Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xerxész

    őstag

    válasz batai15 #21 üzenetére

    Eredetileg... Eredetileg az Alien 2, 3, 5 s Prometheus sem volt az univerzum része. Mivel akkor még el sem készültek.
    De mivel elkészültek és Alien témában készültek (ahogy az AvP filmek is), ezért az univerzum részeinek tekintendők azok is.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz batai15 #31 üzenetére

    na, lényeg, hogy az alien+predator sorozat is filmekkel indult, amikhez később csatlakoztak regények/játékok/képregények... majd keveredett is a kettő, amikből előbb lett avp (kép)regény, majd a 2 elcseszett mozi... alapnak én mindig is az alien 1-4-et és a predator 1-2-t tartottam, amihez később csatlakozott a predators és a prometheus... ezek szerintem hozzáköthetőek az eredeti filmekhez, az avp-nél viszont rengeteg ellentmondásba belefutottak, amik miatt többek közt én is zsákutcának tartom ezeket (játékból viszont a 10-15éves avp játékok jók lettek)
    ...ha avp, akkor az alapot jól megadta az alien1-4 és predator1-2: a predatorok mai idő előtt pár évtizeddel itt jártak párszor, rendben... az alien koponya egy kikacsintásnak megint jó volt... meg miért ne találkozhattak volna velük a predatorok? volt ott sok másféle trófea is, amit begyűjtöttek innen-onnan...
    az alien sorozat pedig 2-3 évszázad múlva játszódik... ez megint rendben: fejlődik a technika, akkorra jutunk el oda, hogy simán más bolygókat meglátogatunk és konkrétan akkor futunk össze először az alienekkel...
    ...itt futunk bele akkor a prometheusba: először annyira nem tetszett, de újranéztem (párszor) és korrektül beilleszthető az alien filmek elé :K ha pedig folytatással még jobban odakötik, akkor teljesen jó lesz

    ezekre építve jól meg lehetett volna csinálni az avp filmeket is úgy, hogy időrendben az alien4 után játszódik: ha már mindenképp a földhöz ragaszkodtak, akkor simán hozzá lehetett volna magyarázni, hogy akkor hoztak véletlenül pár tojást a földre (esetleg kifejlődő királynő), majd a predatorok egy következő látogatása alkalmával összejön a buli :D ...nem kisvárosi horrorral szórakozni, meg sarkköri-piramisos idiótasággal...

    sajnos az a jellemző, hogy a készítők nem logikusan akarnak hozzákapcsolni részt a régiekhez, hanem csak pár jól csengő nevet beleraknak (milyen jól hangzik, hogy ripley lánya?), meg alieneket és jó lesz majd az a tömegnek... márpedig a régi fanok tuti köpködni fognak, holott ha logikusan felépített részekkel KIEGÉSZÍTENÉK a sorozatot, amik magukban is érthetőek, de több helyen is kapcsolódnak a franchise-hoz, akkor simán elképzelhető, hogy a fiatalabb nézők pont emiatt szerzik be a régieket, mert felkeltik a kíváncsiságukat... ez lenne az igazi üzlet, csak a kiadók nagy része nem lát azon túl, hogy "azonnal nagy profit kell! ...minden más meg lesz@rva"

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák