Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    Én nem vettem ezt észre. Pedig megnéztem.

    Eleve ezekkel Mantle alatt nem lehet sebességet nyerni. Ez az API pont arra jó, hogy a többletterhelést csökkentse. Nem érzi meg ezeket a dolgokat. Amiket megérez az a DOF, HBAO, post-process és ezek hiánya. Bármi ami textúra, objektum, vagy akármi, ami tömör néven batch arra nem érzékeny. Csak nézzétek meg a Star Swarm demót. 150000 batch mellett kezd el 30 fps alá csökkenni a Mantle, míg a DX-ben ehhez elég 20000 batch is. Arra tervezték az API-t, hogy ezeket ne érezze meg. A BF4 frame-enként 2000 batch-csel dolgozik DX alatt. Mantle alatt 15000-rel, mert annyira immúnis ezekre a dolgokra ez az API, hogy felesleges kötegelni. Utóbbi csak a késleltetést növelné, de teljesítményt nem lehetne vele nyerni ilyen kis számnál. És innen jön az, hogy mégis mi értelme pár fával és pár textúrával spórolni, amikor 100000 batch-et is tud az API. A 15000 ennek a közelében nincs. Ezzel lehetetlen Mantle alatt sebességet nyerni.

    Aki szerint ezzel sebességet lehet nyerni nem érti a Mantle működését. Semmit nem érnek el azzal, ha elvesznek 10 fát és pár füvet, meg csökkentik a textúra minőségét, amiről amúgy is ugyanannyi mintát fognak venni a számításhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák