Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz azbest #13 üzenetére

    Ez rendben van, de amiről te beszélsz, azok a fejlesztők azok a fejlesztők, akik ezt professzionálisan csinálják. Az az egy ARM-os gépre senki nem fog kifizetni 1 000 000 Ft-ot, de 400 000-et sem, mert ha itt kezdik, akkor mire fejleszteni kellene, nem lesz aki megvegye.
    Linux alá is lehet venni drága fejlesztő rendszereket, de nem nagyon fogy.
    És itt hiába Windows, a legtöbb fejlesztő Indiai, Kínai szóval, ők nem fognak nem hogy 400 000 ezerért gépet venni, de a 200 $-t is meggondolják majd.

    Én úgy gondolom, hogy ha ez a fejlesztés nem hoz pénzt, akkor miért fektetne bele egy ilyen eszközbe annyit amit írsz? Nem logikus.

    Meg persze pont a múlt héten beszéltünk arról, hogy van aki dual AMD 3990-et vesz 256 GB memóriával fejleszteni, mert hát kellhet, de ott ha beletol valaki 4 millát a gépbe, akkor ott az vissza fogja hozni az árát, mert hobbiból ki venne ilyet.

    Szerintem ez az ARM projekt nem ilyen lesz, legalábbis még pár évig nem. Még ha Apple vonalon nézem, akkor ott ez elfogadható lenne, de MS vonalon nem látom még azt az ugrást mint az Apple esetében.

    https://www.tomshardware.com/how-to/install-windows-10-raspberry-pi

    Ehhez képest jól érzi magát a Windows.

    Persze villám nyilván nem lesz. De ezt nem is állította senki.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz azbest #15 üzenetére

    Ok, de szerinted az ARM-os Windows vonal mennyi pénzt termel jelen pillanatban? Mennyire elterjedt? Mennyien használják? Olyan gépen amiről írsz?
    Mert sztem jelen állapot szerint még az RPI4-en is több Windows fut, mint amiről írsz.
    Egyszerűen csak azért, mert nincs ilyen eszköz, tehát nincs mit megvenni.
    A másik, hogy én nem nagyon láttam olyan fejlesztő céget, aki csak úgy beletol egy halom pénzt abba amiből nem tudja hogyan lesz haszon.

    Na most itt pontosan erről van szó Windows esetében.

    Az Apple esetében teljesen más a helyzet, ők már a piacon vannak ezzel a cuccal, ott még érteném, ha ezt írnád.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz azbest #17 üzenetére

    Na pont erről van szó. Olcsóbb lesz erről beszélünk.
    Egy kettő eszközzel mit csinálsz? Csak kérdezem.
    Milyen kokanyolasrol beszélsz? Nem arra gondoltam hogy rpi4en fejlesztenek ha erre utaltál volna. Senki nem állított ilyet.
    Hanem azt, hogy olcsón nincs ilyen eszköz, addig meg nem lesz rá vevő senki.
    A mennyibe kerülhet és valójában milyen gépen fejlesztenek, attól még te vagy távol. Persze egy gép lehet 10 millió Ft is. Csak szerinted mennyi ilyen van piacon?
    Maga a Microsoft Lenovo ThinkPadek használ. Azaz nem 1 milliós gépeket amit írsz.
    Szóval ezeket a végletes gondolkodást ne erőltesd sztem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz azbest #19 üzenetére

    Nem ezt írtam. Másról beszélsz.
    Igen valóban sztem egy ilyen eszköz Max 200 $ba kerülhet nem többé ez sztem a reális ára. Nem pedig 2000 $ amiről itt írsz. És igen MO a fejlesztésben sehol nincs. Ezt sztem igenis India, Kína dönti el majd, MOn Max a nagyon speciális szoftvereket fejlesztik majd ami még nem a terjedeshez kell majd.
    Olyat senki nem állított hogy nem fogják venni, de, hogy nem olyan áron amiről itt írsz az már most biztos. Sztem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák