Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #16820480 #22 üzenetére

    Na ebbe ne menjünk bele egy olyan videót nem láttam amin VMet akartak futtatni, ellentétben mindenki videót vág 13“on. Ami ideális nem?
    Nem olcsó az EliteBook, de a 32 GB memória, meg az 1 tb disk azért ma is rendben van.
    Aztán a programok hiányát meg nem fogja kárpótolni hogy a nagy része csak rosetta2vel megy, kiemeltél egy elemet abból egy elemet amit leírtam aztán azon lovagolsz. Az mondjuk nem zavar, hogy 13" nem alakalmas videó munkára...

    Amúgy ha valaki fejleszt szerinted min fogja kipróbálni először a cuccot? Csak kérdezem...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • fatpingvin

    őstag

    válasz #16820480 #22 üzenetére

    többé kevésbé igen, így van. a gyakorlati használatnak két érdemi akadálya tud lenni, az egyik a nem uniform és gyakran kriptográfiai hitelesítéssel nehezített boot process, a másik meg a kulcshardverekhez való normális driverek hiánya.

    ha érdekel nézz körül a postmarketOS wikin és fórumokon, ezek a srácok okostelefonokkal foglalkoznak ilyen fronton

    a random eszközökre 3rd-party OS teelepítése mindig is hit or miss volt főleg ha a gyártó ezt nem támogatja érdemben legalább egy SDK-val.

    az ARM-es cuccok igazából egy másik szempontból érdekes kérdés, ez pedig maga a hardver nyers teljesítménye. a RPi4 már egy értelmes lépés volt az office desktop replacement felé, viszont komolyabb számítási teljesítményű ARM-es masina momentán kb az M1 Mac meg egy-két obscure devboard (jó, nyilván túloztam, vannak szerver boardok de azokhoz képest még a M1 is aprópénz)

    szóval én inkább ezért vagyok kíváncsi mert ez végre egy ilyen fronton használható(bb) vasnak ígérkezik, szóval megéri vele mint desktop foglalkozni ha megfizethető áron lesz.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák