Új hozzászólás Aktív témák

  • Galahed

    senior tag

    válasz Ulkesh #779 üzenetére

    Nemegszészen igy van....

    Csökkenti az sőt nem is jó neki ha 3.9 Volt felett tanyázik folyamatosan.
    4.2 Volt - ez a mobiltelóknál általánosan használt fesz, ekkor már egy 4.2- 4.3 voltra feltöltött cellában líthium csapódik ki az anódra valamint katódnal egy oxidációs folyamat indul, a cella elveszti stabilitását, oxigen keletkezik stb stb...

    Ideális lenne a 3.9Volt. Használják is, persze olyan helyeken, ahol fontos a hosszú élettartam, mérőműszerek ,ipari és katonai berendezesek, márkásabb elektronikai eszközök, ahol maximális ciklusélettartamra tervezik ezeket. Itt a felso ertek 3.9 V .!!!

    A telefongyártok igényeit kielégitendő "olcsó" Li ion akksikat 4.2 V re pozicionálják.

    (ösztönözvén igy is az akksi kereskedelemet, melleteve egy 5,7V out -s töltőt.../pl: Nokia)

    Szóval bárhogy is töltjük, van benne egy védőáramkör. - Ez biztositja azt hogy a leghoszabb életciklust erje el az akksi. Nem engedi 4.2 fölé és 2.5V alá igy védekezvén a az oxidáció/mélykisülés ellen. (a drágább berendezéseknél, ahogy már irtam, 3.9V fölé sem engedi)

    Saját tapasztalatom alapján ha ki-be dugdosom a töltőröl, pl autós töltö stb, az akksi élletartama (pl egy NOKIA akksival -eredeti jártunk igy) kb 1 évre csökkent az élettartama. Mindig a csúcson volt a töltöttsége (de tényleg!) azaz 4.2 Volt körül...

    A Li-Ion akksi 20Celsius körül és kb 40% -os töltöttségi állapotnál érzi magát a legjobban. Ezt persze butaság lenne betatratni egy működő készüléknél. Ezért én úgy használom ahogy jön, de arra figyelek, hogy indokolatlanul ne töltsem. Van olyan teló ahol a PC-s szinkronnál - ez okból kifplyólag- ki lehet kapcsolni a szinkron közbeni töltést. Azt nem tudom, hogy van-e ilyan az iPhone-ban...

Új hozzászólás Aktív témák