hiszen, ha vesz fel némi hitelt, akkor 70% saját jutalékosan saját maga kiadhatja a platformokon. A kiadóknak jó hogy fáj ez, hiszen sokkal jobban le tudják húzni a készítőket, ha tönkreteszik az alternatívát.

    Másrészt a kis jutalék a platformos boltoknál pont az új belépők megjelenését lehetetleníti el. A régi nagyok még úgy-ahogy kigazdálkodják méretgazsaságosság miatt a költségeket. De új belépőnem elindulni nem elég a aprópénz, óriási befektetések kellenek egy új kiadó / közvetítő platform elindításához. Látszik, hogy az epic is veszteséges a levert jutalékú rendszerben. Nem az a célja, hogy a jutalékos biznisz jól menjen, hanem az, hogy hagyományos kiadóként rajta keresztül kelljen hogy dolgozzanak a készítők. Ott az ő nagy profitja. Közben lehet a saját üzletüket is aláássák, de a mohóság nagy úr.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák