Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz #16820480 #22 üzenetére

    többé kevésbé igen, így van. a gyakorlati használatnak két érdemi akadálya tud lenni, az egyik a nem uniform és gyakran kriptográfiai hitelesítéssel nehezített boot process, a másik meg a kulcshardverekhez való normális driverek hiánya.

    ha érdekel nézz körül a postmarketOS wikin és fórumokon, ezek a srácok okostelefonokkal foglalkoznak ilyen fronton

    a random eszközökre 3rd-party OS teelepítése mindig is hit or miss volt főleg ha a gyártó ezt nem támogatja érdemben legalább egy SDK-val.

    az ARM-es cuccok igazából egy másik szempontból érdekes kérdés, ez pedig maga a hardver nyers teljesítménye. a RPi4 már egy értelmes lépés volt az office desktop replacement felé, viszont komolyabb számítási teljesítményű ARM-es masina momentán kb az M1 Mac meg egy-két obscure devboard (jó, nyilván túloztam, vannak szerver boardok de azokhoz képest még a M1 is aprópénz)

    szóval én inkább ezért vagyok kíváncsi mert ez végre egy ilyen fronton használható(bb) vasnak ígérkezik, szóval megéri vele mint desktop foglalkozni ha megfizethető áron lesz.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák