Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz hallador #11 üzenetére

    Hát azért a 400 ezres fejlesztői gép drágaságával vitatkoznék. Simán ennek másfél-kétszeresére is felkúszik az ár pécés laptopoknál is.

    Lehet, hogy kényszermegoldásnak elmegy a pi4 8GB, de a ram és a proci sebessége eléggé karcsú azért. Van, amire jó lehet, pláne, ha linux alapú dologról van szó. De win alá...
    Azt tudom, hogy a Windows 10 IOT kiadást összevonták olyan embedded vonallal, amivel elvileg teljes desktop képesség is bekerülhetett. De csak nem hivatalos és licenszileg is kétes beszerezhetősége van win10 desktopnak pi4-re. Hivatalos, régi fajta IOT verzió van pi3-ra.
    Ja és asszem nem is látja a teljes ramot a kókány win10 pi4 8GB -on és a desktop teljesítmény is dögletes, mert nincs hw-t kihasználó drivertámogatása.

    És a raspberry pi alapítvány nem nem támogatja, tiltja a hivatalos fórumon való beszélgetést róla: [link]

    Az Ms nem linuxos fejlesztő gépet akar kiadni, hanem win10-re armos programokat buildelő / fejlesztő, támogatott gépet. Azok fogják megvenni, akik windows-ra fejlesztenek programokat.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz hallador #14 üzenetére

    Nem hobbistákra gondolotam, akik csak poénból fordítgatnak vagy portolgatnak opensource programokat ellenszolgáltatás nélkül.

    Aki munkahelyen, pénzért dolgozik, ott nem kérdés, hogy a munkaeszközöket megveszik és használják. Az indiaiak sem banánlevélen programoznak, hanem pénzért dolgoznak. Amelyik cég időben portolni akarja a programját az arm-os windows változatokra is, az foglalkoztat fejlesztőt vagy vesz fel alvállalkozó céget erre. És ott megveszik a hozzá szükséges számítógépet is.

    Az a kókány kalóz win on pi4 egyik cégnél sem fog munkaeszközzé válni. Az megmarad a kókányolóknak, hobbinak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz hallador #16 üzenetére

    Te ugyen nem szoftverfejlesztő cégeknél dolgozol? Eléggé távoli az elképzelésed arról, hogyan működik egy szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég. Még egy kisvállalkozásnál sem lövik magukat lábon ilyen kókányolással és 1-2 számítógép megvétele alapvető költség egy kis cégnél is. A munkaerő drágább annál, mint hogy pár ezer forint spórolás miatt vesztegessék bohóckodásra.

    Viszonyításképpen a magyar szoftverfejlesztő kisvállalkozások is 100-300 millió körüli éves forgalmat csinálnak. Megveszik a számítógépet és nem játékboardon kell dolgozni a cégeknél. Egy fejlesztő éves költsége simán 10M körül van (sőt, ez még nagyon olcsó, BPen simán duplája is lehet). Nem a fizetése, hanem a költség, amibe a cégnek kerül, hogy dolgozzon ott, legyen iroda, számítógép és kapjon fizetést. Innentől kezdve pedig nem a raspivel gányolnak, mert drága hobbi azzal elcseszni az időt.

    Mondjuk ha valaki nagyon akar, akkor surface laptop eddig is elérhető volt. Csak ez talán praktikusabb lesz munkára. Ha olcsóbb lesz annál, akkor meg pláne.

    Az armos windows pécé meg nem kérdés, lesz. Aki most szerez kompetenciát, referenciát, az jobb melókat tud szerezni később hozzá. Egyébként simán előfordulhat, hogy maga az MS is finanszíroz valami szoftverfejlsztést, csak hogy minél több natív alkalmazás legyen rá.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz hallador #18 üzenetére

    Végig fejlesztői eszközökről beszélsz, meg indiai fejlesztőkről, akik 200 dolcsiért is drágállják szerinted a gépeket.

    Most azt próbálod kihozni belőle, hogy mivel nincs széleskörben elterjedve az arm alapú win-pc, ezért nem fognak fejlesztéshez venni a fejlesztő cégek arm alapú fejlesztőeszközt.

    A valóság meg az, hogy mostanra áll kb össze a használható armos win10 verzió (a szökséges kompatibilitással) és mostanában jönnek ki az erősebb arm alapú vasak is (mégha túl is kell lépni a mobilsocos szerencsétlenkedésen). A felhasználók többségét meg hidegen hagyja, hogy mi van a gépben, amíg jó az üzemidő és futnak a programok, amiket használni akarnak. Ehhez pedig kb most áll össze minden. Úgyhogy simán benne van a pakliban, hogy jönnek arm-os megrendelések, feladatok. A cégek pedig valamennyire kell kockáztassanak, befektessenek a munkalehetőségek érdekében. De ez nem különösebben nagyobb befektetés, mint amikor felvesznek 1-2 embert pluszban, mint ha most armos projektekre vesznek fel / állítanak át embereket.

    A gépek ára kapcsán meg 400-as gépre írtam, hogy másfél kétszerese is simán lehet. Nem legajja gépeket vesznek, mert több évre kell tervezni velük. 600-800 körüli simán benne van a pakliban. Már évekkel ezelőtt is hasonló árban volt egy felszereltebb thinkpad, mint ahogy például egy macbook pro. Bár előző projekten a kollégák többsége macbook prot használt és 900 körül szereztek be újakat, mert kevesek voltak a régebbiek (2 mag 8Gb helyett 4 mag 16GB). Igaz, az nem folyton irodában ülős projekt volt, hanem rendszeresen utazós, terepen dolgozós, ahol jól jött nekik a jó üzemidő.

    Kíváncisságból rákerestem a régebbi notikra, amik vannak például kollégáknál, újonnan 600 felett voltak azok is Dell Latitude 5580 HQ proci 16GB ram, 500-as ssd. De úgy dereng az újabb beszerzések sem nagyon lehettek olcsóbbak. Most meg per pillanat nehéz is bármit jó áron beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hallador #11 üzenetére

    Megint úgy csinálsz, mintha VM futtatáson kívül nem létezne élet.
    Másrészt meg mennyibe is kerül egy olyan konfiggal egy Elitebook? Még a G6 is szépen 2000 felett van.

    fatpingvin: De hát ezt eddig is meg tudtad csinálni bármilyen ARM-os eszközzel, hiszen a linux mindenen is fut, nem?

Új hozzászólás Aktív témák